a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09229329200

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

آزمون YOS

آزمون یوس یا YOS امتحان ورودی متقاضیان بین‌المللی و غیر بومی در دانشگاه‌های ترکیه است. کلمه Yos مخفف عبارات Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı می‌باشد که به معنای آزمون دانشجویان اتباع خارجی است. اکثر دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه از طریق این آزمون اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می‌کنند و فقط چند دانشگاه است که با آزمون sat پذیرش دارند. هر دانشگاه ترکیه به صورت اختصاصی این آزمون را برگزار می‌کند و هوش، ریاضی و منطق متقاضیان را به چالش می‌کشد. دانشگاه‌ها هر ساله ظرفیتی برای پذیرش از طریق آزمون yos مشخص می‌کنند. دانشجو باید در رشته‌ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارد حد نصاب نمره قبولی را کسب کند. کسانی که نمره بالایی در این آزمون کسب می‌کنند می توانند برای بورسیه دانشگاه هم درخواست بدهند.

آزمون yos سخت است؟

برای این که خیال شما را راحت کنیم باید گفت که «آزمون یوس بسیار آسان تر از کنکور ایران است.» متأسفانه بسیاری از متقاضیان و دانشجویان ایرانی باورهای نادرستی در مورد این آزمون دارند. آزمون یوس فقط از ۳ بخش هوش، هندسه و ریاضی تشکیل شده است. سؤالات هوش آزمون را همه ایرانی ها بالای ۹۰ و اکثراً ۱۰۰ می زنند. سؤالات هندسه موضوعات محدودی را شامل می شود و شما می توانید با ۱ ماه زمان گذاشتن تسلط کافی به دست آورید. تست های ریاضی آزمون هم بسیار ساده تر از تست های کنکور ایران است و حتی برخی سؤالات مربوط به دوران راهنمایی کتاب های ایران هستند. در نتیجه شما می توانید با تمرین سؤالات و شرکت در یک دوره آموزشی یوس در عرض ۶ الی ۹ ماه به صورت ۱۰۰ درصد خودتان را برای آزمون yos آماده کنید.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟

با شرکت در آزمون Yos شما می توانید در تمامی رشته هایی که در دانشگاه‌های ترکیه تدریس می شوند (به جز رشته خلبانی) تحصیل نمایید. از رشته هایی که متقاضیان ایرانی بیشتر درخواست می‌کنند می توان به: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، مامایی، پرستاری و … اشاره کرد. برای قبولی در رشته خلبانی ترکیه یا باید شهروند ترکیه باشید و یا به جای دانشگاه در مدرسه های خلبانی ثبت نام کنید. بعد از کسب نمره قبولی در آزمون یوس هر دانشگاهی شما می توانید در همان دانشگاه و دانشگاه‌هایی که نمره آزمون yos شما را می پذیرند انتخاب رشته کنید.

سوالات آزمون یوس

سوالات آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس از ۳ مبحث ریاضی، هندسه و هوش تشکیل شده است. هدف این آزمون به چالش کشیدن هوش منطقی و ریاضی متقاضیان است. برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه اگه، سلیمان دمیرل، سلجوق، گیرسون و چند دانشگاه دیگر در سوالات آزمون Yos خود از اطلاعات عمومی هم استفاده می کنند. تعداد تقسیم سوالات بین قسمت های مختلف آزمون نسبت به دانشگاه ها متفاوت است.

ریاضی آزمون یوس

سوالات قسمت ریاضی یوس از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به صورت زیر می باشند: اعداد (چهار عمل اصلی، مبناء، اعداد صحیح، اعداد اول، فاکتوریل، ب.م.م و ک.م.م)، اعداد گویا و اعشاری، توان و رادیکال، اتحاد و تجزیه عبارات، نسبت و تناسب، معادلات و نامعادلات درجه یک، قدر مطلق، منطق، مجموعه ها، رابطه، تابع، عملگرها و هم نهشتی اعداد، اصول شمارش، بسط دو جمله ای، احتمال، چند جمله ای ها، تابع درجه دو و سهمی، معادلات و نامعادلات درجه دو، مثلثات، اعداد مختلط، لگاریتم، سری و دنباله؛ سیگما و پای، توابع خاص (تابع جزء صحیح، تابع ساین و …)، حد و رفع ابهام، مشتق و کاربرد آن، انتگرال و کاربرد آن، ماتریس و دترمینان.

نکته مهم: تمامی این مباحث در دو کتاب ریاضی ۱ و ریاضی ۲ تقسیم بندی شده اند. بهترین منبع برای تمرین سوالات ریاضی کتاب های پوزا و بعد از آن کتاب های متروپل هستند.

هندسه آزمون یوس

تعداد سوالات هندسه آزمون یوس بسیار کم است. سوالات در حدود ۵ الی ۱۰ تا هستند اما از اهمیت زیادی برخوردارند. بسیاری از متقاضیان به دلیل کم بودن تعداد سوالات هندسه به آن توجه نمی کنند اما جواب دادن به این سوالات می تواند شما را از بسیاری از شرکت کنندگان جلو بی اندازد. سر فصل های هندسه آزمون yos به شرح زیر هستند:

تعاریف اولیه، زاویه ها در خطوط موازی و مورب، زاویه ها در مثلث، ارتفاع، نیمساز و میانه، مثلث های خاص (مانند متساوی الاضلاع و …)، مساحت مثلث، تشابه مثلث ها، نامساوی های مثلث چند ضلعی ها و چهار ضلعی ها، متوازی الاضلاع و لوزی، مستطیل و مربع، ذوزنقه، دایره (زوایای داخلی و نسبت ها)، دایره (محیط و مساحت)، هندسه تحلیلی (فقط خط و دایره)، هندسه فضایی، بردارها

نکته مهم: همه سرفصل های ذکر شده در یک کتاب جمع بندی شده اند. شما با مطالعه یک کتاب هندسه یوس مانند پوزا می توانید ۱۰۰ درصد سوالات را پاسخ دهید.

بخش هوش آزمون یوس

حدود ۵۰ درصد سوالات آزمون یوس متشکل از سوالات هوش هستند. سوالات هوش در آزمون yos فصل بندی خاصی ندارند و هر دانشگاه از مدل های مختلف سوال استفاده می کند؛ اما باید به این نکته توجه کنید که سطح سختی سوالات هوش بسیار پایین بوده و شما به راحتی می توانید با کمی تمرین به تمامی سوالات پاسخ صحیح بدهید. حتما تمامی تست های کتاب پوزا را یک بار تمرین کنید و اگر وقت داشتید تست های کتاب متروپل را بررسی کنید. با تمرین سوالات این دو کتاب شما با قطعیت ۱۰۰ درصد به تمامی سوالات جواب درست خواهید داد.

شانس قبولی در آزمون یوس

چگونه در آزمون یوس قبول شویم؟

شانس قبولی در آزمون yos به دلیل سطح نسبتاً آسان سؤالات بسیار بالا می باشند و اکثر متقاضیان ایرانی می توانند نمره های بالایی در این آزمون کسب نمایند؛ اما باید در زمان ثبت نام به دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید توجه نمایید. برای مثال در آزمون یوس دانشگاه اژه شهر ازمیر شانس قبولی بسیار پایین است چرا که این دانشگاه در آزمون خود از سؤالات اطلاعات عمومی استفاده می‌کند. دامنه این سؤالات بسیار زیاد بوده و اکثر متقاضیان قادر به پاسخگویی نمی باشند؛ و یا دانشگاه استانبول به دلیل این که تعداد بسیار زیادی در آزمون یوس آن شرکت می‌کنند، کسانی که نمره ۱۰۰ را در آزمون کسب می‌کنند نیز زیاد است و رقابت در این دانشگاه سخت می‌باشد؛ اما اگر در دانشگاه‌هایی مانند ساکاریا، جمهوریت، سلیمان دمیرل و … قصد تحصیل داشته باشید می توانید با کسب نمره ی بالای ۹۵ به راحتی رشته‌ای را که می خواهید تحصیل نمایید.

نمره قبولی آزمون یوس

حداقل نمره قبولی در آزمون یوس ۵۰ می‌باشد و متقاضیانی که نتوانند این نمره را کسب نمایند قادر به انتخاب رشته نخواهند بود؛ اما بیشتر متقاضیان رشته هایی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و … را می خواهند، حداقل نمره برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ۹۰ می‌باشد؛ اما در حالت کلی نمره قبولی بسیار به دانشگاه مقصدی که انتخاب می کنید بستگی دارد. برای مثال در دانشگاه‌هایی مانند استانبول، آنکارا، آک دنیز و برخی دانشگاه‌های دیگر تعداد افرادی که نمره ۱۰۰ را کسب می‌کنند زیاد هستند و دانشگاه نمره دبیرستان و مدارک دیگر را نیز برای پذیرش مد نظر قرار می دهد.

کلاس های آمادگی آزمون yos

برای موفقیت هر چه بهتر در آزمون یوس باید از منابع و کلاس های آمادگی مناسب استفاده کنید. مباحث ریاضی و هندسه آزمون اکثراً به تمرین و تکرار زیادی نیاز دارد و استادی که بتواند روش های تست زنی را به شما یاد دهد. کلاس های آمادگی برای آزمون Yos در سرتاسر ایران و ترکیه برگزار می شود. هزینه کلاس های حضوری در ایران از ۱۰ میلیون تا ۲۵ میلیون متغیر است و در ترکیه حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. کلاس های آمادگی yos می تواند تأثیر بسزایی در کسب نمره بالا برای شما داشته باشد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ امسال برای اولین بار در ایران بهترین استادان و معلمان را گرد هم آورده است تا کلاس های یوس را به صورت آنلاین برگزار کند. با شرکت در این کلاس ها علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها در وقت و زمان شما نیز صرفه جویی خواهد شد. در کلاس های آنلاین شما می توانید سؤالات خود را از استاد بپرسید و هم چنین سؤالاتی که دیگر دانش آموزان دارند را نیز ببینید.

آزمون یوس پزشکی ترکیه

آزمون یوس پزشکی

همانطور که اشاره کردیم بسیاری از متقاضیان به دنبال قبولی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی هستند. برای قبولی در این رشته ها باید به ۱۰۰ درصد از مطالب تسلط کامل داشته باشید. کسب نمره کمتر از ۹۰ نمی تواند در آزمون sat نمی تواند رشته پزشکی را برای تحصیل انتخاب کند. حتی در برخی از دانشگاه‌ها مانند استانبول با کسب نمره ۱۰۰ هم شاید نتوان در رشته پزشکی قبول شد. قبول شدن در رشته پزشکی از طریق آزمون یوس از تمامی آزمون ها سخت تر می‌باشد و با از دست دادن یک تست ممکن است نتوانید در این رشته قبول شوید به همین دلیل باید به تک تک موضوعاتی که ممکن است در آزمون سؤال بیاید تسلط کامل داشته باشید.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره آزمون SAT

نحوه شرکت در آزمون یوس

برای شرکت در آزمون Yos به جز موارد بالا فقط می توانید مداد نرم، پاک کن و آب معدنی به همراه داشته باشید. در هنگام برگزاری آزمون خود دانشگاه خوراکی های انرژی زا مانند کیک و آب میوه به شما خواهد داد. کشور ترکیه به شدت بر روی تقلب حساس می‌باشد و کسانی که در آزمون یوس اقدام به هرگونه تقلب نمایند، علاوه بر حذف از آزمون شخص به موسسه YOK ترکیه معرفی خواهد شد. در آینده نیز نمی تواند در هیچ یک از آزمون های بین‌المللی ترکیه شرکت نموده و یا در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل نماید. در حالت کلی به موارد زیر دقت نمایید.

