a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

آزمون یوس

آزمون yos ترکیه

آزمون yos ترکیه امتحان ورودی متقاضیان بین‌المللی و غیر بومی در دانشگاه‌های ترکیه است. کلمه Yos در آزمون یوس مخفف عبارات Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı می‌باشد که به معنای آزمون دانشجویان اتباع خارجی است. اکثر دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه از طریق این آزمون اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می‌کنند و فقط چند دانشگاه است که با آزمون sat پذیرش دارند. هر دانشگاه ترکیه به صورت اختصاصی این آزمون را برگزار می‌کند و هوش، ریاضی و منطق متقاضیان را به چالش می‌کشد. دانشگاه‌ها هر ساله ظرفیتی برای پذیرش از طریق آزمون yos مشخص می‌کنند. دانشجو باید در رشته‌ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارد حد نصاب نمره قبولی را کسب کند. کسانی که نمره بالایی در این آزمون کسب می‌کنند می توانند برای بورسیه دانشگاه هم درخواست بدهند.

آزمون yos سخت است؟

برای این که خیال شما را راحت کنیم باید گفت که «آزمون یوس بسیار آسان تر از کنکور ایران است.» متأسفانه بسیاری از متقاضیان و دانشجویان ایرانی باورهای نادرستی در مورد این آزمون دارند. آزمون یوس فقط از ۳ بخش هوش، هندسه و ریاضی تشکیل شده است. سؤالات هوش آزمون را همه ایرانی ها بالای ۹۰ و اکثراً ۱۰۰ می زنند. سؤالات هندسه موضوعات محدودی را شامل می شود و شما می توانید با ۱ ماه زمان گذاشتن تسلط کافی به دست آورید. تست های ریاضی آزمون هم بسیار ساده تر از تست های کنکور ایران است و حتی برخی سؤالات مربوط به دوران راهنمایی کتاب های ایران هستند. در نتیجه شما می توانید با تمرین سؤالات و شرکت در یک دوره آموزشی یوس در عرض ۶ الی ۹ ماه به صورت ۱۰۰ درصد خودتان را برای آزمون yos ترکیه آماده کنید.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟

با شرکت در آزمون Yos شما می توانید در تمامی رشته هایی که در دانشگاه‌های ترکیه تدریس می شوند (به جز رشته خلبانی) تحصیل نمایید. از رشته هایی که متقاضیان ایرانی بیشتر درخواست می‌کنند می توان به: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، مامایی، پرستاری و … اشاره کرد. برای قبولی در رشته خلبانی ترکیه یا باید شهروند ترکیه باشید و یا به جای دانشگاه در مدرسه های خلبانی ثبت نام کنید. بعد از کسب نمره قبولی در آزمون یوس هر دانشگاهی شما می توانید در همان دانشگاه و دانشگاه‌هایی که نمره آزمون yos ترکیه شما را می پذیرند انتخاب رشته کنید.

چگونه در ازمون یوس قبول شویم

سوالات آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس از ۳ مبحث ریاضی، هندسه و هوش تشکیل شده است. هدف این آزمون به چالش کشیدن هوش منطقی و ریاضی متقاضیان است. برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه اگه، سلیمان دمیرل، سلجوق، گیرسون و چند دانشگاه دیگر در سوالات آزمون Yos خود از اطلاعات عمومی هم استفاده می کنند. تعداد تقسیم سوالات بین قسمت های مختلف آزمون نسبت به دانشگاه ها متفاوت است.

به دلیل این که آزمون یوس توسط دانشگاه ها و موسسات مختلفی برگزار می شود نمی توان برای آن تعداد سوالات و مدت زمان مشخصی برای آزمون تعیین کرد. اما در حالت کلی این آزمون ۸۰ الی ۱۰۰ سوال و ۱۰۰ الی ۱۲۰ دقیقه زمان برای جوابگویی دارد.

ریاضی آزمون یوس

سوالات قسمت ریاضی یوس از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به صورت زیر می باشند: اعداد (چهار عمل اصلی، مبناء، اعداد صحیح، اعداد اول، فاکتوریل، ب.م.م و ک.م.م)، اعداد گویا و اعشاری، توان و رادیکال، اتحاد و تجزیه عبارات، نسبت و تناسب، معادلات و نامعادلات درجه یک، قدر مطلق، منطق، مجموعه ها، رابطه، تابع، عملگرها و هم نهشتی اعداد، اصول شمارش، بسط دو جمله ای، احتمال، چند جمله ای ها، تابع درجه دو و سهمی، معادلات و نامعادلات درجه دو، مثلثات، اعداد مختلط، لگاریتم، سری و دنباله؛ سیگما و پای، توابع خاص (تابع جزء صحیح، تابع ساین و …)، حد و رفع ابهام، مشتق و کاربرد آن، انتگرال و کاربرد آن، ماتریس و دترمینان.تعداد سوالات ریاضی در آزمون یوس حدود ۳۰ الی ۴۰ تا می باشد.

نکته مهم: تمامی این مباحث در دو کتاب ریاضی ۱ و ریاضی ۲ تقسیم بندی شده اند. بهترین منبع برای تمرین سوالات ریاضی کتاب های پوزا و بعد از آن کتاب های متروپل هستند.

هندسه آزمون یوس

تعداد سوالات هندسه آزمون یوس بسیار کم است. سوالات در حدود ۵ الی ۱۰ تا هستند اما از اهمیت زیادی برخوردارند. بسیاری از متقاضیان به دلیل کم بودن تعداد سوالات هندسه به آن توجه نمی کنند اما جواب دادن به این سوالات می تواند شما را از بسیاری از شرکت کنندگان جلو بی اندازد. سر فصل های هندسه آزمون yos به شرح زیر هستند:

تعاریف اولیه، زاویه ها در خطوط موازی و مورب، زاویه ها در مثلث، ارتفاع، نیمساز و میانه، مثلث های خاص (مانند متساوی الاضلاع و …)، مساحت مثلث، تشابه مثلث ها، نامساوی های مثلث چند ضلعی ها و چهار ضلعی ها، متوازی الاضلاع و لوزی، مستطیل و مربع، ذوزنقه، دایره (زوایای داخلی و نسبت ها)، دایره (محیط و مساحت)، هندسه تحلیلی (فقط خط و دایره)، هندسه فضایی، بردارها

نکته مهم: همه سرفصل های ذکر شده در یک کتاب جمع بندی شده اند. شما با مطالعه یک کتاب هندسه یوس مانند پوزا می توانید ۱۰۰ درصد سوالات را پاسخ دهید.

بخش هوش آزمون یوس

حدود ۵۰ درصد سوالات (حدود ۴۰ الی ۵۰ سوال) آزمون یوس متشکل از سوالات هوش هستند. سوالات هوش در آزمون yos فصل بندی خاصی ندارند و هر دانشگاه از مدل های مختلف سوال استفاده می کند؛ اما باید به این نکته توجه کنید که سطح سختی سوالات هوش بسیار پایین بوده و شما به راحتی می توانید با کمی تمرین به تمامی سوالات پاسخ صحیح بدهید. حتما تمامی تست های کتاب پوزا را یک بار تمرین کنید و اگر وقت داشتید تست های کتاب متروپل را بررسی کنید. با تمرین سوالات این دو کتاب شما با قطعیت ۱۰۰ درصد به تمامی سوالات جواب درست خواهید داد.

شانس قبولی در آزمون یوس

چگونه در آزمون یوس قبول شویم؟

شانس قبولی در آزمون yos به دلیل سطح نسبتاً آسان سؤالات بسیار بالا می باشند و اکثر متقاضیان ایرانی می توانند نمره های بالایی در این آزمون کسب نمایند؛ اما باید در زمان ثبت نام به دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید توجه نمایید. برای مثال در آزمون یوس دانشگاه اژه شهر ازمیر شانس قبولی بسیار پایین است چرا که این دانشگاه در آزمون خود از سؤالات اطلاعات عمومی استفاده می‌کند. دامنه این سؤالات بسیار زیاد بوده و اکثر متقاضیان قادر به پاسخگویی نمی باشند؛ و یا دانشگاه استانبول به دلیل این که تعداد بسیار زیادی در آزمون یوس آن شرکت می‌کنند، کسانی که نمره ۱۰۰ را در آزمون کسب می‌کنند نیز زیاد است و رقابت در این دانشگاه سخت می‌باشد؛ اما اگر در دانشگاه‌هایی مانند ساکاریا، جمهوریت، سلیمان دمیرل و … قصد تحصیل داشته باشید می توانید با کسب نمره ی بالای ۹۵ به راحتی رشته‌ای را که می خواهید تحصیل نمایید.

همچنین باید بدانید که برخی از دانشگاه های ترکیه با آزمون یوس دانشجو نمی پذیرند. برخی از دانشگاه ها نیز مانند دانشگاه استانبول فقط با آزمون یوس دانشجو می پذیرند. البته بسیاری از دانشگاه ها با هر دو آزمون دانشجو پذیرش می کنند. لیست این دانشگاه ها را در PDF زیر آورده ایم می توانید آن را دانلود کنید.

همین حالا دانلود کنید:  لیست آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه

نمره قبولی آزمون یوس

حداقل نمره قبولی در آزمون یوس ۵۰ می‌باشد و متقاضیانی که نتوانند این نمره را کسب نمایند قادر به انتخاب رشته نخواهند بود؛ اما بیشتر متقاضیان رشته هایی مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و … را می خواهند، حداقل نمره برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ۹۰ می‌باشد؛ اما در حالت کلی نمره قبولی بسیار به دانشگاه مقصدی که انتخاب می کنید بستگی دارد. برای مثال در دانشگاه‌هایی مانند استانبول، آنکارا، آک دنیز و برخی دانشگاه‌های دیگر تعداد افرادی که نمره ۱۰۰ را کسب می‌کنند زیاد هستند و دانشگاه نمره دبیرستان و مدارک دیگر را نیز برای پذیرش مد نظر قرار می دهد.

کلاس های آمادگی آزمون yos

برای موفقیت هر چه بهتر در آزمون یوس باید از منابع و کلاس های آمادگی مناسب استفاده کنید. مباحث ریاضی و هندسه آزمون اکثراً به تمرین و تکرار زیادی نیاز دارد و استادی که بتواند روش های تست زنی را به شما یاد دهد. کلاس های آمادگی آزمون yos در سرتاسر ایران و ترکیه برگزار می شود. هزینه کلاس های حضوری در ایران از ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون متغیر است و در ترکیه حدود ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار است. کلاس های آمادگی yos می تواند تأثیر بسزایی در کسب نمره بالا برای شما داشته باشد.

ما سعی کرده ایم با بررسی و جمع آوری نمونه سوالات یوس ۷ سال گذشته تمامی دانشگاه های ترکیه اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین یوس با بالاترین کیفیت ممکن کنیم. کلاس های ما در استانبول برگزار می شود که شما میتوانید به صورت کاملا آنلاین با بهترین کیفیت در کلاس حضور داشته باشید. تمامی اساتید یوس کلاس های ما از رتبه های برتر کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین آزمون یوس ترکیه می باشند. هزینه کلاس های آنلاین آرتان بورس تاپ نسبت به کیفیت آموزشی که دارد بسیار مناسب است (برای تضمین کیفیت میتوانید یک جلسه رایگان شرکت کنید!!) و شما میتوانید هزینه را در ۳ قسط پرداخت کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

مشاوره تحصیلی آژمون یوس 2021

آزمون یوس پزشکی

همانطور که اشاره کردیم بسیاری از متقاضیان به دنبال قبولی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی هستند. برای قبولی در این رشته ها باید به ۱۰۰ درصد از مطالب تسلط کامل داشته باشید. کسب نمره کمتر از ۹۰ نمی تواند در آزمون یوس نمی تواند رشته پزشکی را برای تحصیل انتخاب کند. حتی در برخی از دانشگاه‌ها مانند استانبول با کسب نمره ۱۰۰ هم شاید نتوان در رشته پزشکی قبول شد. قبول شدن در رشته پزشکی از طریق آزمون یوس از تمامی آزمون ها سخت تر می‌باشد و با از دست دادن یک تست ممکن است نتوانید در این رشته قبول شوید به همین دلیل باید به تک تک موضوعاتی که ممکن است در آزمون سؤال بیاید تسلط کامل داشته باشید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره آزمون SAT

نحوه شرکت در آزمون yos ترکیه

برای شرکت در آزمون yos ترکیه به جز موارد بالا فقط می توانید مداد نرم، پاک کن و آب معدنی به همراه داشته باشید. در هنگام برگزاری آزمون خود دانشگاه خوراکی های انرژی زا مانند کیک و آب میوه به شما خواهد داد. کشور ترکیه به شدت بر روی تقلب حساس می‌باشد و کسانی که در آزمون یوس اقدام به هرگونه تقلب نمایند، علاوه بر حذف از آزمون شخص به موسسه YOK ترکیه معرفی خواهد شد. در آینده نیز نمی تواند در هیچ یک از آزمون های بین‌المللی ترکیه شرکت نموده و یا در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل نماید. در حالت کلی به موارد زیر دقت نمایید.

 • همراه داشتن ماژیک هایلایت، لاک غلط گیر و مداد رنگی و هر لوازم التحریر اضافی ممنوع است.
 • همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است.
 • همراه داشتن برگه ورود به جلسه الزامی است.
 • کپی پاسپورت پذیرفته نمی‌باشد.
 • اگر دیر به جلسه برسید و درب ها بسته باشند نمی توانید وارد جلسه آزمون شوید و هزینه آزمون نیز عودت داده نمی شود.
 • به هیچ وجه حق صحبت با افرادی که در اطراف شما هستند را ندارید.
 • همراه داشتن خوراکی و سیگار اکیدا ممنوع است. حتی ساعت مچی نیز نمی توانید به سر جلسه ببرید.
 • آزمون یوس برای متقاضیان خارجی است، افرادی که تابعیت ترکیه را داشته باشند، مجاز به شرکت در آزمون yos ترکیه نیستند.
 • اگر جزء اتباع ترکیه باشید اما دوره ی دبیرستان خود را در خارج از کشور ترکیه گذرانده باشید، می توانید در آزمون YOS شرکت کنید.

اما خبر خوب: شما میتوانید کلیه مراحل مربوط به ثبت نام آزمون یوس را به کارشناسان موسسه آرتان بورس تاپ بسپارید. متخصصان ما تمامی هماهنگی ها و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

مدارک مورد نیاز آزمون یوس ۲۰۲۱

اصلی ترین مدارک برای ثبت نام در آزمون یوس ۲۰۲۱ پاسپورت و کارنامه های دبیرستان شما می‌باشد. پاسپورت را بدون استثنا برای ثبت نام در آزمون یوس تمامی دانشگاه‌ها نیاز خواهید داشت؛ اما برخی در ثبت نام برخی از دانشگاه‌ها معدل های دبیرستان نیاز نمی‌باشد. همچنین در هنگام ثبت نام اطلاعات عمومی مانند نام پدر، آدرس، شماره تماس و … نیز از شما پرسیده می شود.

در حالت کلی برای ثبت نام آزمون yos ترکیه به جز پاسپورت به مدارک خاص دیگری نیاز ندارید و حتی شرایط سنی هم در ثبت نام لحاظ نشده است و با هر سن سالی می توانید در این آزمون شرکت کنید. البته باید به این نکته توجه کنید که در هنگام برگزاری آزمون پاسپورت و برگه ورود به جلسه (که ایمیل خواهد شد و باید کپی از آن را نزد خود داشته باشید) را همراه خود ببرید.

زمان ثبت نام آزمون یوس 2021

هزینه و زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱

به دلیل اینکه هر دانشگاه جداگانه اقدام به برگزاری آزمون یوس می نماید، زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ هر دانشگاه نیز کاملا متفاوت است. برای اطلاع از زمان آزمون یوس ۲۰۲۱ دانشگاه های ترکیه به لیست زیر نگاه کنید. هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ در اکثر دانشگاه ها ۳۰۰ تا ۴۰۰ لیر ترکیه می باشد. هزینه ثبت نام در دانشگاه های خصوصی نسبتا کمتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

نکته مهم: به دلیل شیوع ویروس کورنا در سرتاسر جهان مخصوصا ترکیه و ایران زمان ثبت نام زمان برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱ دچار تغییرات بزرگی شده است و لیست زیر آخرین زمان های اعلام شده از طرف دانشگاه ها برای برگزاری آزمون ها می باشد. برای اطلاع از تغییرات زمانی در کانال تلگرامی ما عضو شوید. (آیدی کانال تلگرام: artanburstap@).

دانشگاه آتاتورک ارزرومآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری : –
دانشگاه استانبولآخرین مهلت ثبت نام : ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۹ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه آنکارا ( به صورت آنلاین )آخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : ۱۰۰ دلار زمان برگزاری : –
دانشگاه اژه (ازمیر)آخرین مهلت ثبت نام : اعلام نشده
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه مصطفی کمال هاتایزمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۵۰ لیرزمان برگزاری : ۱ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه الوداغ (بورسا)آخرین مهلت ثبت نام : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر زمان برگزاری : ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه قاضی عثمان پاشا توکاتآخرین مهلت ثبت نام : ۱۲ فروردین ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۱۹ فروردین ۱۴۰۰
دانشگاه ارجیسآخرین مهلت ثبت نام : ۱۶خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۷۵ لیرزمان برگزاری : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه دوزجهآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : ۵۰ دلارزمان برگزاری : –
دانشگاه کاپودکیا ۱آخرین مهلت ثبت نام : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
هزینه ثبت نام : ۱۵ دلارزمان برگزاری : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
دانشگاه کاپودکیا ۲آخرین مهلت ثبت نام : ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۱۵ دلارزمان برگزاری : ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
دانشگاه مرسینآخرین مهلت ثبت نام : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۸ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه جلال بایارآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر برای ایران زمان برگزاری : –
دانشگاه اینونوآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : ۲۵۰ لیرزمان برگزاری : –
دانشگاه ساکاریا (ساکاریا)آخرین مهلت ثبت نام : ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۲خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه اوشاکآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : –
دانشگاه جراح پاشاآخرین مهلت ثبت نام : ۱۴ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۵۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۲ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه دوکوزایلولآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : –
دانشگاه پاموککالهآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱: ۴۰ لیرزمان برگزاری : –
آزمون یوس کونیبآخرین مهلت ثبت نام: –
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : –
دانشگاه مدنیت استانبولآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : –
دانشگاه چوکورووا (آدانا، آنکارا،استانبول، ازمیر، وان، قاضی آنتپ، شانلی اورفا، هاتای و باکو )آخرین مهلت ثبت نام : ۹ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۵ مرداد ۱۴۰۰
دانشگاه دموکراسی ازمیرآخرین مهلت ثبت نام : –
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری : –
دانشگاه ماردینآخرین مهلت ثبت نام: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
هزینه ثبت نام : ۲۰۰ لیرزمان برگزاری :۵ فروردین ۱۴۰۰
دانشگاه هارانزمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ : ۲۴اسفند ۱۳۹۹
هزینه ثبت نام : ۱۵۰لیرزمان برگزاری : ۷ فروردین ۱۴۰۰
دانشگاه ۱۹ مایسآخرین مهلت ثبت نام : ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه ارزروم تکنیک آخرین مهلت ثبت نام : ۱۷اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۲۵۰ لیرزمان برگزاری : ۹ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه الوداغ آخرین مهلت ثبت نام : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه کارادنیز تکنیک آخرین مهلت ثبت نام : ۲۱ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۲ تیر ۱۴۰۰
دانشگاه قاضی آنتپ آخرین مهلت ثبت نام : ۱۴ خرداد ۱۴۰۰
هزینه ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۲ تیر ۱۴۰۰

برای مشاهده تمامی دانشگاه ها و همچنین مکان و زمان برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱ و دریافت اطلاعات اضافی تر بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

زمان های برگزاری آزمون YOS ترکیه

محل برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱

محل برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۱ اکثراً در شهر خود دانشگاه‌ها می‌باشد ولی برخی از دانشگاه‌ها در شهر ها و کشور ها دیگر نیز اقدام به برگزاری آزمون یوس می نمایند.

نکته مهم: به دلیل شیوع ویروس کورنا در ایران و ترکیه برخی از دانشگاه‌هایی که اشاره کرده ایم یا آزمون یوس خود را کنسل کرده اند یا آنلاین برگزار می‌کنند و یا هنوز برنامه ای مشخص برای برگزاری آن ندارند.

 • باشکنت آنکارا: محل برگزاری آزمون دانشگاه باشکنت آنکارا
 • دانشگاه کاپادوکیا: محل برگزاری آزمون نوشهر، استانبول
 • دانشگاه‌ هارران شانلی اورفا: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، اورفا
 • دانشگاه بیرونی استانبول: محل برگزاری آزمون دانشگاه بیرونی استانبول
 • دانشگاه سلیمان دمیرل اسپارتا: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، اسپارتا، قاضی آنتپ، تهران
 • دانشگاه استانبول کولتور: محل برگزاری آزمون استانبول
 • دانشگاه قاضی آنتپ: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، هاتای قاضی آنتپ، وان، ارزروم، آنتالیا، بورسا، ازمیر، عراق، تهران
 • دانشگاه آیدین: محل برگزاری آزمون باکو، استانبول، تاشکنت (ازبکستان)
 • دانشگاه چوکورووا آدانا: محل برگزاری آزمون آدانا، استانبول، آنکارا، ازمیر، وان
 • دانشگاه مونزور تونجلی: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، تونجلی، آنتالیا
 • دانشگاه بالیک اسیر: محل برگزاری آزمون تهران. تبریز. استانبول. آنکارا. بالیک اسیر
 • دانشگاه استانبول: محل برگزاری آزمون هران، استانبول، آنکارا، وان
 • دانشگاه ییلدیز تکنیک استانبول: محل برگزاری آزمون ایران
 • دانشگاه اینونو مالاتیا: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، مالاتیا، وان، تهران
 • دانشگاه جمهوریت سیواس: محل برگزاری آزمون آنکارا، استانبول، سیواس
 • دانشگاه آتاترک ارزروم: محل برگزاری آزمون ارزروم، استانبول، آنکارا، وان، ایران
 • دانشگاه ساکاریا: محل برگزاری آزمون ساکاریا، استانبول، آنکارا، ادرینه، مرسین، هاتای، ایران
 • دانشگاه الوداغ (بورسا): محل برگزاری آزمون استانبول. آنکارا. وان. بورسا
 • دانشگاه اوشاک: محل برگزاری آزمون استانبول، آنکارا، ازمیر، اوشاک

سوالات متداول آزمون یوس 

آزمون یوس چیست و برای چه کسانی طراحی شده است؟

آزمون Yos آزمون دانشگاه های ترکیه برای متقاضیان بین المللی می باشد. این آزمون برای کسانی که خارج از کشور ترکیه برای دانشگاه های آن درخواست داده اند طراحی شده است. در کشور ترکیه هر دانشگاه به صورت جداگانه آزمون یوس را برگزار می کند.

چگونه در آزمون یوس ثبت نام کنید؟ 

برای ثبت نام در آزمون yos می توانید از وبسایت های هر دانشگاه که آزمون را برگزار می کند اقدام نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با کمترین هزینه این کار را برای شما انجام دهند.

زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ چه زمانی است؟

زمان ثبت نام آزمون یوس ۲۰۲۱ تمام دانشگاه ها را در یک جدول آورده ایم که می توانید مشاهده کنید. چون آزمون yos ترکیه هر دانشگاه جداگانه برگزار می شود، زمان برگزاری آزمون ها نیز با یکدیگر فاصله دارد. عموما زمان برگزاری آزمون یوس دانشگاه ها از اواسط فروردین تا اواخر اردیبهشت ماه می باشد. اما امسال به دلیل وجود شرایط بیماری کورنا آزمون ها با تعویق در تیر، مرداد و شهریور ماه برگزار خواهد شد.

بهترین منابع برای آمادگی در آزمون یوس ترکیه چه کتاب هایی هستند؟

بهترین منبع برای آمادگی در آزمون یوس کتاب های پوزا می باشد. بعد از پوزا کتاب های کوراک و متروپل نیز برای آمادگی بیشتر بسیار توصیه می شود. همچنین شما می توانید از منبع تصویری نیز استفاده کنید. همچنین حل سوالات سال های گذشته آزمون یوس دانشگاه های مختلف می تواند کمک زیادی در تست زنی به شما کند.

برای آمادگی در آزمون yos در چه دوره ها و یا کلاس هایی شرکت کنیم؟ 

کلاس های این آزمون در سرتاسر ایران برگزار می شود و بیشتر کلاس ها به صورت حضوری هستند. برای شرکت در کلاس ها توصیه می کنیم از طریق موسساتی که بر اساس پوزا تدریس می کنند ثبت نام نمایید. همچنین برخی از موسسات اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین کرده اند که مزایای بسیار زیادی دارد و بسیار مناسب کسانی است که وقت کمی دارند و به کلاس های حضوری دسترسی ندارند.

128 دیدگاه

 • سهند ولیزاد پاسخ آوریل 14, 2021 در 1:38 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من یازدهم ریاضی هستم و ۱۷ سالمه میخواستم بدونم من میتونم الان توی امتحان یوس شرکت کنم؟
  و اگه مهندسی بخونم شما چه دانشگاه هایی پیشنهاد میکنید؟

  • سمن فتحی پاسخ آوریل 15, 2021 در 12:49 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   خیر برای شرکت در ازمون یوس داشتن مدرک دیپلم الزامیست
   جهت اطلاع از پذیرش دانشگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵

 • سهند ولیزاد پاسخ آوریل 14, 2021 در 2:14 ب.ظ

  ببخشید ها هزینه های خوابگاه چقدر میشه
  ممنون❤❤🌹

  • سمن فتحی پاسخ آوریل 15, 2021 در 12:58 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   هزینه ی خوابگاه ها از شهریه ی دانشگاه جداست
   جهت اطلاع از هزینه ی خوابگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • parsa keramati پاسخ آوریل 14, 2021 در 8:24 ب.ظ

  سلام اگه با روند مطالعه از اول مهر روزانه۶-۷ ساعت مطالعه بشه احتمال قبولی در داروسازی هستش؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 15, 2021 در 2:18 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر با این ساعت مطالعه احتمال قبولی شما در رشته داروسازی حتی در دانشگاه‌های تاپ ترکیه بالای ۲۰۰ درصد است.

 • بهراد پاسخ آوریل 17, 2021 در 1:08 ب.ظ

  سلام من نمیخوام ت کلاسها ثبت نام کنم ایا میتونم زمان ثبت نام کار ثبت نام رو بعلاوه همراهی با تور رو بهتون بسپرم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 9:14 ق.ظ

   سلام. متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، تورهای‌ ازمون یوس رو برگزار نمیکنیم.

 • KG7 پاسخ آوریل 18, 2021 در 10:13 ق.ظ

  سلام ببخشید من میخوام که در رشته پزشکی در ترکیه قبول بشم و ۱۶ سالمه بهترین کتاب و بهترین دانشگاه و حداقل نمره و میزان مطالعه را بفرمایید و اینکه من وقتی یازدهم را تمام کردم میتونم این امتحان را بدم ؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 11:05 ق.ظ

   سلام، خب دانشگاه‌های زیادی در ترکیه وجود دارد چه خصوصی و دولتی که معتبر هستند و شما میتونید برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی پزشکی این دانشگاه‌ها اقدام کنید و در شهرهای مختلف هستند اما یکی از دانشگاه‌های خوب، دانشگاه استانبول است که با ازمون یوس پذیرش میکند، برای قبولی با ازمون یوس در دانشگاه استانبول و رشته‌ی پزشکی باید حداقل از ۱۰۰نمره،۹۵ را بگیرید، از بهترین منابع ازمون یوس کتاب‌های متروپل و پوزا است. برای شرکت در ازمون یوس یا باید دوازدهم را تموم کرده باشید و یا باید فارغ‌التحصیل شده باشید.

 • زهرا امیری پاسخ آوریل 18, 2021 در 8:48 ب.ظ

  سلام بدون ترجمه کردن مدارک هم میشه یوس ثبت نام کرد؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 9:26 ق.ظ

   سلام، شما برای شرکت در ازمون یوس فقط به پاسپورت و کارت ورود به جلسه نیاز دارید.

 • نازی پاسخ آوریل 23, 2021 در 5:04 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من میخوام سال بعد ازمون یوس بدم هزینه کلاس ها خیلی بالاست خواستم ببینم میشه فقط با مطالعه کتاب ها بدون ثبت نام کلاس های یوس نمره۹۷ بیارم اگه این نمره رو بیارم میتونم دندانپزشکی دانشگاه انکارا رو قبول شم؟
  الان ۱۹ سالمه و معدل دیپلمم هم ۱۹٫۳
  تا حالا کسی رو دیدین که بدون کلاس قبول شده باشه؟هندسه و ریاضیم هم خوبه

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 24, 2021 در 11:02 ق.ظ

   سلام وقت شما هم بخیر، پیشنهاد من برای شما اینه که در صورت امکان در کلاس‌های امادگی ازمون یوس شرکت کنید اما اگر امکانش را ندارید در این فرصت یکساله باید زمان زیادی را بذارید و مطالعه‌ی کافی داشته باشید تا بتونید نمره‌ی بالایی در ازمون یوس بگیرید، البته این نکته هم وجود دارد که ازمون یوس از کنکور ایران بسیار ساده‌تر است و منابع و حجم دروس جهت مطالعه کم است.

 • نازی پاسخ آوریل 23, 2021 در 5:07 ب.ظ

  با ازمون یوس دانشگاه انکارا یا استانبول میشه واسه دانشگاه اژه انتخاب رشته کرد؟دندانپزشکی دانشگاه انکارا به زبان ترکیه یاانگلیسی؟اگه معدل بالایی داشته باشیم درطول ترم دانشگاه مارو بورس میکنه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 24, 2021 در 10:20 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، بله دانشگاه اژه نمره‌ی ازمون یوس دانشگاه انکارا و استانبول را می‌پذیرد، دندانپزشکی دانشگاه انکارا به زبان ترکی است و اگر نمرات شما در طول ترم بالا باشد امکان اینکه شما را بورسیه کنند وجو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون 

 باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروز خیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی.
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image