a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09214640035

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > معرفی دانشگاه های ترکیه  > دانشگاه مدیپول (استانبول)

دانشگاه مدیپول (استانبول)

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول ترکیه یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های ترکیه می باشد که در سال ۲۰۰۹ توسط بنیاد آموزش و بهداشت ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه خصوصی می باشد و بابت تحصیل در این دانشگاه نسبت به رشته ای که انتخاب کرده اید باید هزینه ای را پرداخت کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه medipol انگلیسی می باشد و بسیار مناسب متقاضیانی است که نمی توانند به زبان ترکی صحبت کنند. دانشگاه مدیپل استانبول از چند پردیس دانشگاهی تشکیل شده است. در ادامه به بخش های مختلف این دانشگاه و امکاناتی که دارند اشاره خواهیم کرد.

ویدیو معرفی دانشگاه مدیپل استانبول

 

 

تحصیل در دانشگاه مدیپول (medipol) ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه مدیپل ۳ راه اصلی وجود دارد که به صورت کامل توضیح خواهیم داد. اما به این نکته مهم هم هم توجه کنید همانطور که از ویدیو بالا مشهود است دانشگاه مدیپل بسیار پیشرفته می باشد و برای تحصیل در آن یا باید از لحاظ علمی فوق العاده باشید و یا از لحاظ مالی در سطح بالایی قرار داشته باشید ( به دلیل خصوصی بودن دانشگاه، قسمتی از هزینه های دانشگاه از طریق شهریه های بالایی که از دانشجو ها گرفته می شود تامین می شود).

 

دانشگاه مدیپول

راه های پذیرش در دانشگاه مدیپل :

برای پذیرش در دانشگاه مدیپل سه راه اصلی وجود دارد.
آزمون یوس، آزمون SAT و پذیرش بدون آزمون می توانید بهره ببرید. هر کدام از این راه ها مزایا و معایب خود را دارد، اما دپارتمان آرتان بورس تاپ هم اکنون از هر سه طریق با تضمین ۱۰۰ درصد می تواند پذیرش شما را برای همه موارد کسب کند.

قبولی در دانشگاه مدیپل با آزمون YOS :

یکی از راه های قبولی در دانشگاه مدیپل آزمون یوس می باشد. اما دانشگاه به تنهایی این آزمون را برگزار نمی کند و هر کسی بتواند در آزمون یوس دیگر دانشگاه ها نمره بالای ۵۰ بیاورد را قبول می کند. دانشگاه مدیپل نمره یوس دیگر دانشگاه ها را نیز می پذیرد برای استفاده از این امتیاز باید نمره آزمون Yos شما بالای ۶۰ باشد.

بیشتر بخوانید : شرایط آزمون YOS ترکیه ۲۰۲۰

قبولی در دانشگاه مدیپل با آزمون SAT : 

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم به دلیل این که زبان تحصیل در این دانشگاه برای تمامی رشته ها انگلیسی می باشد آزمون SAT ترکیه مهمترین آزمون برای ورود به این دانشگاه می باشد. اما قبولی در این دانشگاه با اس ای تی شرایط خاص خودش را دارد.

 • شرط اول : نمره توتال متقاضی در آزمون باید بالای ۱۱۰۰ باشد.
 • شرط دوم : نمره ریاضی آزمون باید بالای ۵۰۰ باشد.

اگر بتوانید نمره بالاتری را در آزمون SAT کسب نمایید امکان این که در دانشگاه بورسیه شوید بسیار بالا می رود. برای اطلاعات بیشتر از آزمون SAT ( زمان ثبت نام، مکان ثبت نام و … ) با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

پذیرش دانشگاه مدیپل ترکیه بدون آزمون :

اکثر دانشگاه های خصوصی ترکیه اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای ۱۵ باشد با شرایط خاص و معینی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. همچنین دانشگاه های خصوصی به دلیل این که از دولت هزینه ای برای تحصیل دانشجویان دریافت نمی کنند، اقدام به پذیرش دانشجویان بدون آزمون و به صورت مستقیم با دریافت مبلغی معین انجام می دهند. پذیرش در دانشگاه مدیپل همراه با بورسیه های مختلف می باشد و می توان از ۲۰ الی ۴۵ درصد در این دانشگاه برای متقاضی بورس گرفت.


!! فرصت استثنایی !! : دپارتمان آرتان بورس تاپ هم اکنون به عنوان نماینده دانشگاه مدیپل ظرفیت هایی برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی با بورس های ۴۰ و ۵۰ درصدی دارد. به این صورت که شما به جای پرداخت ۲۰۰۰۰ دلار برای رشته دندانپزشکی انگلیسی برای یک سال، فقط ۱۲۰۰۰ دلار سالیانه پرداخت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس آپ به شماره زیر پیام ارسال نمایید.

 

پذیرش بدون آزمون آرتان بورس تاپ

 

برای آگاهی از بورسیه تحصیلی ترکیه و همچنین شرایط پذیرش در دانشگاه های ترکیه بدون آزمون با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

امکانات دانشگاه مدیپل استانبول :

همانطور که در بالا چند بار اشاره کردیم مدیپل یکی از دانشگاه های فوق پیشرفته، مجهز در ترکیه و دنیا می باشد. علاوه بر این ها امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان خود می گذارد مانند: خوابگاه، سالن های ورزشی، کلینیک ها، رستوران و کافه ها و ….. مثال زدنی است. در ادامه به گوشه ای از این امکانات اشاره خواهیم کرد.

خوابگاه های مدیپل :

در خوابگاه های این دانشگاه ۳ وعده غذایی داده می شود که صبحانه به صورت منو باز می باشد. البته باید اشاره کرد که هزینه غذا ها نسبت به غذایی که دانشجویان از منو انتخاب می کنند از دانشجویان گرفته می شود.

خدمات نظافت این دانشگاه متغلق به یک شرکت متخصص می باشد که همه روزه اتاق ها، دستشویی و حمام، راهروها و …. را پاکسازی می کنند. خوابگاه های medipol دارای لباسشویی و خشک شویی می باشد که برای استفاده از آن ها دانشجو باید هزینه بپردازد. همچنین روتختی های اتاق ها هر ۱۵ روز یک بار عوض می شود .

خوابگاه های دانشگاه مدیپول ترکیه

خوابگاه های مدیپل دارای مدیریت و سیستم امنیتی بسیار قوی می باشد. تمامی نقاط و راهرو های خوابگاه با دوربین های مداربسته ۲۴ ساعته کنترل می شوند. همچنین دانشجویان باید تا ساعت یازده و نیم شب به خوابگاه برگردند. رفت و آمد دانشجویان توسط حراست خوابگاه کنترل می شود. تمامی دانشجویان، اعم از کسانی که پذیرش بدون آزمون ترکیه را گرفته اند، می توانند از خدمات خوابگاه استفاده کنند . تمدید خوابگاه برای سال تحصیلی بعد ضروری می باشد.

قیمت خوابگاه پسرانه :

هزینه سالانه اتاق تک نفره : ۲۴۰۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه

هزینه سالانه برای اتاق سه نفره : ۱۰۸۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه ( برای هر نفر )

قیمت خوابگاه دخترانه :

هزینه سالانه برای اتاق سه نفره : ۱۰۸۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه ( برای هر نفر )

هزینه سالانه برای اتاق چهار نفره : ۹۸۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه ( برای هر نفر )

پرداخت هزینه خوابگاه مدیپل از طریق سیستم بانکی می باشد. حداکثر زمان برای پرداخت هزینه ها استفاده از شرایط اقساط ۹ ماهه می باشد. ۵ درصد تخفیف برای افرادی که یک جا هزینه را واریز می کنند در نظر گرفته شده است.

پردیس های دانشگاهی مدیپل استانبول :

 

پردیس های دانشگاهی مدیپل

پردیس هالیچ : پردیس هالیچ در سوریچی ، در حاشیه شاخ طلایی واقع شده است. با واقع شدن در مرکزی ترین نقطه شهر ،پردیس هالیچ؛ با ساختمان مدرن ، لابی و باغ های بزرگ ، میزبان زندگی پر جنب و جوش دانشگاه و دانشجو می باشد.

بیمارستان دانشگاه Medipol Mega (پردیس Bağcılar) : بیمارستان دانشگاه Medipol در Bağcılar استانبول ، دانشجویان دوره های آموزشی و کارآموزی پزشکی و دندانپزشکی را در آن سپری می کنند ، با موقعیت مکانی عالی در مرکز شهر و یک مجتمع آموزشی عظیم در اختیار دانشجویان می باشد. این بیمارستان شامل ۴ بخش به عنوان عمومی، انکولوژی، جراحی قلب و عروق و دندانپزشکی می باشد. همچنین دارای ظرفیت ۴۷۰ تخت، ۱۳۳ واحد مراقبت های ویژه ،۲۴۶ اتاق پلی کلینیک و ۲۵ اتاق عمل می باشد.

پردیس کاواکیک: این پردیس دقیقا در ضلع آناتولی پل فاتیح سلطان مفتح ، درست در کنار این پل واقع شده است. و با مجاورت در کنار جنگل های بیکوز منطقه ای چشم نواز را به وجود آورده است.

کتابخانه دانشگاه مدیپل استانبول ترکیه :

کتابخانه های دانشگاه medipol

کتابخانه اصلی دانشگاه مدیپول در کالج کاواکیک شمالی قرار گرفته است و به جز آن ۳ کتابخانه در پردیس های دیگر دارد. کنابخانه های دانشگاه مدیپول دارای ۴۳ هزار كتاب چاپي و ۵۱۵ هزار كتاب الکترونيکي ، ۴۴ هزار مجله الكترونيكي و ۵۹ مجله در مساحتی به اندازه ۱۲۴۰ متر مربع می باشد. این دانشگاه دائما در حال بروزرسانی های کتابخانه خود می باشد. كتابخانه مدیپول به لطف تكنولوژي اطلاعات پيشرفته ، در بسياري از زمينه ها از سلامت ، اجتماعي و علمي گرفته تا فرهنگ ، هنر و ادبيات به نشريات ملي و بين المللي دسترسي دارد.

خدمات غذایی و کافه های دانشگاه :

خدمات پذیرایی در پردیس های کاواچیک ، هالیچ و باچیلار دانشگاه مدیپول استانبول توسط یک شرکت پذیرایی خصوصی ارائه می شود. صبحانه، ناهار و شام در پردیس کاواچیک، جایی که خوابگاه های زن و مرد ما واقع شده است، تهیه می شود. خدمات غذایی با استفاده از خدمات سلف سرویس و سبک la carte انجام می شود.

 

خدمات غذایی دانشگاه مدیپول

کافه ها ، ناهارخوری ها و بوفه های زیادی در پردیس های کاواچک ، هالیچ و باچیلار دانشگاه مدیپول استانبول وجود دارد. ناهارخوری ها و بوفه های ما انواع غذاهای ترکی و جهانی، نوشیدنی و صبحانه را با سلیقه های متفاوت سرو می کنند. کافه های پولین واقع در کافسکای شمالی و جنوبی و پردیس Bağcılar مکانهایی هستند که دانشجویان با معماری شیک و مدرن و همچنین ارائه های دلپذیر ، اوقات خوشی را سپری می کنند. کافه های پولین خدماتی مانند نوشیدنی های سرد و گرم ، منوی صبحانه و غذا و انواع کیک را ارائه می دهند.

رنکینگ دانشگاه مدیپول استانبول :

طبق ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های جهان توسط مؤسسه آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۰ ، دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه +۱۰۰۱ را کسب کرده است.این موسسه در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان، به ۱۳ معیار مختلف را شامل کیفیت آموزشی، تحقیقات علمی، مطالعات بین المللی و … توجه می کند. در سال ۲۰۱۹ دانشگاه مدیپل بهترین دانشگاه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی نام گرفت و نشان داد که آینده بسیار درخشانی در بین دانشگاه های ترکیه دارد.

سوالات متداول

دانشگاه مدیپل از چه طریقی دانشجو می پزیرد؟

آزمون یوس – آزمون اس ای تی – پذیرش بدون کنکور – بورسیه تحصیلی ترکیه.

رتبه دانشگاه مدیپول چقدر است ؟

دانشگاه مدیپول به دلیل تازه تاسیس بودن هنوز در ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار ندارد اما رشته های پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه در ترکیه رتبه اول را دارد.

آیا می توان در دانشگاه مدیپول بورسیه تحصیلی شد ؟

بله دانشگاه مدیپول بورسیه های ۲۵ ، ۷۵ و ۱۰۰ درصد را به دانشجویان واجد شرایط ارائه می دهد.

شهریه رشته های پزشکی و دیگر رشته ها در مدیپل چقدر می باشد؟

شهریه رشته پزشکی ۱۲۰۰۰۰ لیر – رشته دندانپزشکی ۱۱۰۰۰ – رشته های دیگر ۶ الی ۷ هزار دلار.

60 دیدگاه

 • جاسم پاسخ آوریل 23, 2020 در 2:21 ب.ظ

  خیلی مقاله مفیدی بود ممنون از شما

  • كيميا اذر پاسخ آوریل 27, 2020 در 12:26 ب.ظ

   سلام ايا اين دانشگاه براي امسال پذيرش دارد؟با توجه به بيماري كرونا

 • نوشین ز. پاسخ می 30, 2020 در 6:21 ب.ظ

  سلام شهریه بدون ازمون و یا با ازمون یوس
  بصورت سالانه در رشته روانشناشی این دانشگاه چقدر است زبان انگلیسی و ساکن استانبول است
  و معدل تجربی ۱۸/۵است

 • mobina پاسخ ژوئن 7, 2020 در 1:26 ب.ظ

  خسته نباشید برای پذیرش بدون ازمون این دانشگاه توی شرایط حالا چه کارهایی باید انجام بشه؟

 • نازنین ناصری پاسخ جولای 17, 2020 در 6:50 ب.ظ

  سلام. خوابگاه های دانشگاه سال اول به دانشجو تعلق میگیره؟

  • مهسا پاسخ آگوست 8, 2020 در 3:57 ب.ظ

   سلام ثبت نام بدون کنکور رشته داروسازی مدیپل به چه صورت هست؟ میشه هزینه سالیانه رو بفرمائید

 • ana پاسخ جولای 21, 2020 در 9:13 ب.ظ

  سلام اگر بدون آزمون پذیرش این دانشگاه را بگیریم بعدا از ما تافل یا تومر نمیخواهند؟

 • احسان جلیل زاده پاسخ جولای 23, 2020 در 7:01 ب.ظ

  با تحویل امتحانات یوس بقیه دانشگاه ها با درصد بالا ، چقدر میتونیم در شهریه این دانشگاه تخفیف بگیریم؟؟؟

 • فرهاد غلامی پاسخ جولای 23, 2020 در 11:27 ب.ظ

  آیا امتحان زبان انگلیسی از دانشجویان خارجی تازه وارد گرفته میشه یا نه؟ اگر کسی زبانش خوب باشد در سطح آیلتس ولی مدرک نگرفته باشد باید به کالج برود؟

 • مونس پاسخ جولای 25, 2020 در 1:57 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  شرایط انتقالی گرفتن از دانشگاه مدیپل به یک دانشگاه دولتی در استانبول چیه؟امکانش هست؟

 • آی نور پاسخ جولای 30, 2020 در 8:33 ب.ظ

  سلام
  ببخشید شهریه دندانش چقدره؟چقدر میتونین بورس بگیرین؟و اینکه نمرات یوس میتونن کمک کنن که مقدار بورس بره بالا؟

 • Kiananaderipour پاسخ آگوست 7, 2020 در 5:35 ب.ظ

  سلام من معدلم ۱۹/۳۰ هست میخواستم بپرسم چطوری میشه بورس این دانشگاه رو از ۲۰ هزارتا به ۱۲هزارتا رسوند !؟و مدرک ازمون کمبریج رو نیاز داره؟

   • سروش پاسخ آگوست 9, 2020 در 3:21 ق.ظ

    سلام وقتتون بخیر
    این دانشگاه مدرک زبان جاهای دیگه رو قبول داره ؟
    و زمان آزمون تومر دانشگاه کیه ؟

 • سروش پاسخ آگوست 9, 2020 در 3:22 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  این دانشگاه مدرک زبان جای دیگه رو قبول داره ؟و زمان آزمون تومر دانشگاه کی هست ؟

 • زهرا ره پاسخ آگوست 10, 2020 در 11:29 ب.ظ

  ببخشید منظور از ثبت نام از طریق بورس یعنی چه؟

 • سروش پاسخ آگوست 11, 2020 در 2:31 ق.ظ

  ببخشید محل دانشکده دندون و فیزیو باهم فرق داره ؟
  و دانشکدشون کجای استانبوله ؟

  • علی تیموری پاسخ آگوست 14, 2020 در 5:09 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   این دانشگاه برای رشته پرستاری زبان انگلیسی پذیرش دارد؟
   هزینه پذیرش با بورس شما چقدر میشه
   ممنونم

 • Ghazal moeini پاسخ آگوست 11, 2020 در 10:18 ق.ظ

  سلام ببخشيد داشنگاه مورد تاييد ايران هست؟؟؟

 • Sara karami پاسخ آگوست 17, 2020 در 3:20 ب.ظ

  سلام خسته نباشید هزینه hazerlik به زبان ترکی برای رشته فیزیوتراپی چه قیمتی هست؟

 • الهام پاسخ آگوست 21, 2020 در 2:06 ق.ظ

  سلام خسته نباشین ببخشید هزینه احصیل دانشگاه یه جا زده ۱۲ هزار دلار با بورس یه جا هم زده ۷۲هزار لیر میتونم بپرسم کدوم درسته

 • الهام پاسخ آگوست 21, 2020 در 2:07 ق.ظ

  واینکه هزینه بورس چقدر میشه

 • soheil taghizadeh پاسخ آگوست 21, 2020 در 11:26 ب.ظ

  سلام هزینه رشته فیزیوتراپی بدون آزمون چقدر هست؟

 • سروش پاسخ آگوست 25, 2020 در 12:48 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  خود دانشگاه مدیپل آزمون تومر داره ؟
  و دانشجوهای خارجی اگه مدرک تومر نداشته باشن چطور وارد کورس اصلی میشن ؟

 • سیاوش پاسخ آگوست 27, 2020 در 6:21 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم / بهداشت ایران هست؟

 • مهدی عطایی پاسخ آگوست 31, 2020 در 10:36 ب.ظ

  سلام. وقت بخیر. من ۳۷ سالمه و دیپلم ریاضی و لیسانس مهندسی مکانیک دارم. میتونم تو رشته دندانپزشکی بدون آزمون پذیرش بگیرم؟ اگر بشه شهریه سالانه و هرینه پذیرش چقدر میشه؟

 • محمدی پاسخ سپتامبر 6, 2020 در 9:06 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید پسر من از دانشگاه مدیپل انکارا برا فیزیونراپی پذیرش گرفته
  فقط دو دل هستیم که بره یا نه ؟ چون نمیدونیم وقتی فارغ تحصیل شد ایا میتونه برا کار به ایزان برگرده یا نه و ایران مدرکش رو قبول میکنن
  ؟ لطفا راهنماییم کنید بخدا خیلی دراسترس انتخاب گرفتار شدیم
  ممنونم

 • حسین زاده پاسخ سپتامبر 17, 2020 در 12:15 ق.ظ

  سلام ظرفیت دندانپزشکی مدی پل استانبول یا آنکارا جا هست یا مونده برا تکمیل ظرفیت.

 • مبین پاسخ سپتامبر 17, 2020 در 12:41 ب.ظ

  سلام ببخشید هزینه تحصیل در رشته پرشکی ترکی چقدر است و شرایطش به چه صورته ؟؟

 • میترا پاسخ سپتامبر 20, 2020 در 4:03 ب.ظ

  سلام ببخشید این آزمون باید کتاب خاصی رو مطالعه کنین

 • صفورا خليلي پاسخ اکتبر 25, 2020 در 1:56 ق.ظ

  سلام ببخشيد تو رشته پزشكي اين دانشگاه دولت تركيه كار ميده براي ما ؟يعني ميتونيم با مدرك مديپول در تركيه كار كنيم ؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 4:47 ق.ظ

   سلام دوست عزیز بسیاری از دانشگاه های کشور ترکیه با شرکت ها در سراسر دتیا قرارداد همکاری دارند، از این رو با تحصیل در این دانشگاه ها و تلاش شما این امر میسر میشود جهت ارتیاط با ما با شماره ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰ در تماس باشید

 • صفورا پاسخ اکتبر 25, 2020 در 2:23 ب.ظ

  سلام ببخشيد ميتونيم با مدرك مديپول در رشته پزشكي در تركيه كار كنيم يعني دولت تركيه اجازه كار براي خارجي ها ميدهد با مدرك مديپول ؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 4:59 ق.ظ

   سلام دوست عزیز پزشکان خارجی می توانند در بیمارستان های خصوصی و کلینیک ها مشغول به کار شوند وبرای کار در مراکز دولتی قوانین محدود کننده وجود دارد جهت مشاوره تکمیلی با مشاوران ما در تناس باشید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

دیدگاهتان را بنویسید