 • همراه داشتن ماژیک هایلایت، لاک غلط گیر و مداد رنگی و هر لوازم التحریر اضافی ممنوع است.
 • همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است.
 • همراه داشتن برگه ورود به جلسه الزامی است.
 • کپی پاسپورت پذیرفته نمی‌باشد.
 • اگر دیر به جلسه برسید و درب ها بسته باشند نمی توانید وارد جلسه آزمون شوید و هزینه آزمون نیز عودت داده نمی شود.
 • به هیچ وجه حق صحبت با افرادی که در اطراف شما هستند را ندارید.
 • همراه داشتن خوراکی و سیگار اکیدا ممنوع است. حتی ساعت مچی نیز نمی توانید به سر جلسه ببرید.
 • آزمون یوس برای متقاضیان خارجی است، افرادی که تابعیت ترکیه را داشته باشند، مجاز به شرکت در آزمون YOS نیستند.
 • اگر جزء اتباع ترکیه باشید اما دوره ی دبیرستان خود را در خارج از کشور ترکیه گذرانده باشید، می توانید در آزمون YOS شرکت کنید.

مدارک مورد نیاز آزمون یوس ۲۰۲۰

اصلی ترین مدارک برای ثبت نام در آزمون یوس ۲۰۲۰ پاسپورت و کارنامه های دبیرستان شما می‌باشد. پاسپورت را بدون استثنا برای ثبت نام در آزمون یوس تمامی دانشگاه‌ها نیاز خواهید داشت؛ اما برخی در ثبت نام برخی از دانشگاه‌ها معدل های دبیرستان نیاز نمی‌باشد. همچنین در هنگام ثبت نام اطلاعات عمومی مانند نام پدر، آدرس، شماره تماس و … نیز از شما پرسیده می شود.

در حالت کلی برای ثبت نام آزمون yos به جز پاسپورت به مدارک خاص دیگری نیاز ندارید و حتی شرایط سنی هم در ثبت نام لحاظ نشده است و با هر سن سالی می توانید در این آزمون شرکت کنید. البته باید به این نکته توجه کنید که در هنگام برگزاری آزمون پاسپورت و برگه ورود به جلسه (که ایمیل خواهد شد و باید کپی از آن را نزد خود داشته باشید) را همراه خود ببرید.

 ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۰

زمان و هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۰

به دلیل اینکه هر دانشگاه جداگانه اقدام به برگزاری آزمون یوس می نماید، زمان ثبت نام هر دانشگاه نیز کاملا متفاوت است برای اطلاع از زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۰ دانشگاه های ترکیه به لیست زیر نگاه کنید. هزینه ثبت نام آزمون یوس در اکثر دانشگاه ها ۳۰۰ تا ۴۰۰ لیر ترکیه می باشد. هزینه ثبت نام yos در دانشگاه های خصوصی نسبتا کمتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

نکته مهم: به دلیل شیوع ویروس کورنا در سرتاسر جهان مخصوصا ترکیه و ایران زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ها دچار تغییرات بزرگی شده است و لیست زیر به کلی تغییر کرده است. برای اطلاع از زمان ثبت نام در آزمون یوس ۲۰۲۰ ترکیه به کانال تلگرامی آرتان بورس تاپ مراجعه نمایید (آیدی کانال تلگرام: artanburstap@).

دانشگاه آتاتورک ارزرومزمان ثبت نام : ۱۶ بهمن تا ۱۲ فروردین
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری : ۳۰ فروردین

دانشگاه استانبولزمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۸ اسفند ۹۸
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین
دانشگاه آنکارا زمان ثبت نام : ۲۱ اسفند تا ۲۴ فروردین
هزینه ثبت نام : ۱۰۰ دلار زمان برگزاری : ۳۰ اردیبهشت
دانشگاه اژه (ازمیر)زمان ثبت نام : ۱۴ بهمن ۹۸ تا ۸ اردیبهشت ۹۹
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۰ اردیبهشت
دانشگاه ۱۹ مایس (سامسون)زمان ثبت نام : ۱۲ دی ۹۸ تا ۵ اردیبهشت ۹۸
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۰ : ۱۰ خرداد
دانشگاه الوداغ (بورسا)زمان ثبت نام : ۱۱ دی ۹۸ تا ۱ فروردین ۹۸
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر زمان برگزاری : ۱۶ خرداد ۹۹
دانشگاه هاتای مصطفی کمال (هاتای)زمان ثبت نام : ۲۶ اسفند ۹۸ تا ۵ اردیبهشت ۹۹
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۰ اردیبهشت ۹۹
سلیمان دمیرل (اسپارتا)زمان ثبت نام : ۱۰ آذر ۹۸ تا ۱ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۲۵ لیرزمان برگزاری : ۱۶ فروردین ۹۹
دانشگاه بیلجیکزمان ثبت نام : ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۲۷ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۵۰ دلارزمان برگزاری : اعلام خواهد شد
دانشگاه چکوروا ( آدانا )زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۶ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین ۹۹
دانشگاه هارران (شانلی اورفا)زمان ثبت نام : ۹ اسفند ۹۸ تا ۸ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۱۵۰ لیرزمان برگزاری : اعلام خواهد شد
دانشگاه قاضی آنتپ (قاضی آنتپ)زمان ثبت نام : ۲۵ آذر ۹۸ تا ۱۳ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر برای ایران زمان برگزاری : ۱۶ فروردین ۹۸

نکته مهم: آزمون یوس دانشگاه قاضی آنتپ در تهران، تبریز و دیگر شهرهای بزرگ ایران نیز برگزار می شود.

دانشگاه جمهوریت (سیواس)زمان ثبت نام : ۲۳ دی ۹۸ تا ۸ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۲۵۰ لیرزمان برگزاری : ۳۰ فروردین
دانشگاه ساکاریا (ساکاریا)زمان ثبت نام : ۲۵ دی ۹۸ تا ۲۶ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۳۱ فروردین
دانشگاه کارادنیز تکنیک (ترابزون)زمان ثبت نام : ۱۱ دی ۹۸ تا ۱۷ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۴ اردیبهشت ۹۹

 

دانشگاه بیرونی ( استانبول )زمان ثبت نام : ۲۵ دی ۹۸ تا ۲۵ اسفند ۹۸
هزینه ثبت نام : ۱۲۰ لیرزمان برگزاری : ۱۰ فروردین ۹۹ ( ساعت ۱۱:۳۰)
دانشگاه باشکنت ( آنکارا )زمان ثبت نام : تا ۳ روز قبل از آزمون در صورت وجود ظرفیت
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۱۲ فروردین ۹۹

 

دانشگاه استانبول کولتور ( استانبول )زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۴ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۰ : ۴۰ لیرزمان برگزاری : ۰۶ فروردین ۹۹

 

دانشگاه توکات قاضی عثمان پاشا (توکات)زمان ثبت نام : اعلام خواهد شد
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۲ فروردین ۹۹
دانشگاه توکات قاضی عثمان پاشا (توکات)زمان ثبت نام : اعلام خواهد شد
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۲ فروردین ۹۹
دانشگاه چوکورووا (آدانا)زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۶ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین ۹۹
دانشگاه چوکورووا (آدانا)زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۶ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین ۹۹

برای مشاهده تمامی دانشگاه ها و همچنین مکان برگزاری آزمون آزمون یوس ۲۰۲۰ و اطلاعات اضافی تر بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

زمان های برگزاری آزمون YOS ترکیه

محل برگزاری آزمون یوس

محل برگزاری آزمون yos اکثراً در شهر خود دانشگاه‌ها می‌باشد ولی برخی از دانشگاه‌ها در شهر ها و کشور ها دیگر نیز اقدام به برگزاری آزمون یوس می نمایند.

نکته مهم: به دلیل شیوع ویروس کورنا در ایران و ترکیه برخی از دانشگاه‌هایی که اشاره کرده ایم یا آزمون یوس خود را کنسل کرده اند یا آنلاین برگزار می‌کنند و یا هنوز برنامه ای مشخص برای برگزاری آن ندارند.

 • باشکنت آنکارا: محل برگزاری آزمون دانشگاه باشکنت آنکارا
 • دانشگاه کاپادوکیا: محل برگزاری آزمون نوشهر، استانبول
 • دانشگاه‌ هارران شانلی اورفا: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، اورفا
 • دانشگاه بیرونی استانبول: محل برگزاری آزمون دانشگاه بیرونی استانبول
 • دانشگاه سلیمان دمیرل اسپارتا: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، اسپارتا، قاضی آنتپ، تهران
 • دانشگاه استانبول کولتور: محل برگزاری آزمون استانبول
 • دانشگاه قاضی آنتپ: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، هاتای قاضی آنتپ، وان، ارزروم، آنتالیا، بورسا، ازمیر، عراق، تهران
 • دانشگاه آیدین: محل برگزاری آزمون باکو، استانبول، تاشکنت (ازبکستان)
 • دانشگاه چوکورووا آدانا: محل برگزاری آزمون آدانا، استانبول، آنکارا، ازمیر، وان
 • دانشگاه مونزور تونجلی: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، تونجلی، آنتالیا
 • دانشگاه بالیک اسیر: محل برگزاری آزمون تهران. تبریز. استانبول. آنکارا. بالیک اسیر
 • دانشگاه استانبول: محل برگزاری آزمون هران، استانبول، آنکارا، وان
 • دانشگاه ییلدیز تکنیک استانبول: محل برگزاری آزمون ایران
 • دانشگاه اینونو مالاتیا: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، مالاتیا، وان، تهران
 • دانشگاه جمهوریت سیواس: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، سیواس
 • دانشگاه آتاترک ارزروم: محل برگزاری آزمون ارزروم، استانبول، آنکارا، وان، ایران
 • دانشگاه ساکاریا: محل برگزاری آزمون ساکاریا، استانبول، آنکارا، ادرینه، مرسین، هاتای، ایران
 • دانشگاه الوداغ (بورسا): محل برگزاری آزمون استانبول. آنکارا. وان. بورسا
 • دانشگاه اوشاک: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، ازمیر، اوشاک

6 دیدگاه

 • سعید خانی پاسخ دسامبر 14, 2019 در 10:01 ق.ظ

  سلام اگه بخوام سال ۲۰۲۰ تو ترکیه داروسازی بخونم کی باید اقدام کنم و این که چه مقدار وقت برای آماده شدن واسه آزمون یوس نیازه ؟

  • moshaversite پاسخ ژانویه 8, 2020 در 10:55 ب.ظ

   سلام، هرچه زودتر شروع کردن بهتره
   عموما برای آمادگی دوره یوس ۵ ماه زمان نیازه

 • ahmad khan rahmani پاسخ ژانویه 15, 2020 در 1:27 ب.ظ

  سلام علیکم محترم : من میخواهم در برنامه ماستری امتحان بدهم چطور ثبت نام میشود وچی قدر هزینه میشود

  • مشاور سایت پاسخ ژانویه 16, 2020 در 10:18 ب.ظ

   با سلام عرض ادب خدمت آقای رحمانی
   دو راه برای ادامه تحصیل از سطح ماستری میباشد
   یک آزمون آلس دو آزمون GRE هر کدام خواستید ثبت نام کنید تبم دپارتمان ما در خدمتتون هستن

  • shakiba پاسخ ژوئن 29, 2020 در 7:11 ب.ظ

   سلام خسته نباشید ایا این ازمون داخل ایران هم برگذار میشه ؟ و اینکه من نسبتا سوالای ریاضی و هندسه رو مسلط هستم با مطالعه میشه مسلط شد یا به بهره هوشی ربط زیادی داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید