a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 موسسه آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09015686500

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

فهرست
 

آزمون YOS

برای خرید از واتساپ پیام بفرستید

09015686500

a

* آزمون YOS مهمترین و اصلی ترین آزمون برای ورود به دانشگاه های ترکیه می باشد. اصلی ترین معیار برای پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر آزمون یوس می باشد. دانشجویانی که بتوانند در این آزمون امتیاز مورد نیاز را کسب کنند، به راحتی می توانند در یکی از دانشگاه های ترکیه به تحصیلات تکمیلی خود ادامه دهند. ما در این صفحه می خواهیم شما را به طور کامل با آزمون YOS، شرایط شرکت در این آزمون، مهارت های مورد نیاز، زمان و چگونگی ثبت نام در این آزمون آشنا سازیم .

آزمون YOS | آزمون یوس

مقدمه

در کشور ترکیه، تمامی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی تعدادی ظرفیت برای دانشجو های خارجی در نظر می گیرند. برای پر کردن این ظرفیت ها بسته به دانشگاه هدفی که انتخاب می کنید، می توانید از طریق آزمون YOS و یا آزمون SAT اقدام نمایید. ( برخی از دانشگاه ها از هر دو آزمون برای پذیرش دانشجو بهره می برند. ) آزمون یوس چند سال پیش در کل ترکیه به صورت سراسری همانند کنکور ایران گرفتع می شد، اما هم اکنون هر دانشگاه به تنهایی اقدام به برگزاری کنکور یوس می نماید. همچنین قابل ذکر است که رشته و نمره سال های قبل در نمره آزمون یوس تاثیری ندارد و شما میتوانید حتی بامدرک انسانی و یا ریاضی نیز در این آزمون شرکت کنید و چه بسا در رشته های مانند پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی به تحصیل بپردازید. اما این تمام ماجرا نیست شما با ادامه تحصیلات تکمیلی خود در ترکیه از فضای زیبا، مدرن و مردمان خونگرم آن بیشترین لدت را خواهید برد . کشور ترکیه امروزه یکی از پیشرفته ترین کشور ها می باشد که به دانشگاه ها و دانشجوهای خود بهای زیادی می دهد.

آزمون YOS چیست ؟

آزمون یوس مهم ترین آزمون برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. این آزمون از دو بخش مختلف تشکیل شده است، بخش اول به مسائلی در زمینه هوش و ریاضی می پردازد و ذهن ریاضی داوطلب را مورد سنجش قرار می دهد. بخش دوم سوالات نیز مربوط به توانایی داوطلب در زبان خارجی می باشد. برای این بخش بر روی هر صندلی نسبت به زبانی که داوطلب در زمان ثبت نام وارد کرده است سوالات زبان ترکی و با زبان انگلیسی قرار داده می شود. در ادامه هر بخش از سوالات را به طور مفصل و کامل توضیح خواهیم داد.

برای اطلاعات تکمیلی تر درباره آزمون yos می توان به این موضوع اشاره کرد که هر دانشگاه در زمان مخصوص خود اقدام به برگزاری آزمون می کنند. همچنین قابل توجه است که به جز نمره ای که شما در آزمون به دست می آورید، هیچ نمره دیگری تاثیر گذار نیست و نمره های شما در دوران دبیرستان یا نمره ای که در دانشگاه های ایران کسب کرده اید در نمره نهایی این آزمون لحاظ نخواهد شد .

منابع آزمون یوس 

منابع آموزشی آزمون YOS | کتاب های کنکور YOS

موفقیت در هر آزمونی مستلزم بهره گیری و استفاده از بهترین منابع آن آزمون می باشد. موسسه آرتان بورس تاپ با شناخت نیاز های دانشجویان اعزامی در سال های گذشته و عقد قرارداد همکاری با موسسات و دانشگاه های کشور ترکیه توانسته است مرجع کاملی از منابع این آزمون را جمع آوری و در اختیار شما عزیزان قرار دهد. این منابع شامل تمامی بخش های آزمون به صورت مجزا و همچنین چند منبع جامع آزمون یوس با چندین ویدیوی آموزشی می باشد . برای خرید منابع آزمون YOS می توانید از طریق واتس آپ یا شماره های پایین این صفحه تماس حاصل فرمایید .

زبان امتحانی آزمون یوس :

زبان امتحانی آزمون یوس

 

داوطلبان در آزمون یوس می توانند زبان ترکی استانبولی، زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند.

توجه داشته باشید به دلیل این که سوالات آزمون یوس به صورت کلی ماهیت ریاضی دارند. به همین دلیل شما می توانید با تسلط بر لغات و جملات مهم زبان ترکی استانبولی به تمامی سوالات آزمون yos جواب دهید. اما توصیه می کنیم قبل از شرکت در آزمون یوس نسبت به گرفتن مدرک Tomer اقدام نمایید، زیرا با تسلط حرفه ای به زبان ترکی سرعت بالایی در هنگام پاسخگویی به سوالات خواهید داشت و زمان زیادی را برای فکر کردن درباره مفهوم سوالات نخواهید گذاشت.

برای هرگونه مشاوره و راهنمایی می توانید بر روی دکمه مقابل کلیک کرده و در واتساپ با ما ارتباط برقرار کنید. (خرید و فروش منابع آزمون ها از طریق واتساپ انجام می شوند)

a

منابع آموزشی و ویدیوئی آزمون YOS

شما می توانید برای تهیه تمامی منابع ویدیویی و آموزشی زیر که توسط موسسه آرتان بورس تاپ ارائه می گردد، با ما تماس حاصل فرمائید

نمونه سوالات آزمون YOS

نمونه سوالات کامل آزمون YOS از چندین سال گذشته تا به اکنون، در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت .

منابع آموزشی ویدیویی

تمامی منابع آموزش ویدیویی آزمون ALES در موسسه آرتان بورس تاپ

منابع آموزشی موسسه متروپل ترکیه

تمامی منابع آموزشی دانشگاه متروپل ترکیه در موسسه آرتان بورس تاپ موجود می باشند

منابع آموزشی موسسه پوزا ترکیه

تمامی منابع آموزشی دانشگاه کالج بورد در موسسه آرتان بورس تاپ موجود می باشند

مطالعه برای هر آزمونی نیازمند منابعی مفید و کاربردی است. منابع مختلف آزمون SAT توسط موسسه آرتان بورس تاپ جمع آوری شده است که با کلیک بر روی دکمه زیر می توانید به صفحه منابع آزمون SAT منتقل شوید.

منابع آزمون YOS

برخی از دانشگاه های کشور ترکیه که با آزمون YOS دانشجو می پدیرند

پیشرفتی که کشور ترکیه در سال های گذشته داشته است بر روی دانشگاه های آن تاثیر بسیار زیادی داشته است. دانشگاه های رو به رو از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه می باشند که با برگزار کردن آزمون YÖS دانشجویانی از کشور های دیگر وارد می کنند. شما می توانید با کسب نمره قبولی در این آزمون در هر یک از دانشگاه های مقابل و بسیاری از دانشگاه های دیگر به ادامه تحصیلات خود بپردازید.

تماس با ما

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید