دانشگاه مدیپول
logo
آزمون yos ترکیه

آزمون یوس

آنچه در این مقاله خواهید خواند

ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران از قدیم‌الایام مقصد محبوبی برای سفرهای تفریحی و کاری ایرانیان بوده است. با داغ شدن بازار مهاجرت تحصیلی، خیلی از ایرانیان به علت مقرون به صرفه بودن و همچنین کیفیت جهانی دانشگاه‌های آن، ترکیه را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. برای تحصیل در مقطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه‌های ترکیه داوطلبان باید در آزمون یوس شرکت کنند. این آزمون متقاضیان را بر اساس سه بخش ریاضیات، هندسه و IQ می‌سنجد. در مقاله پیش رو قصد داریم که آزمون YOS را به شما معرفی کنیم و همه چیز در مورد آزمون یوس را به اطلاعتان برسانیم.

ویدئو آشنایی با آزمون یوس ترکیه

در ویدئویی که در اینجا قرار داده‌ایم تلاش شده است تا به‌طور کامل هر آنچه که داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در خصوص آزمون یوس به آن نیاز دارند را توضیح دهیم. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا ویدئو را ببینید و سپس مقاله حاضر را مطالعه کنید تا به تمامی سوالات شما درباره آزمون پذیرش دانشجویان خارجی (YOS) پاسخ داده شود.


آزمون یوس ترکیه چیست؟

آزمون یوس امتحانی است که داوطلبان بین‌المللی برای گرفتن پذیرش از اکثر دانشگاه‌های دولتی و برخی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، باید در آن شرکت کنند. این امتحان توانایی تفکر تحلیلی داوطلب را می‌سنجد و او را وادار می‌کند که راه‌حل‌ مسائل را در زمانی کوتاه بیابد. تفاوت امتحان یوس ترکیه با سایر امتحان‌های مشابه در بخش ریاضیات آن است که در سال‌های اخیر سطح دشواری آن افزایش یافته است. تعداد داوطلبانی که در آزمون YOS شرکت می‌کنند 240 برابر کمتر از داوطلبان آزمون TYT – AYT (کنکور ترکیه) است بر همین اساس دانشجویانی که با آزمون یوس ترکیه وارد دانشگاه می‌شوند، 8 تا 9 برابر شانس ورود بیشتری دارند. همچنین قابل ذکر است که بر عکس آزمون یوس متمرکز (TRYOS) که آزمونی سراسری است، همه دانشگاه‌های ترکیه این آزمون را برگزار نمی‌کنند و هر دانشگاهی آزمون مخصوص به خود را دارد. این آزمون برای اولین بار در سال 1981 با مفاد امتحانی هوش، ریاضی و هندسه و چهار ماده فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و جغرافیا که در سال 2005 حذف گردید، برگزار شد.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟

با شرکت در آزمون یوس داوطلبان می‌توانند در همه رشته‌هایی که دانشگاه‌های ترکیه ارائه می‌دهند به استثنای خلبانی، تحصیل کنند. متقاضیان ایرانی این آزمون بیشتر به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، مامایی، پرستاری علاقه نشان می‌دهند و در این رشته‌ها مشغول به تحصیل می‌شوند. تحصیل در رشته خلبانی در دانشگاه‌های ترکیه مخصوص شهروندان این کشور است و سایر افراد می‌توانند به جای دانشگاه در مدرسه خلبانی ثبت نام کنند.

آزمون یوس پزشکی

همانطور که اشاره کردیم بسیاری از متقاضیان به دنبال قبولی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی هستند. برای قبولی در این رشته‌ها علاوه بر آزمون SAT، نتایج آزمون یوس نیز قابل قبول است. در آزمون یوس حداقل نمره قابل قبول 90 است و به همین دلیل پذیرش در این رشته نسبت به سایر رشته‌ها کاری دشوارتر است و از دست دادن حتی یک تست، نتیجه آزمون را عوض می‌کند. به همین دلیل برای شرکت در آزمون باید تسلط 100 درصدی بر مطالب داشته باشید.

هزینه آزمون یوس

متوسط هزینه آزمون YOS برای متقاضیان ایرانی در سال 2023، 800 لیر ترکیه است که این مبلغ را باید به صورت اینترنتی از طریق پی پال (PAYPAL) پرداخت کنید. به همین دلیل در ایران شرکت‌هایی به وجود آمدند که کارشان ثبت‌نام آزمون رسمی یوس است تا شما دردسرهای جابه‌جایی پول برای ثبت نام را نداشته باشید. هزینه امتحان یوس ترکیه برای هر دانشگاه متفاوت است به همین منظور در جدول زیر هزینه ثبت‌نام این آزمون را در چند دانشگاه معتبر ترکیه آورده‌ایم:

هزینه آزمون یوس
نام دانشگاه لیر دلار یورو
استانبول 1300 70 66
آتاتورک 900 55 45
ساکاریا 800 50 40
اوندوکوز مایس 800 50 40

زمان برگزاری آزمون یوس 2023

آزمون یوس دانشگاه‌های ترکیه برعکس آزمون TR-YOS بصورت متمرکز و در تاریخی ثابت برگزار نمی‌شود. به طور مثال اولین آزمون یوس متمرکز 10 بهمن 1401 بود اما آزمون یوس دانشگاه اوندوکوز مایس 31 اردیبهشت 1402 و آزمون دانشگاه ساکاریا 1 خرداد 1402 برگزار خواهد شد. از این رو می‌شود تخمین زد که امتحان یوس 2023 اواخر ماه می (اردیبهشت) و اوایل ماه جون (خرداد) برپا می‌شود. اگر می‌خواهید راجع به چرایی متمرکز شدن این آزمون و وجود دو نوع متفاوت آن اطلاعات بیشتر کسب کنید، به مقاله متمرکز شدن آزمون YOS مراجعه فرمایید.

در حال حاضر تنها 11 دانشگاه تاریخ برگزاری آزمون یوس خود را اعلام کرده‌اند که در جدول زیر این اطلاعات را برایتان آورده‌ایم:

نام دانشگاه تاریخ ثبت نام تاریخ آزمون
دانشگاه آتاتورک (ارزروم) 14/1/1402 – 25/2/1402 20/3/1402 ساعت 11:00
دانشگاه آنادولو (اسکی شهیر) 22/12/1401 –  ۱۹/1/1402 7/3/1402 – 14/3/1402
دانشگاه جمهوریت (سیواس) 29/12/1401 – 10/2/1402 30/2/1402 ساعت 10:00
دانشگاه چوکوروا (آدانا) 12/10/1401 – 26/12/1401 9/2/1402 ساعت 09:30
دانشگاه دوملوپینار (کوتاهیا) 14/12/1401 27/12/1401 شنبه ساعت 11:00
دانشگاه اژه (ازمیر) ۱۴۰۲/۳/۱۳ – 13/3/1402
دانشگاه قاضی آنتپ 12/11/1401 – 17/11/1401 16/5/1402 ساعت 13:30
دانشگاه حران (شانلی اورفا) 12/10/1401 – 23/11/1401 ۱۴۰۲/3/۱۳ ساعت 15:00
دانشگاه استانبول (استانبول) 19/10/1401 – 18/1/1402 16/2/1402 شنبه، ساعت: 15:00
دانشگاه جراح پاشا (استانبول) 8/12/1401 – 19/3/1402 3/4/1402 ساعت 14:00
دانشگاه اینونو (مالاتیا) 13/3/1402 ساعت 12:00

امتحان یوس ترکیه مخصوص چه کسانی است؟

برای شرکت در این آزمون باید شامل یکی از شرایط زیر باشید که این شرایط مخصوص داوطلبانی است که از خارج از کشور ترکیه، برای ادامه تحصیل به این کشور می‌آیند. برای داوطلبانی که شهروند ترکیه محسوب می‌شوند، شرایط متفاوتی حاکم است. اما دو شرطی که برای این آزمون لازم است عبارتند از:

 1. تبعه خارجی بودن
 2. گرفتن تابعیت ترکیه

امتحان یوس ترکیه

برگزاری آزمون یوس چگونه است؟

آزمون یوس غیر متمرکز از سوی برخی از دانشگاه‌های واجد صلاحیت، در مراکز داخلی و خارجی که از سوی این دانشگاه‌ها اعلام می‌شود به صورت همزمان، برگزار می‌شود. برخی از این دانشگاه‌ها مراکزی را در شهرهای تهران و تبریز برای برگزاری این آزمون اعلام می‌کنند، اما برای شرکت در آزمون برخی از دانشگاه‌ها باید به مراکز داخل ترکیه مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است که نتایج این آزمون معمولاً در سایر دانشگاه‌های ترکیه که خود آزمون یوس را برگزار نمی‌کنند، معتبر محسوب می‌شود.

مراکز برگزاری آزمون یوس

همان‌طور که گفته شد  لیست دانشگاه‌هایی که آزمون یوس ترکیه را برگزار می‌کنند، به شرح زیر است:

لیست دانشگاه‌های برگزار کننده آزمون یوس
دانشگاه شهر
آنکارا آنکارا
آکندیز آنتالیا
آتاتورک ارزروم
بالیکسیر بالیک سیر
بیلجیک بیلجیک
سلال بایار مانیسا
جمهوریت سیواس
کوکورووا آدنا
دوکوز ایلول ازمیر
دوملوپینار ازمیر
دوزچه دوزچه
اژه ازمیر
ارجیس قیصریه
فیرات الازیگ
غازی عینتاب غازی عینتاب
حران ساتلیورفا
استانبول استانبول
اینونو مالاتیا
فنی کارادنیز ترابزون
کاپادوکیا نوشهیر
کارابوک کارابوک
اوندوکوز مایس سامسون
پاموکاله پاموکاله
رجب طیب ریزه
سلیمان دمیرل اسپارتا
اولوداگ بورسا
فنی یلدییز استانبول
یوزونجوییل وان
نکات بیشتر
قابل توجه داوطلبان:

با شیوع بیماری کرونا دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی این امتحان را به صورت آنلاین برگزار کردند. اما در حال حاضر با فروکش کردن همه‌گیری کرونا، آزمون YOS کلیه دانشگاه‌ها به روند سابق و به صورت حضوری برگزار می‌شود.

چگونه در آزمون یوس شرکت کنیم؟

دانشجویان در حال بررسی آزمون یوس

ثبت نام آزمون یوس در ماه‌های دسامبر و مه از طریق وب‌سایت دانشگاه‌های مربوطه انجام می‌شود. داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و فرم‌های ثبت نام و مدارک درخواستی را ارائه دهند. هنگام پر کردن فرم‌ها باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • اطلاعات هویتی باید بدون تغییر و بدون علائم اختصاری وارد شود.
 • عکس گذرنامه باید به فرم پیوست شود.
 • عکس ارائه شده باید ظرف سه ماه گذشته گرفته شود.
 • مسئولیت عواقب ناشی از ارائه اطلاعات اشتباه بر عهده داوطلب است.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون یوس

مدارک درخواستی برای ثبت ‌نام هر دانشگاهی متفاوت است، اما به طور کلی مدارک زیر درخواست می‌شود:

 1. فرم ثبت ‌نام
 2. عکس پاسپورت
 3. دیپلم دبیرستان یا مدرک معادل آن و ترجمه ترکی یا انگلیسی رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی ترکیه یا نمایندگان آن در کشور مبدأ رسیده باشد.
 4. فتوکپی صفحه اول شناسنامه یا پاسپورت و ترجمه ترکی یا انگلیسی رسمی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی ترکیه یا نمایندگان آن در کشور مبدأ رسیده باشد.
 5. فیش یا رسید پرداخت هزینه ورودی

نکات ثبت نام در آزمون یوس

برای شرکت در آزمون YOS ترکیه به جز موارد بالا فقط می توانید مداد نرم، پاک کن و آب معدنی به همراه داشته باشید. در هنگام برگزاری آزمون خود دانشگاه خوراکی های انرژی زا مانند کیک و آب میوه به شما خواهد داد. کشور ترکیه به شدت روی تقلب حساس است و کسانی که در آزمون یوس اقدام به هرگونه تقلب نمایند، علاوه بر حذف از آزمون شخص به موسسه YOK ترکیه معرفی خواهد شد. در آینده نیز نمی تواند در هیچ یک از آزمون های بین‌المللی ترکیه شرکت نموده و یا در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل نماید. دقت کنید که اگر در آزمون یوس موفقط شوید نمره خوبی را کسب کنید در اخذ بورسیه ترکیه هم شانس بهتری خواهید داشت. در هر صورت هنگام شرکت در آزمون باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • همراه داشتن پاسپورت و کارت آزمون (کپی پاسپورت پذیرفته نمی‌باشد.)
 • همراه داشتن تلفن همراه و ماشین حساب در جلسه ممنوع می‌باشد.
 • داوطلبان حداقل 1 ساعت قبل از شروع آزمون باید در محل برگزاری حضور پیدا کنند.
 • همراه داشتن ماژیک هایلایت، لاک غلط گیر و مداد رنگی و هر لوازم التحریر اضافی ممنوع است.
 • همراه داشتن برگه ورود به جلسه الزامی است.
 • اگر دیر به جلسه برسید و درب ها بسته باشند نمی توانید وارد جلسه آزمون شوید و هزینه آزمون نیز عودت داده نمی شود.
 • به هیچ وجه حق صحبت با افرادی که در اطراف شما هستند را ندارید.
 • همراه داشتن خوراکی و سیگار اکیدا ممنوع است. حتی ساعت مچی نیز نمی توانید به سر جلسه ببرید.
 • آزمون یوس برای متقاضیان خارجی است، افرادی که تابعیت ترکیه را داشته باشند، مجاز به شرکت در آزمون YOS ترکیه نیستند.
 • اگر جزء اتباع ترکیه باشید اما دوره ی دبیرستان خود را در خارج از کشور ترکیه گذرانده باشید، می توانید در آزمون yos شرکت کنید.

نکته: آزمون YOS بین 90 تا 120 دقیقه طول می‌کشد و داوطلبان بر اساس سیستم امتیازدهی 100 نمره‌ای ارزیابی می‌شوند. این ارزیابی و اعلام نتیجه نهایی پذیرش دانشگاه به طور متوسط 3 تا 6 هفته به طول می‌انجامد.

اعتراض به نتیجه آزمون یوس

برای داوطلبانی که از نتایج اعلام شده راضی نیستند و تقاضای بررسی دوباره دارند، این امکان فراهم شده که به نتیجه آزمون یوس اعتراض کنند. داوطلبان می‌توانند چند روز پس از اعلام نتایج با پر کردن فرم اعتراض در سایت آزمون یوس دانشگاه یا سایت سازمان برگزاری آزمون و گزینش دانشجوی ترکیه (OSYM)، درخواست ارزیابی دوباره بدهند. نتیجه این درخواست پس از بررسی به داوطلب از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شود.

بخش‌های آزمون یوس

سوالات آزمون یوس شامل سوالاتی است که تفکر تحلیلی را از طریق درک روابط انتزاعی می‌سنجد. آزمون یوس معمولاً شامل 80 سؤال است که 30 سؤال آن را بخش توانایی عمومی (IQ)، 40 سؤال را بخش ریاضیات و 10 سؤال را هندسه تشکیل می‌دهد. سؤالات این آزمون به زبان‌های ترکی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و روسی در دفترچه آمده است. در ادامه سر فصل‌های این بخش‌ها را به تفکیک درس می‌شماریم:

ریاضی

بخش های سوالات آزمون یوس

سوالات بخش ریاضی شامل مباحث ریاضی پایه از توابع و مثلثات تا مشتق و انتگرال است. این بخش در مقایسه با بخش‌های دیگر چالش بیشتری همراه خود دارد، اما بدون شک اگر داوطلبان منابع اصلی این آزمون را مطالعه کنند و بر مطالب مسلط شوند، این بخش هم چالشی برای متقاضیان نخواهد داشت. در ادامه بخش‌های درس ریاضی را نام می‌بریم:

 • مفاهیم اساسی
 • تقسیم و تقسیم‌پذیری
 • اعداد (اعداد صحیح، اعداد گویا، اعداد اعشاری، توان، اعداد رادیکال)
 • نسبت‌ها
 • فاکتورینگ
 • معادلات مرتبه اول و سیستم معادلات، معادلات درجه دوم
 • نابرابری‌های مرتبه اول
 • قدر مطلق
 • خوشه
 • عملکرد
 • جایگشت
 • ترکیب
 • دوجمله‌ای
 • احتمال
 • سهمی
 • چند جمله‌ای
 • اعداد مختلط
 • لگاریتم
 • حد
 • مثلثات (به استثنای فرمول تبدیل و تبدیل معکوس)
 • مشتق (شامل مشتقات توابع چند جمله‌ای به استثنای مشتق مرتبه بالاتر)
 • انتگرال (فقط انتگرال توابع چند جمله‌ای، به استثنای محاسبه حجم)

 هندسه

با وجود اینکه درس هندسه نسبت به سایر درس‌ها سوالات کمتری به خود اختصاص داده، داوطلبان نباید از این درس غافل شوند. بسیاری از شرکت‌کنندگان این آزمون به سوالات این بخش پاسخ نمی‌دهند، به همین دلیل کسانی که برای این بخش وقت می‌گذارند و به سوالات پاسخ می‌دهند، از سایر آزمون‌دهندگان پیشی می‌گیرند. بخش‌های این درس عبارتند از:

 • زاویه در صفحه
 • دایره
 • مثلث
 • مربع
 • مستطیل
 • متوازی‌الاضلاع
 • ذوزنقه
 • چند ضلعی منتظم
 • هندسه تحلیلی

 توانایی عمومی (IQ)

سوالات بخش توانایی عمومی، ضریب زیادی در این آزمون دارد. اگرچه داوطلبان برای موفقیت در این بخش نیازمند دانش ریاضی پایه هستند، اما بخش اعظم‌ آن در راستای محک زدن مهارت در استدلال و ایجاد روابط علت و معلولی داوطلب است. بر خلاف عنوان این بخش، حل سوالات آن نیاز به هوش بالایی ندارد و داوطلب با هوش متوسط ​​می‌تواند به راحتی با تکرار و تمرین به سوالات این بخش پاسخ دهد. سوالات توانایی عمومی از بخش‌های زیر مطرح می‌شوند:

 • تکمیل شکل (کدام شکل با توجه به رابطه در خط اول، خط دوم را تکمیل می‌کند.)
 • پیدا کردن شکل مختلف
 • رابطه حرف و عدد
 • رابطه عدد – شکل
 • جدول متقاطع کلمات
 • مجموعه اشکال
 • معادل اشکال
 • ادغام اشکال
 • پیدا کردن قطعه گم شده (کدام شکل باید جایگزین علامت سؤال در ماتریس 3×3 شود)
 • گسترش مکعب
 • تکمیل شکل
 • یافتن قوانین بین اعداد (تولید اعداد)
 • دنباله اعداد، الگوی دنباله اعداد
 • الگوی شکل
 • سیستم معادلات شکل
 • چرخش شکل
 • پیدا کردن قوانین در اعداد در شکل
 • پیدا کردن قوانین اعداد

آیا آزمون YOS سخت است؟

محل برگزاری آزمون یوس

برای این که خیال شما را راحت کنیم باید گفت که «آزمون یوس بسیار آسان تر از کنکور ایران است.» متأسفانه بسیاری از متقاضیان و دانشجویان ایرانی باورهای نادرستی در مورد این آزمون دارند. تعداد داوطلبان آزمون یوس نسبت به کنکور ترکیه (TYT – AYT) بسیار کمتر هستند، اما این به این معنا نیست که قبولی در این آزمون ساده‌تر است. در آزمون یوس داوطلبان از سرتاسر جهان شرکت می‌کنند تا شانس تحصیل در دانشگاه‌هایی را داشته باشند که جزء 500 دانشگاه برتر جهان هستند. به همین دلیل این آزمون رقابتی‌تر از کنکور ترکیه است و داوطلبان باید آماده رقابت با دیگر دانشجویان از تمام جهان باشند.

سطوح آزمون یوس

آزمون YOS با توجه به شهری که در آن آزمون برگزار می‌شود به 3 سطح تقسیم می‌شود که در جدول زیر حداقل امتیاز برای شهرهای مختلف در رشته‌های مختلف را آورده‌ایم:

رشته حداقل امتیازآزمون یوس لازم در شهرهای درجه 1 حداقل امتیازآزمون یوس لازم در شهرهای درجه 2 حداقل امتیازآزمون یوس لازم در شهرهای درجه 3
پزشکی 98 95 95
دندانپزشکی 93 93 93
داروسازی 90 95 91
حقوق 90 85 80
فیزیوتراپی 85 83 80
رژیم غذایی و تغذیه 90 80 74
دامپزشکی 80 80 80
بازرگانی – اقتصاد 75 75 70
روابط بین الملل – لجستیک 70 70 70
ادارات هوانوردی 70 70 70
روانشناسی 80 70 76-70
معماری 90 80 76-70
مهندسی مکانیک 78-74 75-68 70-58
مهندسی رایانه 78-74 75-68 70-58
مهندسی عمران 80-77 77-73 76-70
مهندسی الکترونیک برق 80-77 77-73 76-70
مهندسی صنایع 80-77 77-73 76-70
مهندسی نیروی دریایی 76-67 71-60 66-45
تربیت معلم 70-60 67-55 60-40

قوانین شرکت در آزمون YOS

این آزمون هم مانند آزمون‌های دیگر دارای قوانین استانداردی است که در این بخش به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • داوطلبان نباید وسیله دیگری به غیر از مداد، پاک کن، مدادتراش و ساعت مچی همراه خود داشته باشند.
 • ورود با تلفن همراه به حوزه‌های امتحانی ممنوع است.
 • داوطلبان از ساعت 13 تایید هویت می‌شوند و در سالن حضور پیدا می‌کنند. آزمون ساعت 14 شروع می‌شود و داوطلبان باید حتما حداقل یک ساعت قبل از ورود به سالن در حوزه امتحانی حضور پیدا کنند.
 • تمامی سوالات دفترچه پنج گزینه‌ای هستند که تنها یکی از آن‌ها پاسخ درست به سوال است.
 • پاسخ‌ها باید روی پاسخنامه مشخص شوند و پاسخ داده شده در دفترچه سوالات نامعتبر است.
 • صحبت کردن و تقلب در زمان امتحان تخلف محسوب می‌شود و داوطلبانی که مرتکب آن شوند از شرکت در جلسه امتحان محروم می‌شوند.
 • در پایان آزمون دفترچه سوالات و پاسخنامه طبق ضوابط باید به کارکنان تحویل داده شود.

چگونه در آزمون یوس قبول شویم؟

قبولی در آزمون یوس

شانس قبولی در آزمون YOS به دلیل سطح نسبتاً آسان سؤالات بسیار بالا می باشد و اکثر متقاضیان ایرانی می توانند نمره های بالایی در این آزمون کسب نمایند؛ اما باید در زمان ثبت نام به دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید توجه نمایید. برای مثال در آزمون یوس دانشگاه اژه شهر ازمیر شانس قبولی بسیار پایین است چرا که این دانشگاه در آزمون خود از سؤالات اطلاعات عمومی استفاده می‌کند. دامنه این سؤالات بسیار زیاد بوده و اکثر متقاضیان قادر به پاسخگویی نمی باشند؛ و یا دانشگاه استانبول به دلیل این که تعداد بسیار زیادی در آزمون یوس آن شرکت می‌کنند، کسانی که نمره 100 را در آزمون کسب می‌کنند نیز زیاد است و رقابت در این دانشگاه سخت می‌باشد؛ اما اگر در دانشگاه‌هایی مانند ساکاریا، جمهوریت، سلیمان دمیرل و … قصد تحصیل داشته باشید می توانید با کسب نمره ی بالای 95 به راحتی در رشته‌ای که می خواهید تحصیل نمایید.

نمونه سوالات آزمون یوس ترکیه

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در هر آزمونی آشنا بودن با سوالات و نوع آن‌هاست تا هنگام مواجهه با مسائل در امتحان، غافلگیر نشوید. همچنین مطالعه آزمون‌های سال‌های قبل به شما کمک خواهد کرد که درک بهتری از سطح سوالات، سیر سوالات و فراوانی هر بخش داشته باشید. به همین دلیل ما در این بخش سوالات آزمون یوس چند سال اخیر را گردآوری کردیم و در دسترس شما قرار دادیم. شما می‌توانید با کلیک کردن روی لینک زیر، به نمونه سوالات آزمون یوس در سال‌های 2021 و 2022 دسترسی داشته باشید.

نکات بیشتر

فایل دانلودی نمونه سوالات آزمون یوس

دانلود فایل

نمره قبولی آزمون یوس

حداقل نمره قبولی در آزمون یوس 50 می‌باشد و متقاضیانی که نتوانند این نمره را کسب نمایند قادر به انتخاب رشته نخواهند بود؛ اما بیشتر متقاضیان رشته هایی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و … را می خواهند، حداقل نمره برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی 90 می‌باشد؛ اما در حالت کلی نمره قبولی بسیار به دانشگاه مقصدی که انتخاب می کنید بستگی دارد. برای مثال در دانشگاه‌هایی مانند استانبول، آنکارا، آک دنیز و برخی دانشگاه‌های دیگر تعداد افرادی که نمره 100 را کسب می‌کنند زیاد هستند و دانشگاه نمره دبیرستان و مدارک دیگر را نیز برای پذیرش مد نظر قرار می دهد.

کلاس های آمادگی آزمون YOS

برای موفقیت هر چه بهتر در آزمون یوس باید از منابع و کلاس های آمادگی مناسب استفاده کنید. مباحث ریاضی و هندسه آزمون اکثراً به تمرین و تکرار زیادی نیاز دارد و استادی که بتواند روش های تست زنی را به شما یاد دهد. کلاس های آمادگی آزمون yos در سرتاسر ایران و ترکیه برگزار می شود. هزینه کلاس های حضوری در ایران از 20 میلیون تا 40 میلیون متغیر است و در ترکیه حدود 4000 تا 7000 دلار است. کلاس های آمادگی yos می تواند تأثیر بسزایی در کسب نمره بالا برای شما داشته باشد.

سوالات خود را از ما بپرسید

نویسنده آرتان بورس تاپ

سوالات متداول آزمون یوس

آزمون YOS آزمون دانشگاه های ترکیه برای متقاضیان بین المللی می باشد. این آزمون برای کسانی که خارج از کشور ترکیه برای دانشگاه های آن درخواست داده اند طراحی شده است. در کشور ترکیه هر دانشگاه به صورت جداگانه آزمون یوس را برگزار می کند.
برای ثبت نام در آزمون YOS می توانید از وبسایت های هر دانشگاه که آزمون را برگزار می کند اقدام نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با کمترین هزینه این کار را برای شما انجام دهند.
زمان ثبت نام آزمون یوس 2023 تمام دانشگاه ها را در یک جدول آورده ایم که می توانید مشاهده کنید. چون آزمون yos ترکیه هر دانشگاه جداگانه برگزار می شود، زمان برگزاری آزمون ها نیز با یکدیگر فاصله دارد. عموما زمان برگزاری آزمون یوس دانشگاه ها از اواسط فروردین تا اواخر اردیبهشت ماه می باشد. اما امسال به دلیل وجود شرایط بیماری کرونا آزمون ها با تعویق در تیر، مرداد و شهریور ماه برگزار خواهد شد.
بهترین منبع برای آمادگی در آزمون یوس کتاب های پوزا می باشد. بعد از پوزا کتاب های کوراک و متروپل نیز برای آمادگی بیشتر بسیار توصیه می شود. همچنین شما می توانید از منبع تصویری نیز استفاده کنید. همچنین حل سوالات سال های گذشته آزمون یوس دانشگاه های مختلف می تواند کمک زیادی در تست زنی به شما کند.
کلاس های این آزمون در سرتاسر ایران برگزار می شود و بیشتر کلاس ها به صورت حضوری هستند. برای شرکت در کلاس ها توصیه می کنیم از طریق موسساتی که بر اساس پوزا تدریس می کنند ثبت نام نمایید. همچنین برخی از موسسات اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین کرده اند که مزایای بسیار زیادی دارد و بسیار مناسب کسانی است که وقت کمی دارند و به کلاس های حضوری دسترسی ندارند.
Telegram WhatsApp Twitter

197 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام من دیپلم تجربی رو سال پیش با معدل کتبی 19.47 گرفتم و معدل کل دیپلم تجربیم 19.75 هست .میخواستم بدونم میتونم در آزمون یوس شرکت کنم و دارو قبول بشم ؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   احتمال قبولی در آزمون یوس خیلی کم شده است.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام وقتتون بخیر
  من سال دوزادهم هستم و میخوام سال بعد برای آزمون اقدام کنم. به زبان ترکی و انگلیسی مسلط هستم. لازمه که مدرک آیلتس داشته باشم؟ تاثیری در شانس قبولیم داره؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   مهارت در زبان برای شما امتیاز در نمره قبولی ازمون یوس ندارد و برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید

 • سلام ببخشید چند تا سوال
  ایا در استانبول دانشگاهی برای خواندن درس هوا فضا داره؟ و اینکه اگه داره بهترین دانشگاه کدوم دانشگاهه؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   با مشاورین ما در تماس باشید تا استعلام رشته های دانشگاهها رو به شما اعلام کنن

 • سلام خسته نباشید من رشته کامپیوتر میخونم و امسال یازدهم هستم اگه بخوام سال دیگه اقدام کنم به ازمون yos باید رشتمو عوض کنم یا اینکه میتونم با رشته کامپیوتر قتی وارد سال دوازدهم شدم ثبت نام کنم این سه تا درسو بخونم ؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   دوست عزیز با توجه به شرایط خاص شما
   با مجموعه ما در تماس باشید تا مشاورین ما شما رو راهنمایی کنن

 • سلام. من ۱۹ سالمه و معدل دیپلمم ۱۷ شده. واسه رشته فیزیوتراپی دانشگاه استانبول شرایط من چطوره؟

 • سلام وقت بخیر
  من ۲۰ سالمه و معدل دیپلم من ۱۷/۷۰ هست
  میخام ازمون یوس شرکت کنم برای رشته داروسازی و سن و معدل من از قبول شدن من جلوگیری میکنن؟؟ چون سن ۲۱ دیگه قبول نمیکنن
  سطح ریاضی و هندسه من ضعیف هست اما تلاش کنم میبرم بالا
  با این وضعم من روزی ۱۰ ساعت برای یوس بخونم شانس قبولی در دارو انکارا دارم ؟
  و اینکه یوس رو میتونم ۱۰۰ بزنم ؟ امکان داره یا خیلی سخته

 • سلام
  ببخشید میشه شرایط سنی ومعدل رو بگید؟
  من دیپلم انسانی دارم معدلم پایین بنظرتون میشه دیپلم مجدد تجربی رو بگیرم و اونو در نظر بگیرن

 • سلام من آنتالیا زندگی می کنم و تصمیم دارم تو رشته معماری یا طراحی لباس دانشگاه آکدنیز تحصیل کنم . متاسفانه هنوز تصمیم نگرفتم. میخواستم ببینم با توجه با اینکه تاریخ آزمون ها نزدیک هست میتونم امسال آزمون یوس شرکت کنم یا نه؟ متاسفانه از سایت دانشگاه نتونستم تاریخ ثبت نام و آزمون رو ببینم. اگر تاریخ آزمون برای این دو رشته رو بگین ممنون میشم ?

 • عرض سلام و خسته نباشید
  من رادیولوژی خوندم با معدل ۱۸،۳۰ دو سال سابقه کار بالین دارم و رزومه علمی بالا از جمله مقالات و اختراع و کتاب و.. ۲۶سال سن دارم و اشنایی بالا به زبان انگلیسی و ترکی بسیار بسیار سخت کوش هستم .میخوام در ترکیه پزشکی بخونم قصد امادگی برای ازمون یوس دارم. امکان گرفتن بورسیه برای بخشی از مخارج تحصیلی بنده وجود داره؟ چند درصد از هزینه ها ممکنه کم بشه برام؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید بنده رو

  • سلام دوست عزیز برای پذیرش بدون آزمون پزشکی با شهریه ی عالی با مشاوران ما در ارتباط باشید

  • سلام وقتتون بخیر
   بستگی به شرایط سنی و معدلی شما داره
   برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 • سلام برای رشته پرستاری حداقل باید چه نمره ای کسب کنیم؟
  و اینکه آیا فقط با مطالعه و بدون شرکت در کلاس ها میتوان پرستاری قبول شد؟

 • برای شرکت در آزمون یوس چ باید کرد؟
  آزمون ب صورت حضوری هستش یا مجازی؟
  شرکت در این آزمون برای رشته‌ی حسابداری همون ریاضی و هندسه‌رو باید تمرین کرد؟
  میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟
  همچنین نمرات کنکور هم چطور!

  • سلام وقت بخیر
   آزمون یوس حضوری برگزار میشه
   محتوای آزمون یوس هوش ریاضی و هندسه می باشد
   برای اطلاع از کلاس ها ی یوس و اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • با سلام من به رشته پزشکی علاقه دارم دیپلم تجربی دارم کنکور ایران دادم پزشکی نیاوردم کارشناسی ندارم فقط دیپلم علوم تجربی رو دارم

  • سلام وقت بخیر
   با مدرک دیپلم میتوانید در رشته مورد علاقه تان در دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل دهید
   برای اطلاع از شهریه دانشگاه ها و نحوه ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام اگر بخوام برای 2022بورسیه پزشکی ترکیه رو بگیرم باید چکار کنم پایه دوازدهم هستم و امسال کنکور هم میخوام شرکت کنم معدلم هم ۱۹ هستش میخواستم بپرسم باید چقدر زمان بزارم برای آزمون و از چه منابعی استفاده کنم ؟ و اینکه کدام دانشگاه های پزشکی دولتی ترکیه امکان قبولی بیشتری دارن ؟
  به نظرتون میتونم امسال شرکت کنم؟

  • سلام وقت بخیر
   موسسه آرتان بورس تاپ با مشاوران خود جهت کسب بهترین نتیجه همواره همراه شماست .
   برای اطلاع از نحوه برگزاری جلسات مشاوره تخصصی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم اگه دوسال اخرع دبیرستانو در ترکیه بخونی باز هم باید ازمون بوس بدی؟

 • سلام روز بخیر میخواستم بدونم آیا دانشگاه های مختلف نمره یوس یک دیگر رو قبول دارند؟ به طور مثال اگر در دانشگاه های خوبی مثل آنکارا یا استانبول امتحان بدیم جواب یوس این دانشگاه ها برای سایر دانشگاه ها قابل قبول هست؟

 • سلام .من کلاس دهم هستم و قصد دارم بعد اتمام دوازدهم دانشگاه رو در ترکیه باشم. دانشگاه اژه ازمیر رو انتخاب کردم و رشته ام مهندسی معماری . راستش در هیچ کدوم از درس های آزمون یوس یعنی ریاضی و هندسه خوب نیستم ولی قصد شرکت در کلاس های آمادگی رو دارم .به نظرتون اگه یه دوره یک ساله به کلاس ها برم و کتاب های مخصوص رو تمرین کنم میتونم مثلا با نمره ی ۵۰ به بالا در رشته ای که میخوام تو دانشگاه اژه قبول بشم؟و سوال آخر اینکه اگه مدرکی درباره ی مسلط کامل به زبان ترکی تحویل بدیم باز هم نیاز به مدرک تافل و آیلتس هست (با در نظر گرفتن اینکه میخوام با زبان ترکی تحصیل کنم)

  • سلام وقت بخیر
   میتوانید با کمک مشاوره های تخصصی ما می توانید بهترین نتیجه را در این آزمون کسب نمایید
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام ببخشید معدل کل سه سال من 18.50هست و معدل کل دوازدهمم 16.50
  من میتونم با ازمون یوس و نمره بالا 95 پزشکی دانشگاه های شهر های انکارا ازمیر استانبول قبول شم ؟

 • سلام روزتون بخیر
  اگه بخوایم سال بعد آزمون یوس رشته های پزشکی یا حتی فیزیوتراپی با میانگین مطالعه ده ساعت در روز به علاوه کلاسایی که باید شرکت کنیم قبول شیم حتما، امکان پذیره؟

  • سلام وقت بخیر
   موسسه آرتان بورس تاپ دوره های اموزشی با کیفیتی برای قبولی در ازمون یوس و اس ای تی برگزار می کند
   برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت در کلاس های حضوری و یا انلاین با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • با توجه به اون کتاب میتونم احتمال قبولیم رو بالا ببرم؟
  و باید بگم که ۲۴اردیبهشت ۲۱ سالم میشه یعنی موقع آزمون و اعلام نتایج من ۲۱ سالم هست آخه گفتن از بیست و یک سال به بالا احتمال قبولی کم میشه

 • سلام خسته نباشید
  من تمام نظرات رو خوندم و خییلی ممنون از اینکه باحوصله تمام نکات رو توضیح میدید
  خواستم بپرسم از من معدل دیپلم خیلیی پایینی دارم و الان بیست سالمه میخوام برای کلاس های آمادگی آزمون یوس شرکت کنم و میخوام یه کتاب بنویسم ولی میشه گفت حالت رمان و داستان باشه که درس زندگی میده و البته زبان ترکی و انگلیسی بلد نیستم و اگه بخوام اراده کنم برنامه ریزی کنم روزی ۸تا ۱۲ ساعت درس بخونم هم دروسی که تو آزمون میاد هم زبان درواقع
  آیا میتونم داروسازی دانشگاه استانبول قبول بشم و امیدی هست که اگه مثلا در طول ترم نمراتم بالا باشه بورسیه شم
  الان من سر دوراهی هستم که اینکار رو بکنم یا نه من کمی پس‌انداز دارم که فوقش بتونم برای کلاس های آمادگی و رفتن به آزمون مصرفش کنم اما برای خوابگاه و شهریه و بقیه من درآمدی ندارم و شرایطم جوریه که نمیتونم رو خوانوادم زیاد حساب کنم بازم تشکر میکنم که با حوصله راهنماییم میکنید

  • سلام وقت بخیر
   شرکت در دانشگاه های دولتی مستلزم شرکت در ازمون های یوس و اس ای تی می باشد
   برای کسب اطلاعات در رابطه با هزینه های ثبت نام در دوره های اموزشی و تحصیل در ترکیه لطفا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام
  هزینه دانشگاه استانبول چقدره؟
  و این که برای تحصیل در اونجا و شرکت در آزمون یوس باید حتماً ترکی بلد باشیم؟

  • سلام وقت بخیر. شهریه رشته های مختلف متفاوت است. برای ورود به دانشگاه نیازی به مدرک زبان نیست و دانشگاه کلاس های آموزش زبان برگزار می کند.

 • سلام من میخواستم بدونم شما کلاس های حضوری برای کلاس های امادگی دارید توی استانبول ؟
  اینکه این موسسه فقط برای ایرانیان هست و به صورت فارسی تدریس صورت میشه ؟
  توی یک دوره یک ساله میتونم حداقل نمره رو بدست بیارم ؟
  نمره مورد نظر برای دانشگاهی که مد نظر من هست حداقل بالای ۵۰ هست شانس قبولی من در این دانشگاه چقدر هست؟

  • سلام وقت بخیر،بله نمره قبولی آزمون به دانشگاه مقصدی که انتخاب می کنید بستگی دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با تماس به موسسه میتوانید از مشاوران ما توضیحات کامل را دریافت نمایید.

 • سلام خسته نباشید.
  با قبولی در آزمون یوس بورسیه میشیم؟
  یعنی هزینه شهریه دانشگاه و خوابگاه و.. برعهده اوناست؟

  • سلام متشکرم،خیر شما با قبولی یوس فقط موفق به دریافت درصدی از بورس میشوید،تنها در بورسلاری ترکیه بورس فول فاند هزینه ها توسط دانشگاه انجام میشود.

 • سلام ببخشید من قصد شرکت در ازمون یوس رو دارم اما متاسفانه چون کلاس ها غیر حضوری بود نمره معدل ۱۰ و ۱۱ ام من ۱۷ شد. اگر نمره یوس بالایی داشته باشم امکان قبولی در چه دانشگاه هایی هست؟؟؟؟؟

 • با ازمون یوس دانشگاه انکارا یا استانبول میشه واسه دانشگاه اژه انتخاب رشته کرد؟دندانپزشکی دانشگاه انکارا به زبان ترکیه یاانگلیسی؟اگه معدل بالایی داشته باشیم درطول ترم دانشگاه مارو بورس میکنه؟

  • سلام وقت شما بخیر، بله دانشگاه اژه نمره‌ی ازمون یوس دانشگاه انکارا و استانبول را می‌پذیرد، دندانپزشکی دانشگاه انکارا به زبان ترکی است و اگر نمرات شما در طول ترم بالا باشد امکان اینکه شما را بورسیه کنند وجو دارد.

 • سلام وقت بخیر
  من میخوام سال بعد ازمون یوس بدم هزینه کلاس ها خیلی بالاست خواستم ببینم میشه فقط با مطالعه کتاب ها بدون ثبت نام کلاس های یوس نمره97 بیارم اگه این نمره رو بیارم میتونم دندانپزشکی دانشگاه انکارا رو قبول شم؟
  الان 19 سالمه و معدل دیپلمم هم 19.3
  تا حالا کسی رو دیدین که بدون کلاس قبول شده باشه؟هندسه و ریاضیم هم خوبه

  • سلام وقت شما هم بخیر، پیشنهاد من برای شما اینه که در صورت امکان از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهرمند شوید .

 • سلام ببخشید من میخوام که در رشته پزشکی در ترکیه قبول بشم و 16 سالمه بهترین کتاب و بهترین دانشگاه و حداقل نمره و میزان مطالعه را بفرمایید و اینکه من وقتی یازدهم را تمام کردم میتونم این امتحان را بدم ؟

  • سلام، خب دانشگاه‌های زیادی در ترکیه وجود دارد چه خصوصی و دولتی که معتبر هستند و شما میتونید برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی پزشکی این دانشگاه‌ها اقدام کنید و در شهرهای مختلف هستند اما یکی از دانشگاه‌های خوب، دانشگاه استانبول است که با ازمون یوس پذیرش میکند، برای قبولی با ازمون یوس در دانشگاه استانبول و رشته‌ی پزشکی باید حداقل از 100نمره،95 را بگیرید، از بهترین منابع ازمون یوس کتاب‌های متروپل و پوزا است. برای شرکت در ازمون یوس یا باید دوازدهم را تموم کرده باشید و یا باید فارغ‌التحصیل شده باشید.

 • سلام من نمیخوام ت کلاسها ثبت نام کنم ایا میتونم زمان ثبت نام کار ثبت نام رو بعلاوه همراهی با تور رو بهتون بسپرم؟

  • سلام وقتتون بخیر با این ساعت مطالعه احتمال قبولی شما در رشته داروسازی حتی در دانشگاه‌های تاپ ترکیه بالای 200 درصد است.

  • سلام دوست عزیز
   هزینه ی خوابگاه ها از شهریه ی دانشگاه جداست
   جهت اطلاع از هزینه ی خوابگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   09229329200

 • سلام خسته نباشید
  من یازدهم ریاضی هستم و ۱۷ سالمه میخواستم بدونم من میتونم الان توی امتحان یوس شرکت کنم؟
  و اگه مهندسی بخونم شما چه دانشگاه هایی پیشنهاد میکنید؟

  • سلام دوست عزیز
   خیر برای شرکت در ازمون یوس داشتن مدرک دیپلم الزامیست
   جهت اطلاع از پذیرش دانشگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   09214640035

  • سلام. زبان ازمون یوس به زبان ترکی است بدلیل اینکه این ازمون مثل کنکور در ایران صرفا برای پذیرش بعضی از دانشگاه‌های ترکیه است.

 • سلام و خسته نباشید
  در مورد بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته هنر (سینما،فیلمسازی،عکاسی) چه دانشگاه های دولتی رو معرفی میکنید و آزمون ورودی دانشگاه مارمارا و سینان وابسته به آزمون یوس دانشگاه دیگه ای هست یا اگر نه چطور میشه وارد این دانشگاه ها در این رشته ها شد؟
  متشکرم

 • سلام خسته نباشین من با گرفتن حداقل نمره چند در ازمون یوس می‌توانم دریکی از دانشگاه های مورد تایید رادیولوژی بخونم؟

  • سلام ممنون، ازمون یوس متقاضیان زیادی دارد و عموما نمره‌های خوبی میگیرند (هرچند تنها نمره‌ی بالا کفایت نمیکند) اما برای قبولی در رشته‌هایی که متقاضیان زیادی دارند باید بالای 90 نمره بگیرید.

  • سلام وقت شما بخیر، دانشگاه و رشته‌ای که مد نظر شماست از پرمتقاضی‌ترین‌هاست، در نتیجه علاوه بر اینکه باید بالای 95 را بگیرید، رزومه‌ی تحصیلی وعلمی خیلی خوب هم نیاز دارید.

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و یازدهم میخونم من میتونم توی آزم‌ون شرکت کنم و برای رشته مهندسی درصد بالای قبولی چقدره و دانشگاهخوب برای مهندسی کدوما هستن و اینکه هزینه و شرایط خوابگاه چطوریه؟
  ممنون❤❤?

  • سلام اقای ولیزاد 🙂 برای ازمون یوس باید یا دیپلم داشته باشید و یا دوازدهم را تموم کرده باشید. یکی از دانشگاه‌های خوب برای رشته‌ی مهندسی دانشگاه بیلکنت است، هزینه‌ی خوابگاه از شهریه‌ی دانشگاه جداست.

 • سلام من کلاس یازدهم ریاضی هستم
  من میتونم الان برای آزمون یوس ثبت نام کنم؟
  و چطوری میتونم مهندسی بخونم
  ممنون

  • سلام جناب ولیزاد، برای شرکت در ازمون یوس یا باید فارغ‌التحصیل شده باشید و یا دوازدهم را تموم کرده باشید، برای راهنمایی بهتر جهت ادامه‌ی تحصیل با کارشناسان ما در موسسه در تماس باشید.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم چه زمانی لازمه تا واسه ازمون اماده بشیم و خیلی فشرده نخونیم؟ واینکه واسه ازمون سال1401 باید تابستون 1400 ثابت بت نام کنم؟

 • سلام خسته نباشید میگم به ادمین محترم من کلاس یازدهم هستم میخواستم ببینم من دوازدهم رو در ترکیه بخونم و بعد امتحان یوس رو بدم بهتره و یا دیپلم رو همین جا بگیرم بعد برم بیشتر نگران سربازی هستم ولی زمانی که دیپلم بگیرم هنوز 2 ماه زمان دارم تا 18 سالگی ام پر بشه خیلی ممنون میشم که جواب بدید

  • با سلام و درود
   خیر شما نگران سربازی نباشید
   شما تا یک سال بعد از دریافت دیپلم دارای معافیت هستید
   شما میتوانید در این یک سال اقدام به ثبت نام در آزمون یوس را انجام دهید

 • سلام
  ببخشید
  اگر نمره دوازدهم ۱۸ باشه و نمره یازدهم ۱۷ و نمره دهم ۱۵و……باشه
  با گرفتن نمره ۸۰الی ۹۰
  و سن ۱۹ میشه پزشکی قبول شد .

  • با سلام و درود
   با شرکت در کلاس های آزمون یوس میتوانید شانس قبولی خود را بسیار بالا ببرید
   برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمون YOS با شماره 88739816-021

  • با سلام و درود ب غیر از دانشگاه های دولتی تمامی دانشگاه ها آزمون یوس همدیگر را قبول دارند

 • سلام وقت بخیر، ببخشید من اگ الان کتابهای پوزا ۲۰۱۸ رو بخرم میتونم برا شرکت در ازمون yos در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ هم ازشون اشتفاده کنم؟! یا فقد باید کتابهای مربوط بع همون سال رو تهیه کنم، جواب بدید لطفا❤️

 • سلام یه سوال اگر تو آزمون بوس قبول نشدیم میشه دوباره آزمون داد؟
  و اینکه قبل آزمون میشه تو استانبول برای رشته طراحی لباس کلاس رفت

 • سلام وقتتون بخیر من دوازدهمی هستم و میخواستم برای یوس سال ۲۰۲۲ اقدام کنم
  معدل دهم و یازدهم بنده ۱۶.۵ و۱۷ هستش
  میخواستم شرایط و نحوه قبولیم تو دانشگاه ایتانبول یا اژه تو رشته دندان پزشکی رو بدونم و اینکه چه کارایی میتونم بکنم که شرایط قبولی بهتر فراهم بشه

  • سلام دوست عزیز .
   آزمون یوس دانشگاه استانبول از سطح متوسطی برخوردار هست. و شما میتوانید نمره 100 را در این آزمون کسب کنید. اما تعداد افرادی که نمره 100 را در این آزمون کسب می کنند بسیار زیاد می باشند و برخی از آن ها نمی توانند در رشته دلخواهشان در این دانشگاه پذیرش بگیرند. ( به دلیل ظرفبت محدود دانشگاه برای رشته ها )
   آزمون یوس دانشگاه اژه سخت تر می باشد ( به دلیل داشتن سوالات عمومی در آزمون ) برای آزمون این دانشگاه با نمره 95 به بالا هم میتوانید رشته دندان پزشکی را کسب کنید .

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه معدلم ۱۸ و به کتاب های پوزا و مدیپول مسلط هستم و اکنون در استانبول ساکنم
  می خواستم تاریخ ثبت نام ازمون های این سال(تا چند روز دیگ وارد ۲۰۲۱ میشیم) و بدونم نکنه دیر شده باشه؟!!
  و اینکه با شرایطی که گفتم احتمال قبولی ام در شاخه های پزشکی دندونپزشکی داردسازی یا فیزیوتراپی چقدر هستش ؟!
  ممنون

  • سلام وقتتون بخیر
   سن و نمره ی آزمون و همینطور دانشگاه مورد نظر تاثیر بسزایی در قبولی در رشته ی مورد نظر رو دارند.
   رشته های پزشکی و دندانپزشکی رشته های پر طرفداری هستند، احتمال قبولی در رشته‌های پیراپزشکی بیشتر است

  • سلام دوست عزیز
   شرایط سنی شما بسیار مناسب هست، معدل هم یکی از شاخص های بسیار مهم است، تسلط به زبان های خارجی با ارائه مدرک بسیار شانس رو افزایش میده،سوالات شما بسیار تخصصی و ریز است، در صورت تمایل در تماس تلفنی امکان مشاوره بهتر وجود دارد.

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه معدلم ۱۸ و به کتاب های پوزا و مدیپول مسلط هستم و اکنون در استانبول ساکنم
  می خواستم تاریخ ثبت نام ازمون های این سال(تا چند روز دیگ وارد ۲۰۲۱ میشیم) و بدونم نکنه دیر شده باشه؟!!
  و اینکه با شرایطی که گفتم احتمال قبولی ام در شاخه های پزشکی دندونپزشکی داردسازی یا فیزیوتراپی چقدر هستش ؟!!
  ممنون

  • سلام وقتتون بخیر تاریخ برگزاری آزمون های یوس رو هر دانشگاه بصورت جداگانه از سایت خودش اعلام میکنه و اینکه احتمال قبولی رو میزان شرکت کننده و ظرفیت دانشگاه ها تعیین میکنند.

 • سلام میخواستم بدونم توی دانشگاه های استانبول در صورت قبولی در ازمون یوس حتما باید نمره ی اس ای تی هم داشته داشته باشیم و اینکه هزینه ی کلاس های انلاینتون چقدر میشه

  • سلام دوست عزیز . دانشگاه استانبول به هیچ عنوان نمره آزمون اس ای تی را قبول ندارد و فقط با نمره یوس دانشجو پذیرش می کند.

 • سلام….خسته نباشین….اگ کسی نمره 100بیاره باز هم ممکنه ک نتونه دندان پزشکی دانشگاه آنکارا بخونه؟
  و اینکه چطور میشه این مشکلو حل کرد اخه نهایتش اینه ک بتونیم 100 بیاریم اگ با این نشه قبول شد پس کلن باید قیدشو زد

  • سلام دوست عزیز اگه سنتون زیر 21 باشه و نمره 100 رو کسب کنید به احتمال 99 درصد دندانپزشکی دانشگاه آنکارا قبول می شوید . برای شانس بیشتر معدل بالا هم خیلی خوبه. ولی اگه معدلتون پایینه توصیه مکنیم چند مقاله به ثبت برسانید و اگر توانستید کتاب به چاپ برسانید و همچنین از استاد دانشگاه دندانپزشک در داخل ایران توصیه نامه تهیه کنید و به ایمیل دانشگاه همراه با نمره 100 آزمون ایمیل کنید خیلی تاثیر گذار خواهد بود .

   • مقاله در چه زمینه ای؟؟ من یه مقاله دارم چاپ در ایران. موضوعش در زمینه صنایع غذایی هست لی میخوام داروسازی بخونم ترکیه. این مقاله هم میتونه مقبول واقع بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم برای قبولی از مهندسی آی تی باید ازمون یوس رو چند درصد بزنم و اینکه کدوم دانشگاه ها برای این رشته بهترن هستند؟
  ممنوت

  • سلام دوست عزیز .
   4 دانشگاه برتر ترکیه برای این رشته به ترتیب دانشگاه های فنی خاورمیانه، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه بیلکنت آنکارا، دانشگاه سابانجی می باشد که همه این دانشگاه ها از طریق آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش می کنند. میتوانید از مشاوران ما بهره بگیرید .

 • سلام میشه برای رشته گرافیک تصویرسازی چند تا دانشگاه دولتی بگین که کدوم رو ازمون یوس ثبت نام کنم من خودم کلی تحقیق کردم بیشتر دانشگاه ها دولتی نیستن ممنون

  • رشته گرافیک تصویر سازی ذهنی در ترکیه وجو ندارد و رشته معادل آن میتواند گرافیک انیمیشن سازی باشد. دانشگاه هایی که این رشته را دارند برای دوره کارشناسی : burdur mehmet akif ersoy و dokuz eylul می باشد. برای دوره فوق دیپلم انیمیشن سازی : دانشگاه های ادنان مندرس – ارزینجان – هاتای مصطفی کمال – یوزقورت بوزوک – چوکوروا – آهی اروان وجود دارد.

 • سلام برای رشته های هنر مثل طراحی لباس یا نقاشی هم یوس. و بدم کافیه؟ یا ازمون عملی هم داره؟ چه دانشگاهی تو استانبول برای این رشته ها خوبه و چه نمره ای باید داشته باشم؟

  • سلام دوست عزیز . برای قبولی این رشته در دانشگاه استانبول شرکت در آزمون یوس دانشگاه کافی است . برای قبولی 100 درصد این رشته بهتر است نمره بالای 85 یوس استانبول را کسب نمایید. چون تعداد متقاضیان آزمون یوس استانبول بسیار زیاد است.

 • با سلام و عرض ادب .
  بنده میخواستم که در رشته‌ی دندانپزشکی در دانشگاه استانبول قبول بشم حداقل چه نمره ای باید بیارم ؟
  و اینکه جایی دیده بودم که گفته بودن میتونین ۲ ترم آخر رو به عنوان میزبان به هر کشوری که میخواین برین .
  آیا میشه ۲ ترم آخر برای تحصیل به ایران بیایم؟

  • سلام دوست عزیز.
   شما برای قبولی در این رشته و این دانشگاه باید نمره 100 را کسب کنید. چون تعداد متقاضیان به شدت زیاد است. از دانشگاه های ترکیه بنابر معاهده آراسموس و بولنیا شما میتوانید به دانشگاه های اروپایی درخواست مهمان و انتقال دهید. اما برای دانشگاه های ایران امکانش نیست.

 • سلام من دیپلم زبان دارم و مسلطم . ریاضی هم میخونم ولی نمیدونم چجور سوالاتی مطرح میشن من شنیده بودم زبانم داره شما نوشتید هندسه و هوش اصلا کی شروع میشه و هزینه دولتی و هزینه زندگی ماهانه چقدره ؟

  • سلام دوست عزیز. متاسفانه برخی از وبسایت ها به اشتباه نوشته اند که بخش دوم آزمون زبان ترکی است. اما اینطور نیست آزمون یوس از سه بخش ریاضی، هوش، هندسه تشکیل شده است. در برخی از دانشگاه ها مانند اگه ازمیر یا سلیمان دمیرل شهر اسپارتا بخش اطلاعات عمومی نیز دارد. اما بخش زبان که دیگر سایت ها به عنوان بخش دوم آزمون اشاره می کنند چیست: پس از اینکه شما در آزمون یوس نمره مدنظر را کسب کردید و در رشته و دانشگاه دلخواهتان قبول شدید، دانشگاه یک امتحان زبان از شما می گیرد تا مطمئن شود که شما به زبانی که میخواهید تحصیل کنید مسلط هستید. اگر در این آزمون نمره مدنظر را کسب کردید مستقیم وارد کلاس های درس می شوید . در غیر اینصورت وارد کالج شده و یک سال زبان می خوانید. فرقی ندارد شما با چه روش یا آزمونی در دانشگاه قبول شوید باید در امتحان تعیین سطح شرکت کنید. برای ادامه سوالاتتون با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 • سلام خسته نباشید
  میشه درباره ی رشته ی رادیولوژی بگین که دانشگاه خوب برای این رشته کدومه ؟ و سوال دیگه ام حداقل نمره چند میتونه باشه ؟
  ممنونم ازتون

 • سلام و عرض ادب
  کدوم دانشگاه های ترکیه تقاضای کمتر و شانس قبولی بیشتری برای دندان پزشکی داره؟

  • سلام ، دانشگاه های سطح پایین و ناشناخته ترکیه عموما تقاضای پایینی نسبت به دانشگاه های دیگر دارند. البته این موضوع به این دلیل نیست که دانشگاه های سطح پایین تقاضی ندارند ولی نسبتا کمتر از بقیه هست . برای مثال ممکن است شما با نمره 100 یوس در دانشگاه استانبول نتوانید رشته پزشکی قبول شوید ولی با نمره 95 یوس می توانید در دانشگاه دوزجه به راحتی پزشکی قبول شوید. تعداد این دانشگاه ها زیاد است برای مثال می توان به : جلال بایار، هاران شانلی اورفا، مصطفی کمال هاتای، دانشگاه نیغده، دانشگاه موغلا، دانشگاه قفقاز قارص و …. با اینکه دانشگاه های خوبی هستند ولی متقاضیان کمتری نسبت به دانشگاه های معروف دارند.

 • سلام.میخواستم بپرسم با شرایط من (معدل 3 سال دبیرستانم 19.88 هست و اینکه 5 دسامبر sat دارم مطمینم نمره 1500 رو بدست میارم و اینکه هم به زبان انگلیسی و ترکی تسلط کامل دارم و آیلتسم 7 هست و اینکه سرتیفیکت از دانشگاه های آنلاین آمریکایی در زمینه پزشکی دارم و 18 سالم هست) شانس قبولی پزشکی حاجت تپه و بورس شدنم چقدر هست؟

  • سلام دوست عزیز . بسیار بسیار بسیار بالا است . لطفا با مشاوران ما در تماس باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 • دانشگاهایی که آزمونشون در ایران برگزار میشه برای رشته ی پزشکی هستن?
  و تاریخ آزمون این دانشگاها چه موقس?

  • سلام دوست عزیز این آزمون برای پذیرش در تمام رشته های دانشگاه های ترکیه برای اتباع خارجی است. بین بهمن تا مرداد بسته به دانشگاه برگزار کننده ی آزمون برگزار می شود

  • سلام وقتتون بخیر
   در ارومیه ، تبریز و تهران برگزار میشه و ثبت نام هم از اردیبهشت ماه شروع میشود

 • سلام روز بخیر
  میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندون یا دارو چه نمره ای نیاز یا خوبه که تو ازمون یوس به دست بیاریم؟ ممنون

  • سلام وقتتون بخیر با توجه به سن و نمره ی کسب شده در آزمون یوس شما میتوانید در دانشگاههای مورد تایید و همینطور دولتی پذیرش شوید، در این جا پنج دانشگاه برتر در رشته را می آوریم: حاجت تپه، استانبول، اگه، سلجوق، آکدنیز

  • سلام دوست عزیز . بله در دانشگاه های سطح متوسط و یا حتی خوب می توانید با این نمره آزمون یوس به راحتی در رشته معماری تحصیل نمایید.

 • سلام.میشه بگین نمونه سوالات کنکور ترکیه را از کجا باید پیدا کنم .منظورم کنکور اصلی ترکیه هست.

  • سلام دوست عزیز . میتوانید با سرچ در گوگل به زبان ترکی استانبولی نمونه سوال ها کنکور ترکیه را به دست آورید.

 • سلام.خسته نباشید.می خواستم بدونم کسانی که تابعیت ترکیه دارند و می خواهند به زبان ترکی در دانشگاه حاجت تپه ادامه تحصیل بدهند چه آزمونی را باید بدهند؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین.

  • اگر تابعیت آن ها از نوع شهروندی ترکیه باشد باید در کنکور اصلی خود ترکیه شرکت نمایند. اگر اقامت ترکیه را دارند باید در آزمون SAT شرکت نمایند.

 • سلام.خسته نباشید.یه سوالی داشتم که مدتی هست ذهنم را درگیر کرده.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.میخواستم بدونم کسانی تابعیت ترکیه دارند و می خواهند در دانشگاه حاجت تپه آنکارا به زبان ترکی تحصیل کنند باید چه آزمونی بدهند و نیاز به چه مدارکی دارند؟؟؟چون من تابعیت ترکیه دارم و با کمک پدرم ملکی در ترکیه خریدم و با گذراندن شرایطی اقامت دائم را کسب کردم.به زمان ترکی هم که کاملا مسلط هستم.اگه من بخوام در دانشگاه حاجت تپه ادامه تحصیل بدهم میتوانم از طریق آزمون یوس اقدام کنم یا حتما باید آزمون ست را بدهم.؟؟؟؟خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین.

  • سلام وقتتون بخیر . دوست عزیز اگر شما شهروندی ترکیه را به دست آورده اید و هم اکنون پاسپورت ترکیه به شما تعلق گرفته باشد می توانید در کنکور ترکیه ثبت نام کرده و همانند دیگر متقاضیان خاک ترکیه برای این دانشگاه درخواست دهید. اما اگر اقمت شما از نوع شهروندی نیست باید در آزمون SAT شرکت نمایید تا بتوانید در این دانشگاه تحصیل نمایید. به یاد داشته باشید که دانشگاه حاجت تپه نمره آزمون یوس را قبول ندارد.

 • سلام
  من معدل دیپلمم ۱۹/۵ هستش و ۲۰ سال سن دارم
  به زبان ترکی هم بصورت کامل مسلط هستم.چون ساکن تبریز هستیم.
  ریاضی و هندسمم خیلی خوبه.
  اگه تو ازمون یوس نمره بالای ۹۰ بیارم میتونم تو دانشگاه های ترکیه بورسیه بشم یا حداقل شهریه کمتری بدم؟؟؟

  • سلام دوست عزیز این آزمونها ، آزمون های ورودی برای ورود به دانشگاه های دولتی و برخی دانشگاه های خصوصی است، اگر در دانشگاه دولتی قبول شوید هزینه ها بسیار بسیار پاییین است

 • سلام وقت بخیر

  برای رشته دندان پزشکی میخواستم اقدام کنم معدل خیلی مهمه؟ با ترمیم معدل میشه شرایط رو بهتر کرد برای رفتن؟
  من الان ۲۶ سالمه و با معدل دیپلم ۱۴ خواستم بدونم میشه که اقدام برای پذیرش انجام داد؟
  خودم و خانومم هستیم خانوم معدل دیپلم ۱۹.۸۱ هستش

  • سلام دوست عزیز داشتن حداقل نمره در برخی دانشگاه ها مهم است ، البته معدل شما هم لب مرز هست،شرایط شما نیاز به مشاوره ی تخصصی دارد که پیشنهاد می دهم با ما در تماس باشید 09229320200

 • سلام و خسته نباشید من میخواستم بدونم که برای آزمون یوس اگه با کلاس یا با کتاب های آموزشی خیلی خوب آماده بشیم و معدلمون هم خوب باشه میتونیم از پزشکی İstanbul یا Cerrahpaşa دربیایم و قبلا از ایرانی ها کسی دراومده. سوال دومم هم بنظرتون پزشکی کدوم بهتره و چطوری میشه از این دو بورسیه گرفت برای پزشکی؟ با تشکر

  • سلام وقتتون بخیر فقط آزمون یوس تعیین کننده نیست سن و ریزنمرات و رزومه هم مهم است،دانشگاه استانبول از رنکینگ بهتری برخوردار است و اینکه بله امکان بورس شدن هست، شما میتونید با نام نویسی در بورسیه ی ترکیه هم برای بورس فول فاند شرکت کنید برای مشاوره ی بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید 09229329200

  • سلام دوست عزیز این دو آزمون برای تحصیل در هر دانشگاهی لازم است و در صورت پایین بودن سن و معدل بالا امکان قبولی بالا است ، بله ، دانشگاه استانبول از رنکیتگ بهتری برخوردار است. دپارتمان ما پذیرش بدون آزمون هم دارد

   • سلام دوست عزیز. دقیق نمیتوان گفت کدام دانشگاه شانس بیشتری دارید. چون تعداد دانشگاه ها در ترکیه بسیار زیاد است (حدود 250 دانشگاه) باید نمره آزمون آلس یا GRE شما بررسی شود. همچنین معدل دوره کارشناسی تاثیر زیادی در قبولی شما خواهد داشت.

  • سلام دوست عزیز
   دانشگاه خصوصی بیلکنت ، دانشگاه دولتی بغازیچی ، دانشگاه فنی خاورمیانه ، دانشگاه خصوصی یدی تپه و دانشگاه خصوصی کادیر حاص بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته های اقتصاد و مدیریت هستند. البته خیلی از دانشگاه های دیگر هم هستند که برای تحصیل این رشته ها واقعا فو العاده هستند.

 • سلام من می خوام بدونم دانشگاه استانبول در زمینه پزشکی فعالیت می کنه و محل و تاریخ ثبت نام و محل امتحان کجاست در ایرانه یا ترکیه؟ و در یک سال میتوان در چند دانشگاه دانشگاه امتحان یوس داد و یه سوال دیگر ازمون یوس قبل از نتایج کنکوره و یا بعد کنکور و بعد از قبولی چه می شود . ممنون میشم زود جواب بدین.

  • سلام دوست عزیز
   زمان ثبت نام آزمون یوس دانشگاه استانبول برای هر سال توسط خود دانشگاه اعلام می شود و مشخص نیست. محل آزمون نیز اکثر شهر های ترکیه می باشد و ممکن است در یک یا دو شهر ایران نیز برگزار شود. شما در یک سال می توانید هر چقدر خواستید در آزمون یوس شرکت کنید ولی این آزمون ها باید از لحاظ زمانی با یکدیگر مشکل نداشته باشند.

 • سلام من می خوام بدونم که دانشگاه استانبول در زمینه پزشکی فعالیت می کنه.و ازمون یوس بعد کنکوره یا قبل کنکور . شرایط ثبت نام و ازمون حضوریه و میتوان در یک سال در چند ازمون شرکت کردو چگونه کتاب اموزشی پوزا را سفارش داد ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • خیلی از این سوالات رو جواب دادم . بسته به شرایط اغلب زمان برگزاری آزمون قبل از کنکور ایران می باشد و اگر شرایط عادی باشد آزمون ها در فروردین و اردیبهشت هر سال برگزار می شوند.

  • سلام ببخشید چطور میتونیم بورسیه دندان پزشکی دانشگاه ترکیه رو کسب کنیم؟
   و چه دانشگاه هایی بورسیه میکنند؟
   هزینه دانشگاهی مثل ییلدیز تکنیک و یا آتاتورک چطوره؟
   آیا خوابگاه دارن؟هزینه اون چقدره؟

   • سلا دوست عزیز برای دانشگاههای دولتی ترکیه با مشاوران ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل رو در اختیارتون قرار بدن

 • سلام خسته نباشید
  اگه نمره ی ۱۰۰ برای آزمون کسب کنیم برای دندانپزشکی از طرف دولت بورس میشیم؟
  و از کجا میشه فهمید کدوم دانشگاه های اروپایی مدرک کدوم دانشگاه های ترکیه رو قبول دارن و مورد تاییده براشون؟

  • سلام وقتتون بخیر
   خیر نمره 100 در آزمون یوس توسط دولت بورس نمیشه، ولی ممکنه با کسب نمره 100 در آزمون های بورسیه دانشگاه های خصوصی در این دانشگاه ها به صورت 100 درصد بورس شوید.

 • سلام وقتتون بخیر
  برای رشته دندانپزشکی سطح دانشگاه اتاتورک چطوره؟ایا مناسبه؟
  و اینکه الان اقدام کنیم چه مدت طول میکشه تا بتونیم بریم دانشگاه؟

  • سلام دوست عزیز
   دانشگاه آتاتورک را می توان یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانست این دانشگاه از رنکینگ خوبی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی داراست و همچنین در این رشته ها مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد.

  • سلام رشته های سطح پایین مانند شنوایی سنجی ، مامایی و همچنین رشته های مهندسی می توانید قبول شوید.

 • سلام وقت بخیر.ایا پس از قبولی در آزمون YOSوارد دانشگاه دولتی(سراسری) یا آزاد(غیر دولتی) ترکیه می شویم؟

  • سلام راه های مختلفی برای ورود به دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه وجود دارد یکی از آن ها آزمون یوس می باشد.

 • سلام با نمره 50 در آمزمون یوس دانشگاه اژه چه رشته هایی رو میشه انتخاب کرد؟ آیا این نمره در سایر دانشگاه ها قابل استفاده است؟

  • سلام دوست عزیز. به دلیل این که سطح دانشگاه اژه شهر ازمیر بسیار بالا است و متقاضیان این دانشگاه بسیار زیاد است، تعداد افرادی که در آزمون این دانشگاه نمره بالای 80 به دست می آورند نیز زیاد است. از این رو با نمره 50 احتمالا فقط بتوانید در رشته های دوساله و یا 4 ساله های سطح پایین قبول شوید. حتی اگر دانشگاه های دیگر نمره شما را قبول کنند برای رشته های سطح پایین قبول خواهند کرد.

 • سلام.ببخشید جهت شرکت در کلاسهای آنلاین شما جهت شرکت در آزمون یوس میخواستم شرایط رو بپرسم اگر ممکنه؟

  • سلام دوست عزیز برای اطلاع از زمان برگزاری کلاس ها لطفا در کانال تلگرام و یا اینستاگرام آرتان بورس تاپ ثبت نام نمایید.

 • سلام وقتتون به خير
  ببخشيد واسه ازمون يوس همه دانشگاه ها دفترچه زبان انگليسي دارن ؟ بعد به نظرتون دانشگاه مرسين و اينونو شانس قبولي ايراني ها زياد هستش؟ چون الان كه مرز ها بستس اگر بخوايم ازمون اين دو تا دانشگاه رو بديم هزينه بليط خيلي زياده و اگر شانس كم باشه كلا نميصرفه

  • سلام دوست عزیز، اصولا در دفترچه سوالات به دو زبان گذاشته میشه، برخی از دانشگاه ها هم هنگام ثبت نام میتونید درخواست زبان انگلیسی هم کنید . شانس قبولی در مرسین و اینونو بستگی به سطح آمادگی شما داره . اگه بتونید برای سال بعد تلاش کنید خیلی بهتر و به صلاح تر است .

 • سلام علیکم محترم : من میخواهم در برنامه ماستری امتحان بدهم چطور ثبت نام میشود وچی قدر هزینه میشود

  • با سلام عرض ادب خدمت آقای رحمانی
   دو راه برای ادامه تحصیل از سطح ماستری میباشد
   یک آزمون آلس دو آزمون GRE هر کدام خواستید ثبت نام کنید تبم دپارتمان ما در خدمتتون هستن

  • سلام خسته نباشید ایا این ازمون داخل ایران هم برگذار میشه ؟ و اینکه من نسبتا سوالای ریاضی و هندسه رو مسلط هستم با مطالعه میشه مسلط شد یا به بهره هوشی ربط زیادی داره ؟

   • سلام دوست عزیز.
    برخی از دانشگاه ها مثل قاضی آنتپ و آیدین آزمون یوس خودشون رو در داخل ایران برگزار می کنند. ولی تعداد این دانشگاه ها کم است. سوالات ریاضی و هندسه یوس نسبت به کنکور ایران بسیار ساده تر می باشد و با چند ماه تمرین و تکرا می توانید به نمره 100 برسید .

 • سلام اگه بخوام سال 2020 تو ترکیه داروسازی بخونم کی باید اقدام کنم و این که چه مقدار وقت برای آماده شدن واسه آزمون یوس نیازه ؟

    • با سلام و درود آزمون یوس نیز برای هر دانشگاه جدا میباشد برای مثال آزمون یوس دانشگاه استانبول رو باید از خود سایت دانشگاه استانبول اقدام به ثبت نام کنید همچنین ما میتوانیم برایتون کار ثبت نام رو انجام دهیم در این مورد نیز میتوانید با مشاوران ما نیز در تماس باشید 88739816-021

   • سلام . کلاس های متروپل و مدزا برای شرکت و موسسات دیگری هستند. موسسه ما مشاوره تخصصی به شما می دهند .

   • سلام وقتتون بخیر
    بستگی به معیارهای شما و تعریف شما از دانشگاه خوب داره
    برای راهنمایی بیشتر با مشاورین تحصیلی ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5044

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه