a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

آزمون YOS

آزمون yos ترکیه

آزمون YOS ترکیه امتحان ورودی متقاضیان بین‌المللی و غیر بومی در دانشگاه‌های ترکیه است. کلمه YOS در آزمون یوس مخفف عبارات Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı می‌باشد که به معنای آزمون دانشجویان اتباع خارجی است. اکثر دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه از طریق این آزمون اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می‌کنند و فقط چند دانشگاه است که با آزمون SAT پذیرش دارند. هر دانشگاه ترکیه به صورت اختصاصی این آزمون را برگزار می‌کند و هوش، ریاضی و منطق متقاضیان را به چالش می‌کشد. دانشگاه‌ها هر ساله ظرفیتی برای پذیرش از طریق آزمون YOS مشخص می‌کنند. دانشجو باید در رشته‌ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارد حد نصاب نمره قبولی را کسب کند. کسانی که نمره بالایی در این آزمون کسب می‌کنند می توانند برای بورسیه دانشگاه هم درخواست بدهند.

آزمون YOS سخت است؟

برای این که خیال شما را راحت کنیم باید گفت که «آزمون یوس بسیار آسان تر از کنکور ایران است.» متأسفانه بسیاری از متقاضیان و دانشجویان ایرانی باورهای نادرستی در مورد این آزمون دارند. آزمون یوس فقط از ۳ بخش هوش، هندسه و ریاضی تشکیل شده است. سؤالات هوش آزمون را همه ایرانی ها بالای ۹۰ و اکثراً ۱۰۰ می زنند. سؤالات هندسه موضوعات محدودی را شامل می شود و شما می توانید با ۱ ماه زمان گذاشتن تسلط کافی به دست آورید. تست های ریاضی آزمون هم بسیار ساده تر از تست های کنکور ایران است و حتی برخی سؤالات مربوط به دوران راهنمایی کتاب های ایران هستند. در نتیجه شما می توانید با تمرین سؤالات و شرکت در یک دوره آموزشی یوس در عرض ۶ الی ۹ ماه به صورت ۱۰۰ درصد خودتان را برای آزمون yos ترکیه آماده کنید.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟

با شرکت در آزمون YOS شما می توانید در تمامی رشته هایی که در دانشگاه‌های ترکیه تدریس می شوند (به جز رشته خلبانی) تحصیل نمایید. از رشته هایی که متقاضیان ایرانی بیشتر درخواست می‌کنند می توان به: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، مامایی، پرستاری و … اشاره کرد. برای قبولی در رشته خلبانی ترکیه یا باید شهروند ترکیه باشید و یا به جای دانشگاه در مدرسه های خلبانی ثبت نام کنید. بعد از کسب نمره قبولی در آزمون یوس هر دانشگاهی شما می توانید در همان دانشگاه و دانشگاه‌هایی که نمره آزمون yos ترکیه شما را می پذیرند انتخاب رشته کنید.

چگونه در ازمون یوس قبول شویم

سوالات آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس از ۳ مبحث ریاضی، هندسه و هوش تشکیل شده است. هدف این آزمون به چالش کشیدن هوش منطقی و ریاضی متقاضیان است. برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه اگه، سلیمان دمیرل، سلجوق، گیرسون و چند دانشگاه دیگر در سوالات آزمون YOS خود از اطلاعات عمومی هم استفاده می کنند. تعداد تقسیم سوالات بین قسمت های مختلف آزمون نسبت به دانشگاه ها متفاوت است.

به دلیل این که آزمون یوس توسط دانشگاه ها و موسسات مختلفی برگزار می شود نمی توان برای آن تعداد سوالات و مدت زمان مشخصی برای آزمون تعیین کرد. اما در حالت کلی این آزمون ۸۰ الی ۱۰۰ سوال و ۱۰۰ الی ۱۲۰ دقیقه زمان برای جوابگویی دارد.

ریاضی آزمون یوس

سوالات قسمت ریاضی یوس از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به صورت زیر می باشند: اعداد (چهار عمل اصلی، مبناء، اعداد صحیح، اعداد اول، فاکتوریل، ب.م.م و ک.م.م)، اعداد گویا و اعشاری، توان و رادیکال، اتحاد و تجزیه عبارات، نسبت و تناسب، معادلات و نامعادلات درجه یک، قدر مطلق، منطق، مجموعه ها، رابطه، تابع، عملگرها و هم نهشتی اعداد، اصول شمارش، بسط دو جمله ای، احتمال، چند جمله ای ها، تابع درجه دو و سهمی، معادلات و نامعادلات درجه دو، مثلثات، اعداد مختلط، لگاریتم، سری و دنباله؛ سیگما و پای، توابع خاص (تابع جزء صحیح، تابع ساین و …)، حد و رفع ابهام، مشتق و کاربرد آن، انتگرال و کاربرد آن، ماتریس و دترمینان.تعداد سوالات ریاضی در آزمون یوس حدود ۳۰ الی ۴۰ تا می باشد.

نکته مهم: تمامی این مباحث در دو کتاب ریاضی ۱ و ریاضی ۲ تقسیم بندی شده اند. بهترین منبع برای تمرین سوالات ریاضی کتاب های پوزا و بعد از آن کتاب های متروپل هستند.

هندسه آزمون یوس

تعداد سوالات هندسه آزمون یوس بسیار کم است. سوالات در حدود ۵ الی ۱۰ تا هستند اما از اهمیت زیادی برخوردارند. بسیاری از متقاضیان به دلیل کم بودن تعداد سوالات هندسه به آن توجه نمی کنند اما جواب دادن به این سوالات می تواند شما را از بسیاری از شرکت کنندگان جلو بی اندازد. سر فصل های هندسه آزمون YOS به شرح زیر هستند:

تعاریف اولیه، زاویه ها در خطوط موازی و مورب، زاویه ها در مثلث، ارتفاع، نیمساز و میانه، مثلث های خاص (مانند متساوی الاضلاع و …)، مساحت مثلث، تشابه مثلث ها، نامساوی های مثلث چند ضلعی ها و چهار ضلعی ها، متوازی الاضلاع و لوزی، مستطیل و مربع، ذوزنقه، دایره (زوایای داخلی و نسبت ها)، دایره (محیط و مساحت)، هندسه تحلیلی (فقط خط و دایره)، هندسه فضایی، بردارها

نکته مهم: همه سرفصل های ذکر شده در یک کتاب جمع بندی شده اند. شما با مطالعه یک کتاب هندسه یوس مانند پوزا می توانید ۱۰۰ درصد سوالات را پاسخ دهید.

بخش هوش آزمون یوس

حدود ۵۰ درصد سوالات (حدود ۴۰ الی ۵۰ سوال) آزمون یوس متشکل از سوالات هوش هستند. سوالات هوش در آزمون yos فصل بندی خاصی ندارند و هر دانشگاه از مدل های مختلف سوال استفاده می کند؛ اما باید به این نکته توجه کنید که سطح سختی سوالات هوش بسیار پایین بوده و شما به راحتی می توانید با کمی تمرین به تمامی سوالات پاسخ صحیح بدهید. حتما تمامی تست های کتاب پوزا را یک بار تمرین کنید و اگر وقت داشتید تست های کتاب متروپل را بررسی کنید. با تمرین سوالات این دو کتاب شما با قطعیت ۱۰۰ درصد به تمامی سوالات جواب درست خواهید داد.

شانس قبولی در آزمون یوس

چگونه در آزمون یوس قبول شویم؟

شانس قبولی در آزمون YOS به دلیل سطح نسبتاً آسان سؤالات بسیار بالا می باشد و اکثر متقاضیان ایرانی می توانند نمره های بالایی در این آزمون کسب نمایند؛ اما باید در زمان ثبت نام به دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید توجه نمایید. برای مثال در آزمون یوس دانشگاه اژه شهر ازمیر شانس قبولی بسیار پایین است چرا که این دانشگاه در آزمون خود از سؤالات اطلاعات عمومی استفاده می‌کند. دامنه این سؤالات بسیار زیاد بوده و اکثر متقاضیان قادر به پاسخگویی نمی باشند؛ و یا دانشگاه استانبول به دلیل این که تعداد بسیار زیادی در آزمون یوس آن شرکت می‌کنند، کسانی که نمره ۱۰۰ را در آزمون کسب می‌کنند نیز زیاد است و رقابت در این دانشگاه سخت می‌باشد؛ اما اگر در دانشگاه‌هایی مانند ساکاریا، جمهوریت، سلیمان دمیرل و … قصد تحصیل داشته باشید می توانید با کسب نمره ی بالای ۹۵ به راحتی در رشته‌ای که می خواهید تحصیل نمایید.

همچنین باید بدانید که برخی از دانشگاه های ترکیه با آزمون یوس دانشجو نمی پذیرند. برخی از دانشگاه ها نیز مانند دانشگاه استانبول فقط با آزمون یوس دانشجو می پذیرند و برخی نیز با هر دو آزمون دانشجو پذیرش می کنند. لیست این دانشگاه ها را در PDF زیر آورده ایم.

همین حالا دانلود کنید:  لیست آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه

نمره قبولی آزمون یوس

حداقل نمره قبولی در آزمون یوس ۵۰ می‌باشد و متقاضیانی که نتوانند این نمره را کسب نمایند قادر به انتخاب رشته نخواهند بود؛ اما بیشتر متقاضیان رشته هایی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و … را می خواهند، حداقل نمره برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ۹۰ می‌باشد؛ اما در حالت کلی نمره قبولی بسیار به دانشگاه مقصدی که انتخاب می کنید بستگی دارد. برای مثال در دانشگاه‌هایی مانند استانبول، آنکارا، آک دنیز و برخی دانشگاه‌های دیگر تعداد افرادی که نمره ۱۰۰ را کسب می‌کنند زیاد هستند و دانشگاه نمره دبیرستان و مدارک دیگر را نیز برای پذیرش مد نظر قرار می دهد.

کلاس های آمادگی آزمون YOS

برای موفقیت هر چه بهتر در آزمون یوس باید از منابع و کلاس های آمادگی مناسب استفاده کنید. مباحث ریاضی و هندسه آزمون اکثراً به تمرین و تکرار زیادی نیاز دارد و استادی که بتواند روش های تست زنی را به شما یاد دهد. کلاس های آمادگی آزمون yos در سرتاسر ایران و ترکیه برگزار می شود. هزینه کلاس های حضوری در ایران از ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون متغیر است و در ترکیه حدود ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار است. کلاس های آمادگی yos می تواند تأثیر بسزایی در کسب نمره بالا برای شما داشته باشد.

ما سعی کرده ایم با بررسی و جمع آوری نمونه سوالات یوس ۷ سال گذشته تمامی دانشگاه های ترکیه اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین یوس با بالاترین کیفیت ممکن کنیم. کلاس های ما در استانبول برگزار می شود که شما میتوانید به صورت کاملا آنلاین با بهترین کیفیت در کلاس حضور داشته باشید. تمامی اساتید یوس کلاس های ما از رتبه های برتر کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین آزمون یوس ترکیه می باشند. هزینه کلاس های آنلاین آرتان بورس تاپ نسبت به کیفیت آموزشی که دارد بسیار مناسب است (برای تضمین کیفیت میتوانید یک جلسه رایگان شرکت کنید!!) و شما میتوانید هزینه را در ۳ قسط پرداخت کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

مشاوره تحصیلی آژمون یوس 2021

آزمون یوس پزشکی

همانطور که اشاره کردیم بسیاری از متقاضیان به دنبال قبولی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی هستند. برای قبولی در این رشته ها باید به ۱۰۰ درصد از مطالب تسلط کامل داشته باشید. کسانی که نمره کمتر از ۹۰ را دریافت کنند نمی توانند رشته پزشکی را برای تحصیل انتخاب کند. حتی در برخی از دانشگاه‌ها مانند استانبول با کسب نمره ۱۰۰ هم شاید نتوان در رشته پزشکی قبول شد. قبول شدن در رشته پزشکی از طریق آزمون یوس از تمامی آزمون ها سخت تر می‌باشد و با از دست دادن یک تست ممکن است نتوانید در این رشته قبول شوید به همین دلیل باید به تک تک موضوعاتی که ممکن است در آزمون سؤال بیاید تسلط کامل داشته باشید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره آزمون SAT

نحوه شرکت در آزمون YOS ترکیه

برای شرکت در آزمون YOS ترکیه به جز موارد بالا فقط می توانید مداد نرم، پاک کن و آب معدنی به همراه داشته باشید. در هنگام برگزاری آزمون خود دانشگاه خوراکی های انرژی زا مانند کیک و آب میوه به شما خواهد داد. کشور ترکیه به شدت بر روی تقلب حساس می‌باشد و کسانی که در آزمون یوس اقدام به هرگونه تقلب نمایند، علاوه بر حذف از آزمون شخص به موسسه YOK ترکیه معرفی خواهد شد. در آینده نیز نمی تواند در هیچ یک از آزمون های بین‌المللی ترکیه شرکت نموده و یا در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل نماید. در حالت کلی به موارد زیر دقت نمایید.

 • همراه داشتن ماژیک هایلایت، لاک غلط گیر و مداد رنگی و هر لوازم التحریر اضافی ممنوع است.
 • همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است.
 • همراه داشتن برگه ورود به جلسه الزامی است.
 • کپی پاسپورت پذیرفته نمی‌باشد.
 • اگر دیر به جلسه برسید و درب ها بسته باشند نمی توانید وارد جلسه آزمون شوید و هزینه آزمون نیز عودت داده نمی شود.
 • به هیچ وجه حق صحبت با افرادی که در اطراف شما هستند را ندارید.
 • همراه داشتن خوراکی و سیگار اکیدا ممنوع است. حتی ساعت مچی نیز نمی توانید به سر جلسه ببرید.
 • آزمون یوس برای متقاضیان خارجی است، افرادی که تابعیت ترکیه را داشته باشند، مجاز به شرکت در آزمون YOS ترکیه نیستند.
 • اگر جزء اتباع ترکیه باشید اما دوره ی دبیرستان خود را در خارج از کشور ترکیه گذرانده باشید، می توانید در آزمون yos شرکت کنید.

اما خبر خوب: شما میتوانید کلیه مراحل مربوط به ثبت نام آزمون یوس را به کارشناسان موسسه آرتان بورس تاپ بسپارید. متخصصان ما تمامی هماهنگی ها و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

مدارک مورد نیاز آزمون یوس ۲۰۲۱

اصلی ترین مدارک برای ثبت نام در آزمون یوس ۲۰۲۱ پاسپورت و کارنامه های دبیرستان شما می‌باشد. پاسپورت را بدون استثنا برای ثبت نام در آزمون یوس تمامی دانشگاه‌ها نیاز خواهید داشت؛ اما برخی در ثبت نام برخی از دانشگاه‌ها معدل های دبیرستان نیاز نمی‌باشد. همچنین در هنگام ثبت نام اطلاعات عمومی مانند نام پدر، آدرس، شماره تماس و … نیز از شما پرسیده می شود.

در حالت کلی برای ثبت نام آزمون YOS ترکیه به جز پاسپورت به مدارک خاص دیگری نیاز ندارید و حتی شرایط سنی هم در ثبت نام لحاظ نشده است و با هر سن و سالی می توانید در این آزمون شرکت کنید. البته باید به این نکته توجه کنید که در هنگام برگزاری آزمون پاسپورت و برگه ورود به جلسه (که ایمیل خواهد شد و باید کپی از آن را نزد خود داشته باشید) را همراه خود ببرید.

زمان ثبت نام آزمون یوس 2021

هزینه و زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱

به دلیل اینکه هر دانشگاه جداگانه اقدام به برگزاری آزمون یوس می نماید، زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ هر دانشگاه نیز کاملا متفاوت است. برای اطلاع از زمان آزمون یوس ۲۰۲۱ دانشگاه های ترکیه به لیست زیر نگاه کنید. هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ در اکثر دانشگاه ها ۳۰۰ تا ۴۰۰ لیر ترکیه می باشد. هزینه ثبت نام در دانشگاه های خصوصی نسبتا کمتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

نکته مهم: به دلیل شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان مخصوصا ترکیه و ایران زمان ثبت نام زمان برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱ دچار تغییرات بزرگی شده است و لیست زیر آخرین زمان های اعلام شده از طرف دانشگاه ها برای برگزاری آزمون ها می باشد. برای اطلاع از تغییرات زمانی در کانال تلگرامی ما عضو شوید. (آیدی کانال تلگرام: artanburstap@).

دانشگاه آتاتورک ارزرومآخرین مهلت ثبت نام : ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری : ۱۷ تیر پنج شنبه ساعت ۱۱
دانشگاه استانبولآخرین مهلت ثبت نام : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۹ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه آنکارا ( به صورت آنلاین )آخرین مهلت ثبت نام : ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۱۰۰ دلار زمان برگزاری : ۱۲ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه اژه (ازمیر)آخرین مهلت ثبت نام : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ – ساعت ۱۳
دانشگاه مصطفی کمال هاتایزمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۵۰ لیرزمان برگزاری : ۱ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه الوداغ (بورسا)آخرین مهلت ثبت نام : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر  آزمون آنلاین – زمان برگزاری : ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه قاضی عثمان پاشا توکاتآخرین مهلت ثبت نام : ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری ۲ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه ارجیسآخرین مهلت ثبت نام : ۲۰ تیر ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۷۵ لیرزمان برگزاری : ۳ مرداد ساعت ۱۴:۳۰
دانشگاه دوزجهآخرین مهلت ثبت نام : ۲۸ تیر ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۵۰ دلارزمان برگزاری : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰
دانشگاه کاپودکیاآخرین مهلت ثبت نام : ۲ مرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۱۵ دلاردانشگاه خصوصی کاپادوکیا در پنج مرحله آزمون یوس برگزار می کند که به ترتیب زیر می باشد:

(( آزمون اول))
برگزارشد.

(( آزمون دوم ))

تاریخ برگزاری آزمون: ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: ۱۱:۰۰ به وقت ترکیه
تاریخ اعلام نتایج: اعلام خواهد شد.
شروع ثبت نام آزمون: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
پایان مهلت ثبت نام در آزمون: ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

((آزمون سوم))

تاریخ برگزاری آزمون: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: به وقت ترکیه ۱۱:۰۰
تاریخ اعلام نتایج: اعلام خواهد شد
شروع ثبت نام آزمون: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
پایان مهلت ثبت نام در آزمون: ۸ خرداد ۱۴۰۰

((آزمون چهارم))

تاریخ برگزاری آزمون: ۱۲ تیر ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: به وقت ترکیه ۱۱:۰۰
تاریخ اعلام نتایج: اعلام خواهد شد
شروع ثبت نام آزمون: ۱۶ تیر ۱۴۰۰
پایان مهلت ثبت نام در آزمون: ۴ مرداد ۱۴۰۰

(( آزمون پنجم))

تاریخ برگزاری آزمون: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: به وقت ترکیه ۱۱:۰۰
تاریخ اعلام نتایج: اعلام خواهد شد
شروع ثبت نام آزمون: ۱۴ تیر ۱۴۰۰
پایان مهلت ثبت نام در آزمون: ۲ مرداد ۱۴۰۰

هزینه هر آزمون: ۱۵ دلار
مراکز آزمون: استانبول، نوشهیر

دانشگاه مرسینآخرین مهلت ثبت نام : ۱۸ اردیبهشت۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۸ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه جلال بایارآخرین مهلت ثبت نام : ۷ مرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر برای ایران آزمون یوس این دانشگاه به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

تاریخ برگزاری: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
ساعت برگزاری: ۱۴:۰۰ به وقت ترکیه

 

دانشگاه اینونوآخرین مهلت ثبت نام : ۹ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۲۵۰ لیرتاریخ برگزاری آزمون: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: ۱۴:۰۰ به وقت ترکیه
دانشگاه ساکاریا (ساکاریا)آخرین مهلت ثبت نام : ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرتاریخ برگزاری آزمون: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: ۱۷:۰۰ به وقت ترکیه
دانشگاه اوشاکآخرین مهلت ثبت نام : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۳۰خرداد ۱۴۰۰ – ساعت ۱۴:۰۰
دانشگاه جراح پاشاآخرین مهلت ثبت نام : ۱۴ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۵۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۲ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه دوکوزایلولآخرین مهلت ثبت نام : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۱ تیر ۱۴۰۰- ساعت ۱۰:۰۰
دانشگاه پاموککالهآخرین مهلت ثبت نام : ۷ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱: ۴۰ لیرزمان برگزاری : ۱۶ تیر ۱۴۰۰- ساعت ۱۵
آزمون یوس کونیب

آزمونی است که فقط دانشجویان خارجیی که می خواهند در یک موسسه آموزش عالی در ترکیه تحصیل کنند، در آن شرکت مکنند. آزمون برای داوطلبانی که می خواهند در ترکیه در آزمون شرکت کنند

 

 

تاریخها هنوز اعلام نشده.
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری اعلام خواهد شد
دانشگاه مدنیت استانبولتاریخها هنوز اعلام نشده.
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری اعلام خواهد شد

 

دانشگاه چوکورووا

(آدانا، آنکارا،استانبول، ازمیر، وان، قاضی آنتپ، شانلی اورفا، هاتای و باکو )

آخرین مهلت ثبت نام : ۹ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۹ مرداد ۱۴۰۰- ساعت ۹:۳۰
دانشگاه دموکراسی ازمیرآخرین مهلت ثبت نام : ۸ مرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ مرداد ۱۴۰۰
دانشگاه ماردینآخرین مهلت ثبت نام: ۷ تیر ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۲۰۰ لیرزمان برگزاری :۱۷ تیر ۱۴۰۰- ساعت ۱۴
دانشگاه هارانزمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ : ۱۶ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۱۵۰لیراین دانشگاه، در دو مرحله آزمون یوس برگزار می کند که به ترتیب زیر می باشند:

(( آزمون اول ))

تاریخ برگزاری آزمون: ۷ فروردین ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: ۱۴:۰۰
تاریخ اعلام نتایج: اعلام نشده
شروع ثبت نام آزمون: ۱۰ بهمن ۱۳۹۹
پایان مهلت ثبت نام در آزمون: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹
هزینه آزمون: ۱۵۰ لیر

(( آزمون دوم ))

تاریخ برگزاری آزمون: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون:۱۴:۰۰
تاریخ اعلام نتایج: اعلام نشده
شروع ثبت نام آزمون: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پایان مهلت ثبت نام در آزمون: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰
هزینه آزمون: ۱۵۰ لیر

مراکز آزمون ها: شانلی اورفا، استانبول، مرسین، هاتای، آنکارا، قاضی آنتپ، کایسری، قهرمان ماراش

دانشگاه ۱۹ مایسآخرین مهلت ثبت نام : ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه ارزروم تکنیک آخرین مهلت ثبت نام : ۱۷اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۲۵۰ لیرزمان برگزاری : ۹ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه الوداغ آخرین مهلت ثبت نام : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرتوجه: مراکز آزمون های حضوری لغو شده است.

تاریخ برگزاری آزمون: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰
ساعت برگزاری آزمون: ۱۰:۰۰ و ۱۴:۰۰ به وقت ترکیه
هزینه آزمون: ۶۰۰ لیر

دانشگاه کارادنیز تکنیک آخرین مهلت ثبت نام : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۶ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه قاضی آنتپ آخرین مهلت ثبت نام : ۱۴ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۲ تیر ۱۴۰۰

برای مشاهده تمامی دانشگاه ها و همچنین مکان و زمان برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱ و دریافت اطلاعات اضافی تر بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

زمان های برگزاری آزمون YOS ترکیه

محل برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱

محل برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱ اکثراً در شهر خود دانشگاه‌ها می‌باشد ولی برخی از دانشگاه‌ها در شهر ها و کشور ها دیگر نیز اقدام به برگزاری آزمون یوس می نمایند.

نکته مهم: به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران و ترکیه برخی از دانشگاه‌هایی که اشاره کرده ایم یا آزمون یوس خود را کنسل کرده اند یا آنلاین برگزار می‌کنند و یا هنوز برنامه ای مشخص برای برگزاری آن ندارند.

 • باشکنت آنکارا: محل برگزاری آزمون دانشگاه باشکنت آنکارا
 • دانشگاه کاپادوکیا: محل برگزاری آزمون نوشهر، استانبول
 • دانشگاه‌ هارران شانلی اورفا: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، اورفا
 • دانشگاه بیرونی استانبول: محل برگزاری آزمون دانشگاه بیرونی استانبول
 • دانشگاه سلیمان دمیرل اسپارتا: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، اسپارتا، قاضی آنتپ، تهران
 • دانشگاه استانبول کولتور: محل برگزاری آزمون استانبول
 • دانشگاه قاضی آنتپ: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، هاتای قاضی آنتپ، وان، ارزروم، آنتالیا، بورسا، ازمیر، عراق، تهران
 • دانشگاه آیدین: محل برگزاری آزمون باکو، استانبول، تاشکنت (ازبکستان)
 • دانشگاه چوکورووا آدانا: محل برگزاری آزمون آدانا، استانبول، آنکارا، ازمیر، وان
 • دانشگاه مونزور تونجلی: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، تونجلی، آنتالیا
 • دانشگاه بالیک اسیر: محل برگزاری آزمون تهران. تبریز. استانبول. آنکارا. بالیک اسیر
 • دانشگاه استانبول: محل برگزاری آزمون هران، استانبول، آنکارا، وان
 • دانشگاه ییلدیز تکنیک استانبول: محل برگزاری آزمون ایران
 • دانشگاه اینونو مالاتیا: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، مالاتیا، وان، تهران
 • دانشگاه جمهوریت سیواس: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، سیواس
 • دانشگاه آتاترک ارزروم: محل برگزاری آزمون ارزروم، استانبول، آنکارا، وان، ایران
 • دانشگاه ساکاریا: محل برگزاری آزمون ساکاریا، استانبول، آنکارا، ادرینه، مرسین، هاتای، ایران
 • دانشگاه الوداغ (بورسا): محل برگزاری آزمون استانبول. آنکارا. وان. بورسا
 • دانشگاه اوشاک: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، ازمیر، اوشاک

سوالات متداول آزمون یوس 

آزمون یوس چیست و برای چه کسانی طراحی شده است؟

آزمون YOS آزمون دانشگاه های ترکیه برای متقاضیان بین المللی می باشد. این آزمون برای کسانی که خارج از کشور ترکیه برای دانشگاه های آن درخواست داده اند طراحی شده است. در کشور ترکیه هر دانشگاه به صورت جداگانه آزمون یوس را برگزار می کند.

چگونه در آزمون یوس ثبت نام کنید؟ 

برای ثبت نام در آزمون YOS می توانید از وبسایت های هر دانشگاه که آزمون را برگزار می کند اقدام نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با کمترین هزینه این کار را برای شما انجام دهند.

زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ چه زمانی است؟

زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ تمام دانشگاه ها را در یک جدول آورده ایم که می توانید مشاهده کنید. چون آزمون yos ترکیه هر دانشگاه جداگانه برگزار می شود، زمان برگزاری آزمون ها نیز با یکدیگر فاصله دارد. عموما زمان برگزاری آزمون یوس دانشگاه ها از اواسط فروردین تا اواخر اردیبهشت ماه می باشد. اما امسال به دلیل وجود شرایط بیماری کرونا آزمون ها با تعویق در تیر، مرداد و شهریور ماه برگزار خواهد شد.

بهترین منابع برای آمادگی در آزمون یوس ترکیه چه کتاب هایی هستند؟

بهترین منبع برای آمادگی در آزمون یوس کتاب های پوزا می باشد. بعد از پوزا کتاب های کوراک و متروپل نیز برای آمادگی بیشتر بسیار توصیه می شود. همچنین شما می توانید از منبع تصویری نیز استفاده کنید. همچنین حل سوالات سال های گذشته آزمون یوس دانشگاه های مختلف می تواند کمک زیادی در تست زنی به شما کند.

برای آمادگی در آزمون YOS در چه دوره ها و یا کلاس هایی شرکت کنیم؟ 

کلاس های این آزمون در سرتاسر ایران برگزار می شود و بیشتر کلاس ها به صورت حضوری هستند. برای شرکت در کلاس ها توصیه می کنیم از طریق موسساتی که بر اساس پوزا تدریس می کنند ثبت نام نمایید. همچنین برخی از موسسات اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین کرده اند که مزایای بسیار زیادی دارد و بسیار مناسب کسانی است که وقت کمی دارند و به کلاس های حضوری دسترسی ندارند.

3.7 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
142 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعید خانی
سعید خانی
1 سال قبل

سلام اگه بخوام سال ۲۰۲۰ تو ترکیه داروسازی بخونم کی باید اقدام کنم و این که چه مقدار وقت برای آماده شدن واسه آزمون یوس نیازه ؟

moshaversite
moshaversite
پاسخ به  سعید خانی
1 سال قبل

سلام، هرچه زودتر شروع کردن بهتره
عموما برای آمادگی دوره یوس ۵ ماه زمان نیازه

Maral
Maral
پاسخ به  moshaversite
4 ماه ها قبل

سلام ببخشید برای ثبت نام یوس باید از کدوم سایت اقدام کنیم؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  Maral
4 ماه ها قبل

با سلام و درود آزمون یوس نیز برای هر دانشگاه جدا میباشد برای مثال آزمون یوس دانشگاه استانبول رو باید از خود سایت دانشگاه استانبول اقدام به ثبت نام کنید همچنین ما میتوانیم برایتون کار ثبت نام رو انجام دهیم در این مورد نیز میتوانید با مشاوران ما نیز در تماس باشید ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

آریا پایدار
آریا پایدار
پاسخ به  سعید خانی
7 ماه ها قبل

سلام کلاس های متروپول بهتره یا مدزا برای شرکت در ترکیه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آریا پایدار
7 ماه ها قبل

سلام . کلاس های متروپل و مدزا برای شرکت و موسسات دیگری هستند. موسسه ما کلاس های یوس رو در آنکارا برگزار میکنه که از امکانات فوق العاده ای برخوردار است. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

ahmad khan rahmani
ahmad khan rahmani
1 سال قبل

سلام علیکم محترم : من میخواهم در برنامه ماستری امتحان بدهم چطور ثبت نام میشود وچی قدر هزینه میشود

مشاور سایت
مشاور سایت
پاسخ به  ahmad khan rahmani
1 سال قبل

با سلام عرض ادب خدمت آقای رحمانی
دو راه برای ادامه تحصیل از سطح ماستری میباشد
یک آزمون آلس دو آزمون GRE هر کدام خواستید ثبت نام کنید تبم دپارتمان ما در خدمتتون هستن

shakiba
shakiba
پاسخ به  ahmad khan rahmani
1 سال قبل

سلام خسته نباشید ایا این ازمون داخل ایران هم برگذار میشه ؟ و اینکه من نسبتا سوالای ریاضی و هندسه رو مسلط هستم با مطالعه میشه مسلط شد یا به بهره هوشی ربط زیادی داره ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  shakiba
1 سال قبل

سلام دوست عزیز.
برخی از دانشگاه ها مثل قاضی آنتپ و آیدین آزمون یوس خودشون رو در داخل ایران برگزار می کنند. ولی تعداد این دانشگاه ها کم است. سوالات ریاضی و هندسه یوس نسبت به کنکور ایران بسیار ساده تر می باشد و با چند ماه تمرین و تکرا می توانید به نمره ۱۰۰ برسید .

شادي راز
شادي راز
1 سال قبل

سلام وقتتون به خير
ببخشيد واسه ازمون يوس همه دانشگاه ها دفترچه زبان انگليسي دارن ؟ بعد به نظرتون دانشگاه مرسين و اينونو شانس قبولي ايراني ها زياد هستش؟ چون الان كه مرز ها بستس اگر بخوايم ازمون اين دو تا دانشگاه رو بديم هزينه بليط خيلي زياده و اگر شانس كم باشه كلا نميصرفه

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  شادي راز
1 سال قبل

سلام دوست عزیز، اصولا در دفترچه سوالات به دو زبان گذاشته میشه، برخی از دانشگاه ها هم هنگام ثبت نام میتونید درخواست زبان انگلیسی هم کنید . شانس قبولی در مرسین و اینونو بستگی به سطح آمادگی شما داره . اگه بتونید برای سال بعد تلاش کنید خیلی بهتر و به صلاح تر است .

سیروس ایلام پور
سیروس ایلام پور
11 ماه ها قبل

سلام.ببخشید جهت شرکت در کلاسهای آنلاین شما جهت شرکت در آزمون یوس میخواستم شرایط رو بپرسم اگر ممکنه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سیروس ایلام پور
11 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز برای اطلاع از زمان برگزاری کلاس ها لطفا در کانال تلگرام و یا اینستاگرام آرتان بورس تاپ ثبت نام نمایید.

رضایی
رضایی
11 ماه ها قبل

سلام با نمره ۵۰ در آمزمون یوس دانشگاه اژه چه رشته هایی رو میشه انتخاب کرد؟ آیا این نمره در سایر دانشگاه ها قابل استفاده است؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  رضایی
10 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز. به دلیل این که سطح دانشگاه اژه شهر ازمیر بسیار بالا است و متقاضیان این دانشگاه بسیار زیاد است، تعداد افرادی که در آزمون این دانشگاه نمره بالای ۸۰ به دست می آورند نیز زیاد است. از این رو با نمره ۵۰ احتمالا فقط بتوانید در رشته های دوساله و یا ۴ ساله های سطح پایین قبول شوید. حتی اگر دانشگاه های دیگر نمره شما را قبول کنند برای رشته های سطح پایین قبول خواهند کرد.

Salar shokrnezhad
Salar shokrnezhad
10 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر.ایا پس از قبولی در آزمون YOSوارد دانشگاه دولتی(سراسری) یا آزاد(غیر دولتی) ترکیه می شویم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Salar shokrnezhad
10 ماه ها قبل

سلام راه های مختلفی برای ورود به دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه وجود دارد یکی از آن ها آزمون یوس می باشد.

هما رهبری
هما رهبری
10 ماه ها قبل

سلام ببخشید با نمره ۸۳ استانبول از چه رشته هایی می توان قبول شد؟؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  هما رهبری
10 ماه ها قبل

سلام رشته های سطح پایین مانند شنوایی سنجی ، مامایی و همچنین رشته های مهندسی می توانید قبول شوید.

عسل
عسل
10 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
برای رشته دندانپزشکی سطح دانشگاه اتاتورک چطوره؟ایا مناسبه؟
و اینکه الان اقدام کنیم چه مدت طول میکشه تا بتونیم بریم دانشگاه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عسل
10 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
دانشگاه آتاتورک را می توان یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانست این دانشگاه از رنکینگ خوبی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی داراست و همچنین در این رشته ها مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد.

یاسمین قنبری
یاسمین قنبری
10 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
اگه نمره ی ۱۰۰ برای آزمون کسب کنیم برای دندانپزشکی از طرف دولت بورس میشیم؟
و از کجا میشه فهمید کدوم دانشگاه های اروپایی مدرک کدوم دانشگاه های ترکیه رو قبول دارن و مورد تاییده براشون؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  یاسمین قنبری
10 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
خیر نمره ۱۰۰ در آزمون یوس توسط دولت بورس نمیشه، ولی ممکنه با کسب نمره ۱۰۰ در آزمون های بورسیه دانشگاه های خصوصی در این دانشگاه ها به صورت ۱۰۰ درصد بورس شوید.

مهدی حاجی پور
مهدی حاجی پور
10 ماه ها قبل

سلام من می خوام بدونم که دانشگاه استانبول در زمینه پزشکی فعالیت می کنه.و ازمون یوس بعد کنکوره یا قبل کنکور . شرایط ثبت نام و ازمون حضوریه و میتوان در یک سال در چند ازمون شرکت کردو چگونه کتاب اموزشی پوزا را سفارش داد ممنون میشم راهنمایی کنید.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مهدی حاجی پور
10 ماه ها قبل

خیلی از این سوالات رو جواب دادم . بسته به شرایط اغلب زمان برگزاری آزمون قبل از کنکور ایران می باشد و اگر شرایط عادی باشد آزمون ها در فروردین و اردیبهشت هر سال برگزار می شوند.

مهدی حاجی پور
مهدی حاجی پور
10 ماه ها قبل

سلام من می خوام بدونم دانشگاه استانبول در زمینه پزشکی فعالیت می کنه و محل و تاریخ ثبت نام و محل امتحان کجاست در ایرانه یا ترکیه؟ و در یک سال میتوان در چند دانشگاه دانشگاه امتحان یوس داد و یه سوال دیگر ازمون یوس قبل از نتایج کنکوره و یا بعد کنکور و بعد از قبولی چه می شود . ممنون میشم زود جواب بدین.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مهدی حاجی پور
10 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
زمان ثبت نام آزمون یوس دانشگاه استانبول برای هر سال توسط خود دانشگاه اعلام می شود و مشخص نیست. محل آزمون نیز اکثر شهر های ترکیه می باشد و ممکن است در یک یا دو شهر ایران نیز برگزار شود. شما در یک سال می توانید هر چقدر خواستید در آزمون یوس شرکت کنید ولی این آزمون ها باید از لحاظ زمانی با یکدیگر مشکل نداشته باشند.

alireza
alireza
9 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید رشته اقتصاد کدوم دانشگاه واسه تحصیل خوبه ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  alireza
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
دانشگاه خصوصی بیلکنت ، دانشگاه دولتی بغازیچی ، دانشگاه فنی خاورمیانه ، دانشگاه خصوصی یدی تپه و دانشگاه خصوصی کادیر حاص بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته های اقتصاد و مدیریت هستند. البته خیلی از دانشگاه های دیگر هم هستند که برای تحصیل این رشته ها واقعا فو العاده هستند.

ساغر متقالچی
ساغر متقالچی
9 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید دانشگاه پاموکاله در چه جاهایی ازمون هاشو برگزار میکنه؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  ساغر متقالچی
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
آزمون در محوطه های دانشگاهی پاموکاله در شهر دنیزلی انجام میشود

ملیکا رحیمی
ملیکا رحیمی
9 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر،
ممکنِ که فقط در کد iQ ثبت نام کنیم برای آمادگی یوس؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  ملیکا رحیمی
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
بله امکان پذیر است حتما با ما تماس بگیرید۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

هانا
هانا
پاسخ به  ملیکا رحیمی
8 ماه ها قبل

سلام برای رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشدکدام دانشگاه درصد قبولی بیشتری داره،

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  هانا
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز. دقیق نمیتوان گفت کدام دانشگاه شانس بیشتری دارید. چون تعداد دانشگاه ها در ترکیه بسیار زیاد است (حدود ۲۵۰ دانشگاه) باید نمره آزمون آلس یا GRE شما بررسی شود. همچنین معدل دوره کارشناسی تاثیر زیادی در قبولی شما خواهد داشت.

معین فروغی فر
معین فروغی فر
8 ماه ها قبل

سلام و خسته نباشید من میخواستم بدونم که برای آزمون یوس اگه با کلاس یا با کتاب های آموزشی خیلی خوب آماده بشیم و معدلمون هم خوب باشه میتونیم از پزشکی İstanbul یا Cerrahpaşa دربیایم و قبلا از ایرانی ها کسی دراومده. سوال دومم هم بنظرتون پزشکی کدوم بهتره و چطوری میشه از این دو بورسیه گرفت برای پزشکی؟ با تشکر

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  معین فروغی فر
8 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر فقط آزمون یوس تعیین کننده نیست سن و ریزنمرات و رزومه هم مهم است،دانشگاه استانبول از رنکینگ بهتری برخوردار است و اینکه بله امکان بورس شدن هست، شما میتونید با نام نویسی در بورسیه ی ترکیه هم برای بورس فول فاند شرکت کنید برای مشاوره ی بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  معین فروغی فر
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز این دو آزمون برای تحصیل در هر دانشگاهی لازم است و در صورت پایین بودن سن و معدل بالا امکان قبولی بالا است ، بله ، دانشگاه استانبول از رنکیتگ بهتری برخوردار است. دپارتمان ما پذیرش بدون آزمون هم دارد

حسین
حسین
8 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر

برای رشته دندان پزشکی میخواستم اقدام کنم معدل خیلی مهمه؟ با ترمیم معدل میشه شرایط رو بهتر کرد برای رفتن؟
من الان ۲۶ سالمه و با معدل دیپلم ۱۴ خواستم بدونم میشه که اقدام برای پذیرش انجام داد؟
خودم و خانومم هستیم خانوم معدل دیپلم ۱۹.۸۱ هستش

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  حسین
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز داشتن حداقل نمره در برخی دانشگاه ها مهم است ، البته معدل شما هم لب مرز هست،شرایط شما نیاز به مشاوره ی تخصصی دارد که پیشنهاد می دهم با ما در تماس باشید ۰۹۲۲۹۳۲۰۲۰۰

علی صفرزاده
علی صفرزاده
8 ماه ها قبل

سلام
من معدل دیپلمم ۱۹/۵ هستش و ۲۰ سال سن دارم
به زبان ترکی هم بصورت کامل مسلط هستم.چون ساکن تبریز هستیم.
ریاضی و هندسمم خیلی خوبه.
اگه تو ازمون یوس نمره بالای ۹۰ بیارم میتونم تو دانشگاه های ترکیه بورسیه بشم یا حداقل شهریه کمتری بدم؟؟؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  علی صفرزاده
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز این آزمونها ، آزمون های ورودی برای ورود به دانشگاه های دولتی و برخی دانشگاه های خصوصی است، اگر در دانشگاه دولتی قبول شوید هزینه ها بسیار بسیار پاییین است

آرین
آرین
8 ماه ها قبل

سلام.خسته نباشید.یه سوالی داشتم که مدتی هست ذهنم را درگیر کرده.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.میخواستم بدونم کسانی تابعیت ترکیه دارند و می خواهند در دانشگاه حاجت تپه آنکارا به زبان ترکی تحصیل کنند باید چه آزمونی بدهند و نیاز به چه مدارکی دارند؟؟؟چون من تابعیت ترکیه دارم و با کمک پدرم ملکی در ترکیه خریدم و با گذراندن شرایطی اقامت دائم را کسب کردم.به زمان ترکی هم که کاملا مسلط هستم.اگه من بخوام در دانشگاه حاجت تپه ادامه تحصیل بدهم میتوانم از طریق آزمون یوس اقدام کنم یا حتما باید آزمون ست را بدهم.؟؟؟؟خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آرین
8 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر . دوست عزیز اگر شما شهروندی ترکیه را به دست آورده اید و هم اکنون پاسپورت ترکیه به شما تعلق گرفته باشد می توانید در کنکور ترکیه ثبت نام کرده و همانند دیگر متقاضیان خاک ترکیه برای این دانشگاه درخواست دهید. اما اگر اقمت شما از نوع شهروندی نیست باید در آزمون SAT شرکت نمایید تا بتوانید در این دانشگاه تحصیل نمایید. به یاد داشته باشید که دانشگاه حاجت تپه نمره آزمون یوس را قبول ندارد.

امیرحسین
امیرحسین
8 ماه ها قبل

سلام.خسته نباشید.می خواستم بدونم کسانی که تابعیت ترکیه دارند و می خواهند به زبان ترکی در دانشگاه حاجت تپه ادامه تحصیل بدهند چه آزمونی را باید بدهند؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  امیرحسین
8 ماه ها قبل

اگر تابعیت آن ها از نوع شهروندی ترکیه باشد باید در کنکور اصلی خود ترکیه شرکت نمایند. اگر اقامت ترکیه را دارند باید در آزمون SAT شرکت نمایند.

امیرحسین
امیرحسین
8 ماه ها قبل

سلام.میشه بگین نمونه سوالات کنکور ترکیه را از کجا باید پیدا کنم .منظورم کنکور اصلی ترکیه هست.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  امیرحسین
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . میتوانید با سرچ در گوگل به زبان ترکی استانبولی نمونه سوال ها کنکور ترکیه را به دست آورید.

Ahsen
Ahsen
8 ماه ها قبل

سلام با نمره ی ۷۰ تا ۹۰ برای یوس دانشگاه دولتی معماری قبول میشیم؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Ahsen
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . بله در دانشگاه های سطح متوسط و یا حتی خوب می توانید با این نمره آزمون یوس به راحتی در رشته معماری تحصیل نمایید.

فاطمه شاه
فاطمه شاه
8 ماه ها قبل

سلام و وقت به خیر برای رشته داروسازی با پذیرش آزمون یوس کدوم دانشگاه بهتره ؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  فاطمه شاه
8 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر با توجه به سن و نمره ی کسب شده در آزمون یوس شما میتوانید در دانشگاههای مورد تایید و همینطور دولتی پذیرش شوید، در این جا پنج دانشگاه برتر در رشته را می آوریم: حاجت تپه، استانبول، اگه، سلجوق، آکدنیز

anna
anna
8 ماه ها قبل

سلام روز بخیر
میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندون یا دارو چه نمره ای نیاز یا خوبه که تو ازمون یوس به دست بیاریم؟ ممنون

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  anna
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز بعد از اهمیت نمره ی یوس که بهتره بالای ۹۰ تا ۹۵ باشه سن هم در درصد قبولی مهم است.

آیلار موسوی
آیلار موسوی
8 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر
ببخشید من میتونم آزمون یوس در ایران بدم?
و ثبت نام کی شروع میشه?

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  آیلار موسوی
8 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
در ارومیه ، تبریز و تهران برگزار میشه و ثبت نام هم از اردیبهشت ماه شروع میشود

آیلار موسوی
آیلار موسوی
8 ماه ها قبل

دانشگاهایی که آزمونشون در ایران برگزار میشه برای رشته ی پزشکی هستن?
و تاریخ آزمون این دانشگاها چه موقس?

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  آیلار موسوی
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز این آزمون برای پذیرش در تمام رشته های دانشگاه های ترکیه برای اتباع خارجی است. بین بهمن تا مرداد بسته به دانشگاه برگزار کننده ی آزمون برگزار می شود

هما
هما
8 ماه ها قبل

سلام.میخواستم بپرسم با شرایط من (معدل ۳ سال دبیرستانم ۱۹٫۸۸ هست و اینکه ۵ دسامبر sat دارم مطمینم نمره ۱۵۰۰ رو بدست میارم و اینکه هم به زبان انگلیسی و ترکی تسلط کامل دارم و آیلتسم ۷ هست و اینکه سرتیفیکت از دانشگاه های آنلاین آمریکایی در زمینه پزشکی دارم و ۱۸ سالم هست) شانس قبولی پزشکی حاجت تپه و بورس شدنم چقدر هست؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  هما
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . بسیار بسیار بسیار بالا است . لطفا با مشاوران ما در تماس باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

ایمان حیدری
ایمان حیدری
8 ماه ها قبل

سلام و عرض ادب
کدوم دانشگاه های ترکیه تقاضای کمتر و شانس قبولی بیشتری برای دندان پزشکی داره؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  ایمان حیدری
8 ماه ها قبل

سلام ، دانشگاه های سطح پایین و ناشناخته ترکیه عموما تقاضای پایینی نسبت به دانشگاه های دیگر دارند. البته این موضوع به این دلیل نیست که دانشگاه های سطح پایین تقاضی ندارند ولی نسبتا کمتر از بقیه هست . برای مثال ممکن است شما با نمره ۱۰۰ یوس در دانشگاه استانبول نتوانید رشته پزشکی قبول شوید ولی با نمره ۹۵ یوس می توانید در دانشگاه دوزجه به راحتی پزشکی قبول شوید. تعداد این دانشگاه ها زیاد است برای مثال می توان به : جلال بایار، هاران شانلی اورفا، مصطفی کمال هاتای، دانشگاه نیغده، دانشگاه موغلا، دانشگاه قفقاز قارص و …. با اینکه دانشگاه های خوبی هستند ولی متقاضیان کمتری نسبت به دانشگاه های معروف دارند.

Elahe
Elahe
8 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
میشه درباره ی رشته ی رادیولوژی بگین که دانشگاه خوب برای این رشته کدومه ؟ و سوال دیگه ام حداقل نمره چند میتونه باشه ؟
ممنونم ازتون

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Elahe
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز در مقاله رشته رادیولوژی در ترکیه دانشگاه های برتر این رشته در ترکیه را کامل توضیح دادیم . حداقل نمره برای قبولی این رشته در دانشگاه های برتر دولتی ترکیه ۸۵ به بالا می باشد.

فرزاد شایان
فرزاد شایان
8 ماه ها قبل

سلام من دیپلم زبان دارم و مسلطم . ریاضی هم میخونم ولی نمیدونم چجور سوالاتی مطرح میشن من شنیده بودم زبانم داره شما نوشتید هندسه و هوش اصلا کی شروع میشه و هزینه دولتی و هزینه زندگی ماهانه چقدره ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  فرزاد شایان
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز. متاسفانه برخی از وبسایت ها به اشتباه نوشته اند که بخش دوم آزمون زبان ترکی است. اما اینطور نیست آزمون یوس از سه بخش ریاضی، هوش، هندسه تشکیل شده است. در برخی از دانشگاه ها مانند اگه ازمیر یا سلیمان دمیرل شهر اسپارتا بخش اطلاعات عمومی نیز دارد. اما بخش زبان که دیگر سایت ها به عنوان بخش دوم آزمون اشاره می کنند چیست: پس از اینکه شما در آزمون یوس نمره مدنظر را کسب کردید و در رشته و دانشگاه دلخواهتان قبول شدید، دانشگاه یک امتحان زبان از شما می گیرد تا مطمئن شود که شما به زبانی که میخواهید تحصیل کنید مسلط هستید. اگر در این آزمون نمره مدنظر را کسب کردید مستقیم وارد کلاس های درس می شوید . در غیر اینصورت وارد کالج شده و یک سال زبان می خوانید. فرقی ندارد شما با چه روش یا آزمونی در دانشگاه قبول شوید باید در امتحان تعیین سطح شرکت کنید. برای ادامه سوالاتتون با مشاوران ما در ارتباط باشید.

صالح سلطانی
صالح سلطانی
8 ماه ها قبل

با سلام و عرض ادب .
بنده میخواستم که در رشته‌ی دندانپزشکی در دانشگاه استانبول قبول بشم حداقل چه نمره ای باید بیارم ؟
و اینکه جایی دیده بودم که گفته بودن میتونین ۲ ترم آخر رو به عنوان میزبان به هر کشوری که میخواین برین .
آیا میشه ۲ ترم آخر برای تحصیل به ایران بیایم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  صالح سلطانی
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز.
شما برای قبولی در این رشته و این دانشگاه باید نمره ۱۰۰ را کسب کنید. چون تعداد متقاضیان به شدت زیاد است. از دانشگاه های ترکیه بنابر معاهده آراسموس و بولنیا شما میتوانید به دانشگاه های اروپایی درخواست مهمان و انتقال دهید. اما برای دانشگاه های ایران امکانش نیست.

P
P
8 ماه ها قبل

سلام برای رشته های هنر مثل طراحی لباس یا نقاشی هم یوس. و بدم کافیه؟ یا ازمون عملی هم داره؟ چه دانشگاهی تو استانبول برای این رشته ها خوبه و چه نمره ای باید داشته باشم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  P
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . برای قبولی این رشته در دانشگاه استانبول شرکت در آزمون یوس دانشگاه کافی است . برای قبولی ۱۰۰ درصد این رشته بهتر است نمره بالای ۸۵ یوس استانبول را کسب نمایید. چون تعداد متقاضیان آزمون یوس استانبول بسیار زیاد است.

Melika888
Melika888
7 ماه ها قبل

سلام میشه برای رشته گرافیک تصویرسازی چند تا دانشگاه دولتی بگین که کدوم رو ازمون یوس ثبت نام کنم من خودم کلی تحقیق کردم بیشتر دانشگاه ها دولتی نیستن ممنون

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Melika888
7 ماه ها قبل

رشته گرافیک تصویر سازی ذهنی در ترکیه وجو ندارد و رشته معادل آن میتواند گرافیک انیمیشن سازی باشد. دانشگاه هایی که این رشته را دارند برای دوره کارشناسی : burdur mehmet akif ersoy و dokuz eylul می باشد. برای دوره فوق دیپلم انیمیشن سازی : دانشگاه های ادنان مندرس – ارزینجان – هاتای مصطفی کمال – یوزقورت بوزوک – چوکوروا – آهی اروان وجود دارد.

محمد
محمد
7 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم برای قبولی از مهندسی آی تی باید ازمون یوس رو چند درصد بزنم و اینکه کدوم دانشگاه ها برای این رشته بهترن هستند؟
ممنوت

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  محمد
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز .
۴ دانشگاه برتر ترکیه برای این رشته به ترتیب دانشگاه های فنی خاورمیانه، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه بیلکنت آنکارا، دانشگاه سابانجی می باشد که همه این دانشگاه ها از طریق آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش می کنند. البته دانشگاه کادیر حاص از طریق یوس و پذیرش بدون آزمون دانشجو می پذیرش که یکی از بهترین دانشگاه های این رشته است.

isaac
isaac
7 ماه ها قبل

سلام….خسته نباشین….اگ کسی نمره ۱۰۰بیاره باز هم ممکنه ک نتونه دندان پزشکی دانشگاه آنکارا بخونه؟
و اینکه چطور میشه این مشکلو حل کرد اخه نهایتش اینه ک بتونیم ۱۰۰ بیاریم اگ با این نشه قبول شد پس کلن باید قیدشو زد

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  isaac
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز اگه سنتون زیر ۲۱ باشه و نمره ۱۰۰ رو کسب کنید به احتمال ۹۹ درصد دندانپزشکی دانشگاه آنکارا قبول می شوید . برای شانس بیشتر معدل بالا هم خیلی خوبه. ولی اگه معدلتون پایینه توصیه مکنیم چند مقاله به ثبت برسانید و اگر توانستید کتاب به چاپ برسانید و همچنین از استاد دانشگاه دندانپزشک در داخل ایران توصیه نامه تهیه کنید و به ایمیل دانشگاه همراه با نمره ۱۰۰ آزمون ایمیل کنید خیلی تاثیر گذار خواهد بود .

پریا
پریا
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
4 ماه ها قبل

مقاله در چه زمینه ای؟؟ من یه مقاله دارم چاپ در ایران. موضوعش در زمینه صنایع غذایی هست لی میخوام داروسازی بخونم ترکیه. این مقاله هم میتونه مقبول واقع بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  پریا
4 ماه ها قبل

با سلام و درود سوالتون اصلا واضح نبود پیشنهاد میکنیم سوال خود را دوباره و به طرز صحیح بیان کنید

نسیم
نسیم
7 ماه ها قبل

سلام میخواستم بدونم توی دانشگاه های استانبول در صورت قبولی در ازمون یوس حتما باید نمره ی اس ای تی هم داشته داشته باشیم و اینکه هزینه ی کلاس های انلاینتون چقدر میشه

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نسیم
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . دانشگاه استانبول به هیچ عنوان نمره آزمون اس ای تی را قبول ندارد و فقط با نمره یوس دانشجو پذیرش می کند.

طناز
طناز
7 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
من ۱۹ سالمه معدلم ۱۸ و به کتاب های پوزا و مدیپول مسلط هستم و اکنون در استانبول ساکنم
می خواستم تاریخ ثبت نام ازمون های این سال(تا چند روز دیگ وارد ۲۰۲۱ میشیم) و بدونم نکنه دیر شده باشه؟!!
و اینکه با شرایطی که گفتم احتمال قبولی ام در شاخه های پزشکی دندونپزشکی داردسازی یا فیزیوتراپی چقدر هستش ؟!!
ممنون

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  طناز
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر تاریخ برگزاری آزمون های یوس رو هر دانشگاه بصورت جداگانه از سایت خودش اعلام میکنه و اینکه احتمال قبولی رو میزان شرکت کننده و ظرفیت دانشگاه ها تعیین میکنند.

طناز
طناز
7 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
من ۱۹ سالمه معدلم ۱۸ و به کتاب های پوزا و مدیپول مسلط هستم و اکنون در استانبول ساکنم
می خواستم تاریخ ثبت نام ازمون های این سال(تا چند روز دیگ وارد ۲۰۲۱ میشیم) و بدونم نکنه دیر شده باشه؟!!
و اینکه با شرایطی که گفتم احتمال قبولی ام در شاخه های پزشکی دندونپزشکی داردسازی یا فیزیوتراپی چقدر هستش ؟!
ممنون

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  طناز
7 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
سن و نمره ی آزمون و همینطور دانشگاه مورد نظر تاثیر بسزایی در قبولی در رشته ی مورد نظر رو دارند.
رشته های پزشکی و دندانپزشکی رشته های پر طرفداری هستند، احتمال قبولی در رشته‌های پیراپزشکی بیشتر است

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  طناز
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
شرایط سنی شما بسیار مناسب هست، معدل هم یکی از شاخص های بسیار مهم است، تسلط به زبان های خارجی با ارائه مدرک بسیار شانس رو افزایش میده،سوالات شما بسیار تخصصی و ریز است، در صورت تمایل در تماس تلفنی امکان مشاوره بهتر وجود دارد.

amin
amin
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر من دوازدهمی هستم و میخواستم برای یوس سال ۲۰۲۲ اقدام کنم
معدل دهم و یازدهم بنده ۱۶.۵ و۱۷ هستش
میخواستم شرایط و نحوه قبولیم تو دانشگاه ایتانبول یا اژه تو رشته دندان پزشکی رو بدونم و اینکه چه کارایی میتونم بکنم که شرایط قبولی بهتر فراهم بشه

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  amin
5 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز .
آزمون یوس دانشگاه استانبول از سطح متوسطی برخوردار هست. و شما میتوانید نمره ۱۰۰ را در این آزمون کسب کنید. اما تعداد افرادی که نمره ۱۰۰ را در این آزمون کسب می کنند بسیار زیاد می باشند و برخی از آن ها نمی توانند در رشته دلخواهشان در این دانشگاه پذیرش بگیرند. ( به دلیل ظرفبت محدود دانشگاه برای رشته ها )
آزمون یوس دانشگاه اژه سخت تر می باشد ( به دلیل داشتن سوالات عمومی در آزمون ) برای آزمون این دانشگاه با نمره ۹۵ به بالا هم میتوانید رشته دندان پزشکی را کسب کنید .

Heliyarostami
Heliyarostami
6 ماه ها قبل

سلام یه سوال اگر تو آزمون بوس قبول نشدیم میشه دوباره آزمون داد؟
و اینکه قبل آزمون میشه تو استانبول برای رشته طراحی لباس کلاس رفت

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  Heliyarostami
6 ماه ها قبل

با سلام و درود
بله شما میتوانید درصورت قبول نشدن در آزمون YOS دوباره امتحان دهید

نگین پارسه
نگین پارسه
6 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر، ببخشید من اگ الان کتابهای پوزا ۲۰۱۸ رو بخرم میتونم برا شرکت در ازمون yos در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ هم ازشون اشتفاده کنم؟! یا فقد باید کتابهای مربوط بع همون سال رو تهیه کنم، جواب بدید لطفا❤️

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  نگین پارسه
6 ماه ها قبل

با سلام و درود تفاوت آنچنانی ای نداره بله میتونید استفاده کنید از کتاب های ۲۰۱۸

Fateme asgari
Fateme asgari
5 ماه ها قبل

سلام کدوم دانشگاها دولتی‌ان؟ چطور میشه واسه دانشگاه‌های دولتی تو ازمون یوس شرکت کرد؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  Fateme asgari
5 ماه ها قبل

با سلام و درود ب غیر از دانشگاه های دولتی تمامی دانشگاه ها آزمون یوس همدیگر را قبول دارند

کاوه
کاوه
5 ماه ها قبل

سلام
ببخشید
اگر نمره دوازدهم ۱۸ باشه و نمره یازدهم ۱۷ و نمره دهم ۱۵و……باشه
با گرفتن نمره ۸۰الی ۹۰
و سن ۱۹ میشه پزشکی قبول شد .

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  کاوه
5 ماه ها قبل

با سلام و درود
با شرکت در کلاس های آزمون یوس میتوانید شانس قبولی خود را بسیار بالا ببرید
برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمون YOS با شماره ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

ph
ph
5 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید میگم به ادمین محترم من کلاس یازدهم هستم میخواستم ببینم من دوازدهم رو در ترکیه بخونم و بعد امتحان یوس رو بدم بهتره و یا دیپلم رو همین جا بگیرم بعد برم بیشتر نگران سربازی هستم ولی زمانی که دیپلم بگیرم هنوز ۲ ماه زمان دارم تا ۱۸ سالگی ام پر بشه خیلی ممنون میشم که جواب بدید

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  ph
5 ماه ها قبل

با سلام و درود
خیر شما نگران سربازی نباشید
شما تا یک سال بعد از دریافت دیپلم دارای معافیت هستید
شما میتوانید در این یک سال اقدام به ثبت نام در آزمون یوس را انجام دهید

فاطمه
فاطمه
5 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر میخواستم بدونم چه زمانی لازمه تا واسه ازمون اماده بشیم و خیلی فشرده نخونیم؟ واینکه واسه ازمون سال۱۴۰۱ باید تابستون ۱۴۰۰ ثابت بت نام کنم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  فاطمه
5 ماه ها قبل

در حدود ۵ ماه با دوره های آمادگی و کلاس می توانید به راحتی آماده شده و نمره بالای ۹۵ را در این آزمون کسب نمایید.

سهند ولیزاد
سهند ولیزاد
4 ماه ها قبل

سلام من کلاس یازدهم ریاضی هستم
من میتونم الان برای آزمون یوس ثبت نام کنم؟
و چطوری میتونم مهندسی بخونم
ممنون

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سهند ولیزاد
3 ماه ها قبل

سلام جناب ولیزاد، برای شرکت در ازمون یوس یا باید فارغ‌التحصیل شده باشید و یا دوازدهم را تموم کرده باشید، برای راهنمایی بهتر جهت ادامه‌ی تحصیل با کارشناسان ما در موسسه در تماس باشید.

Sahand valizad
Sahand valizad
4 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
من ۱۷ سالمه و یازدهم میخونم من میتونم توی آزم‌ون شرکت کنم و برای رشته مهندسی درصد بالای قبولی چقدره و دانشگاهخوب برای مهندسی کدوما هستن و اینکه هزینه و شرایط خوابگاه چطوریه؟
ممنون❤❤🌹

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Sahand valizad
3 ماه ها قبل

سلام اقای ولیزاد 🙂 برای ازمون یوس باید یا دیپلم داشته باشید و یا دوازدهم را تموم کرده باشید. یکی از دانشگاه‌های خوب برای رشته‌ی مهندسی دانشگاه بیلکنت است، هزینه‌ی خوابگاه از شهریه‌ی دانشگاه جداست.

Mrjn dvri
Mrjn dvri
3 ماه ها قبل

سلام دانشگاه استانبول با نمره ۹۵ میشه دامپزشکی قبول شد یا ن ؟☹️

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Mrjn dvri
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، دانشگاه و رشته‌ای که مد نظر شماست از پرمتقاضی‌ترین‌هاست، در نتیجه علاوه بر اینکه باید بالای ۹۵ را بگیرید، رزومه‌ی تحصیلی وعلمی خیلی خوب هم نیاز دارید.

عرفان مرزبان
عرفان مرزبان
3 ماه ها قبل

سلام خسته نباشین من با گرفتن حداقل نمره چند در ازمون یوس می‌توانم دریکی از دانشگاه های مورد تایید رادیولوژی بخونم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عرفان مرزبان
3 ماه ها قبل

سلام ممنون، ازمون یوس متقاضیان زیادی دارد و عموما نمره‌های خوبی میگیرند (هرچند تنها نمره‌ی بالا کفایت نمیکند) اما برای قبولی در رشته‌هایی که متقاضیان زیادی دارند باید بالای ۹۰ نمره بگیرید.

Rastin
Rastin
3 ماه ها قبل

سلام و خسته نباشید
در مورد بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته هنر (سینما،فیلمسازی،عکاسی) چه دانشگاه های دولتی رو معرفی میکنید و آزمون ورودی دانشگاه مارمارا و سینان وابسته به آزمون یوس دانشگاه دیگه ای هست یا اگر نه چطور میشه وارد این دانشگاه ها در این رشته ها شد؟
متشکرم

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Rastin
3 ماه ها قبل

سلام ممنون از شما، از دانشگاه‌های خوب برای رشته‌ی هنر که دولتی هم باشند، دانشگاه‌های معمار‌سینان، استانبول، حاجی‌بایرام‌ولی،مارمارا و… می‌شود نام برد. پذیرش دانشگاه سینان هم با ازمون یوس و هم با ازمون sat است اما دانشگاه مارمارا فقط با ازمون یوس پذیرش دارد. برای پذیرش دانشگاه‌ها میتونید با موسسه‌ی ما تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه شما را راهنمایی کنند.

علی
علی
3 ماه ها قبل

سلام ببخشید این آزمون به چه زبانی هستش؟
ترکی یا انگلیسی؟
ممنون میشم جواب بدین

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  علی
3 ماه ها قبل

سلام. زبان ازمون یوس به زبان ترکی است بدلیل اینکه این ازمون مثل کنکور در ایران صرفا برای پذیرش بعضی از دانشگاه‌های ترکیه است.

سهند ولیزاد
سهند ولیزاد
3 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
من یازدهم ریاضی هستم و ۱۷ سالمه میخواستم بدونم من میتونم الان توی امتحان یوس شرکت کنم؟
و اگه مهندسی بخونم شما چه دانشگاه هایی پیشنهاد میکنید؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سهند ولیزاد
3 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
خیر برای شرکت در ازمون یوس داشتن مدرک دیپلم الزامیست
جهت اطلاع از پذیرش دانشگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵

سهند ولیزاد
سهند ولیزاد
3 ماه ها قبل

ببخشید ها هزینه های خوابگاه چقدر میشه
ممنون❤❤🌹

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سهند ولیزاد
3 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
هزینه ی خوابگاه ها از شهریه ی دانشگاه جداست
جهت اطلاع از هزینه ی خوابگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

parsa keramati
parsa keramati
3 ماه ها قبل

سلام اگه با روند مطالعه از اول مهر روزانه۶-۷ ساعت مطالعه بشه احتمال قبولی در داروسازی هستش؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  parsa keramati
3 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر با این ساعت مطالعه احتمال قبولی شما در رشته داروسازی حتی در دانشگاه‌های تاپ ترکیه بالای ۲۰۰ درصد است.

بهراد
بهراد
3 ماه ها قبل

سلام من نمیخوام ت کلاسها ثبت نام کنم ایا میتونم زمان ثبت نام کار ثبت نام رو بعلاوه همراهی با تور رو بهتون بسپرم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  بهراد
3 ماه ها قبل

سلام. متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، تورهای‌ ازمون یوس رو برگزار نمیکنیم.

KG7
KG7
3 ماه ها قبل

سلام ببخشید من میخوام که در رشته پزشکی در ترکیه قبول بشم و ۱۶ سالمه بهترین کتاب و بهترین دانشگاه و حداقل نمره و میزان مطالعه را بفرمایید و اینکه من وقتی یازدهم را تمام کردم میتونم این امتحان را بدم ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  KG7
3 ماه ها قبل

سلام، خب دانشگاه‌های زیادی در ترکیه وجود دارد چه خصوصی و دولتی که معتبر هستند و شما میتونید برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی پزشکی این دانشگاه‌ها اقدام کنید و در شهرهای مختلف هستند اما یکی از دانشگاه‌های خوب، دانشگاه استانبول است که با ازمون یوس پذیرش میکند، برای قبولی با ازمون یوس در دانشگاه استانبول و رشته‌ی پزشکی باید حداقل از ۱۰۰نمره،۹۵ را بگیرید، از بهترین منابع ازمون یوس کتاب‌های متروپل و پوزا است. برای شرکت در ازمون یوس یا باید دوازدهم را تموم کرده باشید و یا باید فارغ‌التحصیل شده باشید.

زهرا امیری
زهرا امیری
3 ماه ها قبل

سلام بدون ترجمه کردن مدارک هم میشه یوس ثبت نام کرد؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  زهرا امیری
3 ماه ها قبل

سلام، شما برای شرکت در ازمون یوس فقط به پاسپورت و کارت ورود به جلسه نیاز دارید.

نازی
نازی
3 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر
من میخوام سال بعد ازمون یوس بدم هزینه کلاس ها خیلی بالاست خواستم ببینم میشه فقط با مطالعه کتاب ها بدون ثبت نام کلاس های یوس نمره۹۷ بیارم اگه این نمره رو بیارم میتونم دندانپزشکی دانشگاه انکارا رو قبول شم؟
الان ۱۹ سالمه و معدل دیپلمم هم ۱۹٫۳
تا حالا کسی رو دیدین که بدون کلاس قبول شده باشه؟هندسه و ریاضیم هم خوبه

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نازی
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما هم بخیر، پیشنهاد من برای شما اینه که در صورت امکان در کلاس‌های امادگی ازمون یوس شرکت کنید اما اگر امکانش را ندارید در این فرصت یکساله باید زمان زیادی را بذارید و مطالعه‌ی کافی داشته باشید تا بتونید نمره‌ی بالایی در ازمون یوس بگیرید، البته این نکته هم وجود دارد که ازمون یوس از کنکور ایران بسیار ساده‌تر است و منابع و حجم دروس جهت مطالعه کم است.

نازی
نازی
3 ماه ها قبل

با ازمون یوس دانشگاه انکارا یا استانبول میشه واسه دانشگاه اژه انتخاب رشته کرد؟دندانپزشکی دانشگاه انکارا به زبان ترکیه یاانگلیسی؟اگه معدل بالایی داشته باشیم درطول ترم دانشگاه مارو بورس میکنه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نازی
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، بله دانشگاه اژه نمره‌ی ازمون یوس دانشگاه انکارا و استانبول را می‌پذیرد، دندانپزشکی دانشگاه انکارا به زبان ترکی است و اگر نمرات شما در طول ترم بالا باشد امکان اینکه شما را بورسیه کنند وجو دارد.

پرنیا
پرنیا
2 ماه ها قبل

سلام ببخشید من قصد شرکت در ازمون یوس رو دارم اما متاسفانه چون کلاس ها غیر حضوری بود نمره معدل ۱۰ و ۱۱ ام من ۱۷ شد. اگر نمره یوس بالایی داشته باشم امکان قبولی در چه دانشگاه هایی هست؟؟؟؟؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  پرنیا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. برای چه رشته ای قصد ادامه تحصیل را دارید؟

Kimia
Kimia
1 ماه قبل

سلام
آزمون به چه زبانی هست ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Kimia
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر، زبان اصلی ازمون یوس،ترکی است.

مراد
مراد
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید.
با قبولی در آزمون یوس بورسیه میشیم؟
یعنی هزینه شهریه دانشگاه و خوابگاه و.. برعهده اوناست؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مراد
1 ماه قبل

سلام متشکرم،خیر شما با قبولی یوس فقط موفق به دریافت درصدی از بورس میشوید،تنها در بورسلاری ترکیه بورس فول فاند هزینه ها توسط دانشگاه انجام میشود.

تارا
تارا
1 ماه قبل

سلام من میخواستم بدونم شما کلاس های حضوری برای کلاس های امادگی دارید توی استانبول ؟
اینکه این موسسه فقط برای ایرانیان هست و به صورت فارسی تدریس صورت میشه ؟
توی یک دوره یک ساله میتونم حداقل نمره رو بدست بیارم ؟
نمره مورد نظر برای دانشگاهی که مد نظر من هست حداقل بالای ۵۰ هست شانس قبولی من در این دانشگاه چقدر هست؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  تارا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر،بله کلاس های آمادگی آزمون یوس در شهرهای انکارا و استانبول برگزار میشود، نمره قبولی آزمون به دانشگاه مقصدی که انتخاب می کنید بستگی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با تماس به موسسه میتوانید از مشاوران ما توضیحات کامل را دریافت نمایید.

A.m
A.m
20 روزها قبل

کسی که زبان ترکی بلد نیست، چطور میشه در آزمون ورود شرکت کنه، اگر زبانش ترکی؟؛!؟!

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  A.m
20 روزها قبل

سلام وقت بخیر. می توانید در کلاس های آمادگی آزمون شرکت کنید.

Zakieh
Zakieh
15 روزها قبل

سلام
هزینه دانشگاه استانبول چقدره؟
و این که برای تحصیل در اونجا و شرکت در آزمون یوس باید حتماً ترکی بلد باشیم؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  Zakieh
13 روزها قبل

سلام وقت بخیر. شهریه رشته های مختلف متفاوت است. برای ورود به دانشگاه نیازی به مدرک زبان نیست و دانشگاه کلاس های آموزش زبان برگزار می کند.

احسان
احسان
6 روزها قبل

سلام آزمون یوس به زبان ن ترکی یا انگلیسی

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  احسان
6 روزها قبل

سلام وقت بخیر. به زبان ترکی برگزار می شود.