a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09229329200

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 
آرتان بورس تاپ > دانشگاه های ترکیه  > دانشگاه مدیپول (استانبول)

دانشگاه مدیپول (استانبول)

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول ترکیه یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های ترکیه می باشد که در سال ۲۰۰۹ توسط بنیاد آموزش و بهداشت ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه خصوصی می باشد و بابت تحصیل در این دانشگاه نسبت به رشته ای که انتخاب کرده اید باید هزینه ای را پرداخت کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه medipol انگلیسی می باشد و بسیار مناسب متقاضیانی است که نمی توانند به زبان ترکی صحبت کنند. دانشگاه مدیپل استانبول از چند پردیس دانشگاهی تشکیل شده است. در ادامه به بخش های مختلف این دانشگاه و امکاناتی که دارند اشاره خواهیم کرد.

ویدیو معرفی دانشگاه مدیپل استانبول

 

 

تحصیل در دانشگاه مدیپول (medipol) ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه مدیپل ۳ راه اصلی وجود دارد که به صورت کامل توضیح خواهیم داد. اما به این نکته مهم هم هم توجه کنید همانطور که از ویدیو بالا مشهود است دانشگاه مدیپل بسیار پیشرفته می باشد و برای تحصیل در آن یا باید از لحاظ علمی فوق العاده باشید و یا از لحاظ مالی در سطح بالایی قرار داشته باشید ( به دلیل خصوصی بودن دانشگاه، قسمتی از هزینه های دانشگاه از طریق شهریه های بالایی که از دانشجو ها گرفته می شود تامین می شود).

 

دانشگاه مدیپول

راه های پذیرش در دانشگاه مدیپل :

برای پذیرش در دانشگاه مدیپل سه راه اصلی وجود دارد.
آزمون یوس، آزمون SAT و پذیرش بدون آزمون می توانید بهره ببرید. هر کدام از این راه ها مزایا و معایب خود را دارد، اما دپارتمان آرتان بورس تاپ هم اکنون از هر سه طریق با تضمین ۱۰۰ درصد می تواند پذیرش شما را برای همه موارد کسب کند.

قبولی در دانشگاه مدیپل با آزمون YOS :

یکی از راه های قبولی در دانشگاه مدیپل آزمون یوس می باشد. اما دانشگاه به تنهایی این آزمون را برگزار نمی کند و هر کسی بتواند در آزمون یوس دیگر دانشگاه ها نمره بالای ۵۰ بیاورد را قبول می کند. برای آشنایی با آزمون یوس می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

بیشتر بخوانید : شرایط آزمون YOS ترکیه ۲۰۲۰

قبولی در دانشگاه مدیپل با آزمون SAT : 

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم به دلیل این که زبان تحصیل در این دانشگاه برای تمامی رشته ها انگلیسی می باشد آزمون SAT ترکیه مهمترین آزمون برای ورود به این دانشگاه می باشد. اما قبولی در این دانشگاه با اس ای تی شرایط خاص خودش را دارد.

 • شرط اول : نمره توتال متقاضی در آزمون باید بالای ۱۱۰۰ باشد.
 • شرط دوم : نمره ریاضی آزمون باید بالای ۵۰۰ باشد.


اگر بتوانید در آزمون این دو نمره را به صورت کامل کسب نمایید قبولی شما قطعی می باشد. اما اگر بتوانید نمره بالاتری را در آزمون SAT کسب نمایید امکان این که در دانشگاه بورسیه شوید بسیار بالا می رود. برای اطلاعات بیشتر از آزمون SAT ( زمان ثبت نام، مکان ثبت نام و … ) با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

قبولی آزمون sat

پذیرش دانشگاه مدیپل ترکیه بدون آزمون :

اکثر دانشگاه های خصوصی ترکیه اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای ۱۵ باشد با شرایط خاص و معینی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. همچنین دانشگاه های خصوصی به دلیل این که از دولت هزینه ای برای تحصیل دانشجویان دریافت نمی کنند، اقدام به پذیرش دانشجویان بدون آزمون و به صورت مستقیم با دریافت مبلغی معین انجام می دهند.

برای آگاهی از بورسیه تحصیلی ترکیه و همچنین شرایط پذیرش در دانشگاه های ترکیه بدون آزمون با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

امکانات دانشگاه مدیپل استانبول :

همانطور که در بالا چند بار اشاره کردیم مدیپل یکی از دانشگاه های فوق پیشرفته، مجهز در ترکیه و دنیا می باشد. علاوه بر این ها امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان خود می گذارد مانند: خوابگاه، سالن های ورزشی، کلینیک ها، رستوران و کافه ها و ….. مثال زدنی است. در ادامه به گوشه ای از این امکانات اشاره خواهیم کرد.

خوابگاه های مدیپل :

در خوابگاه های این دانشگاه ۳ وعده غذایی داده می شود که صبحانه به صورت منو باز می باشد. البته باید اشاره کرد که هزینه غذا ها نسبت به غذایی که دانشجویان از منو انتخاب می کنند از دانشجویان گرفته می شود.

خدمات نظافت این دانشگاه متغلق به یک شرکت متخصص می باشد که همه روزه اتاق ها، دستشویی و حمام، راهروها و …. را پاکسازی می کنند. خوابگاه های medipol دارای لباسشویی و خشک شویی می باشد که برای استفاده از آن ها دانشجو باید هزینه بپردازد. همچنین روتختی های اتاق ها هر ۱۵ روز یک بار عوض می شود .

خوابگاه های دانشگاه مدیپول ترکیه

خوابگاه های مدیپل دارای مدیریت و سیستم امنیتی بسیار قوی می باشد. تمامی نقاط و راهرو های خوابگاه با دوربین های مداربسته ۲۴ ساعته کنترل می شوند. همچنین دانشجویان باید تا ساعت یازده و نیم شب به خوابگاه برگردند. رفت و آمد دانشجویان توسط حراست خوابگاه کنترل می شود.

دانشجویان می توانند از تمامی خدمات خوابگاه استفاده کنند . تمدید خوابگاه برای سال تحصیلی بعد ضروری می باشد.

قیمت خوابگاه پسرانه :

هزینه سالانه اتاق تک نفره : ۲۴۰۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه

هزینه سالانه برای اتاق سه نفره : ۱۰۸۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه ( برای هر نفر )

قیمت خوابگاه دخترانه :

هزینه سالانه برای اتاق سه نفره : ۱۰۸۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه ( برای هر نفر )

هزینه سالانه برای اتاق چهار نفره : ۹۸۰۰ لیر + ۵۰۰ لیر بیانه ( برای هر نفر )

پرداخت هزینه خوابگاه مدیپل از طریق سیستم بانکی می باشد. حداکثر زمان برای پرداخت هزینه ها استفاده از شرایط اقساط ۹ ماهه می باشد. ۵ درصد تخفیف برای افرادی که یک جا هزینه را واریز می کنند در نظر گرفته شده است.

پردیس های دانشگاهی مدیپل استانبول :

 

پردیس های دانشگاهی مدیپل

پردیس هالیچ : پردیس هالیچ در سوریچی ، در حاشیه شاخ طلایی واقع شده است. با واقع شدن در مرکزی ترین نقطه شهر ،پردیس هالیچ؛ با ساختمان مدرن ، لابی و باغ های بزرگ ، میزبان زندگی پر جنب و جوش دانشگاه و دانشجو می باشد.

بیمارستان دانشگاه Medipol Mega (پردیس Bağcılar) : بیمارستان دانشگاه Medipol در Bağcılar استانبول ، دانشجویان دوره های آموزشی و کارآموزی پزشکی و دندانپزشکی را در آن سپری می کنند ، با موقعیت مکانی عالی در مرکز شهر و یک مجتمع آموزشی عظیم در اختیار دانشجویان می باشد. این بیمارستان شامل ۴ بخش به عنوان عمومی، انکولوژی، جراحی قلب و عروق و دندانپزشکی می باشد. همچنین دارای ظرفیت ۴۷۰ تخت، ۱۳۳ واحد مراقبت های ویژه ،۲۴۶ اتاق پلی کلینیک و ۲۵ اتاق عمل می باشد.

پردیس کاواکیک: این پردیس دقیقا در ضلع آناتولی پل فاتیح سلطان مفتح ، درست در کنار این پل واقع شده است. و با مجاورت در کنار جنگل های بیکوز منطقه ای چشم نواز را به وجود آورده است.

کتابخانه دانشگاه مدیپل استانبول ترکیه :

کتابخانه های دانشگاه medipol

کتابخانه اصلی دانشگاه مدیپول در کالج کاواکیک شمالی قرار گرفته است و به جز آن ۳ کتابخانه در پردیس های دیگر دارد. کنابخانه های دانشگاه مدیپول دارای ۴۳ هزار كتاب چاپي و ۵۱۵ هزار كتاب الکترونيکي ، ۴۴ هزار مجله الكترونيكي و ۵۹ مجله در مساحتی به اندازه ۱۲۴۰ متر مربع می باشد. این دانشگاه دائما در حال بروزرسانی های کتابخانه خود می باشد. كتابخانه مدیپول به لطف تكنولوژي اطلاعات پيشرفته ، در بسياري از زمينه ها از سلامت ، اجتماعي و علمي گرفته تا فرهنگ ، هنر و ادبيات به نشريات ملي و بين المللي دسترسي دارد.

خدمات غذایی و کافه های دانشگاه :

خدمات پذیرایی در پردیس های کاواچیک ، هالیچ و باچیلار دانشگاه مدیپول استانبول توسط یک شرکت پذیرایی خصوصی ارائه می شود. صبحانه، ناهار و شام در پردیس کاواچیک، جایی که خوابگاه های زن و مرد ما واقع شده است، تهیه می شود. خدمات غذایی با استفاده از خدمات سلف سرویس و سبک la carte انجام می شود.

 

خدمات غذایی دانشگاه مدیپول


کافه ها ، ناهارخوری ها و بوفه های زیادی در پردیس های کاواچک ، هالیچ و باچیلار دانشگاه مدیپول استانبول وجود دارد. ناهارخوری ها و بوفه های ما انواع غذاهای ترکی و جهانی، نوشیدنی و صبحانه را با سلیقه های متفاوت سرو می کنند. کافه های پولین واقع در کافسکای شمالی و جنوبی و پردیس Bağcılar مکانهایی هستند که دانشجویان با معماری شیک و مدرن و همچنین ارائه های دلپذیر ، اوقات خوشی را سپری می کنند. کافه های پولین خدماتی مانند نوشیدنی های سرد و گرم ، منوی صبحانه و غذا و انواع کیک را ارائه می دهند.

رنکینگ دانشگاه مدیپول استانبول :

طبق ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه های جهان توسط مؤسسه آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۰ ، دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه +۱۰۰۱ را کسب کرده است.این موسسه در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان، به ۱۳ معیار مختلف را شامل کیفیت آموزشی، تحقیقات علمی، مطالعات بین المللی و … توجه می کند. در سال ۲۰۱۹ دانشگاه مدیپل بهترین دانشگاه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی نام گرفت و نشان داد که آینده بسیار درخشانی در بین دانشگاه های ترکیه دارد.

سوالات متداول

دانشگاه مدیپل از چه طریقی دانشجو می پزیرد؟

آزمون یوس – آزمون اس ای تی – پذیرش بدون کنکور – بورسیه تحصیلی ترکیه.

رتبه دانشگاه مدیپول چقدر است ؟

دانشگاه مدیپول به دلیل تازه تاسیس بودن هنوز در ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار ندارد اما رشته های پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه در ترکیه رتبه اول را دارد.

آیا می توان در دانشگاه مدیپول بورسیه تحصیلی شد ؟

بله دانشگاه مدیپول بورسیه های ۲۵ ، ۷۵ و ۱۰۰ درصد را به دانشجویان واجد شرایط ارائه می دهد.

شهریه رشته های پزشکی و دیگر رشته ها در مدیپل چقدر می باشد؟

شهریه رشته پزشکی ۱۲۰۰۰۰ لیر – رشته دندانپزشکی ۱۱۰۰۰ – رشته های دیگر ۶ الی ۷ هزار دلار.

3 دیدگاه

 • جاسم
  پاسخ آوریل 23, 2020 در 2:21 ب.ظ

  خیلی مقاله مفیدی بود ممنون از شما

  • كيميا اذر
   پاسخ آوریل 27, 2020 در 12:26 ب.ظ

   سلام ايا اين دانشگاه براي امسال پذيرش دارد؟با توجه به بيماري كرونا

دیدگاهتان را بنویسید