a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09229329200

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

آزمون YOS

آزمون YOS مهم‌ترین و اصلی‌ترین آزمون برای ورود به دانشگاه های ترکیه است. اصلی ترین معیار برای پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر آزمون یوس می باشد. دانشجویانی که بتوانند در این آزمون امتیاز مورد نیاز را کسب کنند، به راحتی می توانند در یکی از دانشگاه های ترکیه به تحصیلات تکمیلی خود ادامه دهند. ما در این صفحه می خواهیم شما را به طور کامل با آزمون YOS، شرایط شرکت در این آزمون، مهارت های مورد نیاز، زمان و چگونگی ثبت نام در این آزمون آشنا سازیم.

برای دریافت هرگونه مشاوره پیرامون آزمون yos می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

قبولی در آزمون yos

همه چیز درباره آزمون yos

در کشور ترکیه، تمامی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی تعدادی ظرفیت برای دانشجو های خارجی در نظر می گیرند. برای پر کردن این ظرفیت ها بسته به دانشگاه هدفی که انتخاب می کنید، می توانید از طریق آزمون YOS و یا آزمون SAT اقدام نمایید. ( برخی از دانشگاه ها از هر دو آزمون برای پذیرش دانشجو بهره می برند. ) آزمون یوس چند سال پیش در کل ترکیه به صورت سراسری همانند کنکور ایران گرفتع می شد، اما هم اکنون هر دانشگاه به تنهایی اقدام به برگزاری کنکور یوس می نماید. همچنین قابل ذکر است که رشته و نمره سال های قبل در نمره آزمون یوس تاثیری ندارد و شما میتوانید حتی بامدرک انسانی و یا ریاضی نیز در این آزمون شرکت کنید و چه بسا در رشته های مانند پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی به تحصیل بپردازید. اما این تمام ماجرا نیست شما با ادامه تحصیلات تکمیلی خود در ترکیه از فضای زیبا، مدرن و مردمان خونگرم آن بیشترین لدت را خواهید برد . کشور ترکیه امروزه یکی از پیشرفته ترین کشور ها می باشد که به دانشگاه ها و دانشجوهای خود بهای زیادی می دهد.

آزمون YOS چیست؟

آزمون یوس

آزمون یوس مهم ترین آزمون برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. این آزمون از دو بخش مختلف تشکیل شده است، بخش اول به مسائلی در زمینه هوش و ریاضی می پردازد و ذهن ریاضی داوطلب را مورد سنجش قرار می دهد. بخش دوم سوالات نیز مربوط به توانایی داوطلب در زبان خارجی می باشد. برای این بخش بر روی هر صندلی نسبت به زبانی که داوطلب در زمان ثبت نام وارد کرده است سوالات زبان ترکی و با زبان انگلیسی قرار داده می شود. در ادامه هر بخش از سوالات را به طور مفصل و کامل توضیح خواهیم داد.

برای اطلاعات تکمیلی تر درباره آزمون yos می توان به این موضوع اشاره کرد که هر دانشگاه در زمان مخصوص خود اقدام به برگزاری آزمون می کنند. همچنین قابل توجه است که به جز نمره ای که شما در آزمون به دست می آورید، هیچ نمره دیگری تاثیر گذار نیست و نمره های شما در دوران دبیرستان یا نمره ای که در دانشگاه های ایران کسب کرده اید در نمره نهایی این آزمون لحاظ نخواهد شد .

آزمون YOS از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

آزمون یوس از دو بخش اصلی تشکیل شده است. که دو استعداد اصلی یعنی هوش ریاضی و سطح زبان متقاضی را مورد سنجش قرار می دهد. نکته بسیار مهم در مورد این دو بخش این است که اگر بتوانید در آزمون ریاضی و هوش نمره قابل قبولی را کسب کنید ۶ ماه دیگر به شما زمان می دهند تا در آزمون زبان نیز خودتان را به سطح قابل قبول برسانید.

بخش هوش و ریاضی آزمون یوس

سوالات هوش آزمون YOS بیشتر ذهن تفکر منطقی فرد را به چالش می کشد و سوالاتی از اشکال سه بعدی و نظایر آن به صورت چند گزینه ای در دفترچه دیده می شود.

بخش ریاضیات سوالاتی از سرفصل های ریاضی عمومی و هندسه دارد.

برای اطلاع از تعداد دقیق سوالات و زمان پاسخگویی به آن ها بهتر است به سایت دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید مراجعه کنید. اما به طور میانگین حدود ۸۰ تا ۱۰۰ سوال از این بخش داده می شود. و زمان پاسخگویی به سوالات بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه می باشد.

بخش سوالات زبان آزمون یوس

اگر از قسمت اول آزمون یوس یعنی ریاضی و هوش را با موفقیت پشت سر بگذارید نوبت به آزمون تعیین سطح زبان کنکور YOS می رسد. شما می توانید به زبان انگلیسی و یا ترکی برای ورود به دانشگاه های ترکیه درخواست دهید اما بسیار مهم است که بدانید دانشگاه های انگلیسی زبان که با آزمون YOS دانشجو می پذیرند، خصوصی می باشند و شهریه های بسیار بالایی برای تحصیل دارند. پس از اتمام آزمون سطح زبان اگر نمره قبولی دریافت کردید مستقیم وارد دانشگاه می شوید در غیر اینصورت ۶ ماه فرصت دارید تا دوباره در آزمون تعیین سطح زبان شرکت نمایید.

منابع آزمون یوس

منابع آزمون yos

 

موفقیت در هر آزمونی مستلزم بهره گیری و استفاده از بهترین منابع آن آزمون می باشد. مجموعه آرتان بورس تاپ با شناخت نیاز های دانشجویان اعزامی در سال های گذشته و عقد قرارداد همکاری با موسسات و دانشگاه های کشور ترکیه توانسته است مرجع کاملی از منابع این آزمون را جمع آوری و در اختیار شما عزیزان قرار دهد. این منابع شامل تمامی بخش های آزمون به صورت مجزا و همچنین چند منبع جامع آزمون یوس با چندین ویدیوی آموزشی می باشد . برای خرید منابع آزمون YOS می توانید از طریق واتس آپ یا شماره های پایین این صفحه تماس حاصل فرمایید.

قبولی در آزمون YOS با نمره ۱۰۰% به صورت تضمینی

پذیرش 100 درصد آزمون یوس

دپارتمان آرتان بورس تاپ با جمع آوری گروهی از استادان و دانشجویان نخبه اقدام به بررسی سوالات آزمون یوس دانشگاه های مختلف کرده و به روند خاص و مشابهی در سوالات این دانشگاه ها پی برده است. هم اکنون دپارتمان آرتان بورس تاپ در حال برگزاری دوره های ویژه ۲ ماهه می باشد که با شرکت در آن قبولی شما را با نمره ۱۰۰ درصد در تمامی دانشگاه های ترکیه را تضمین می کند. همچنین اگر از طریق دپارتمان ما برای قبولی در این دانشگاه ها اقدام نمایید از بورسیه تحصیلی ۵۰ درصد بهره خواهید برد. جهت مشاوره در این مورد می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .

 

قبولی در آزمون yos

آیا آزمون yos سخت است؟

سوالی که اکثر متقاضیان سایت آرتان بورس تاپ از ما می پرسند این است که آیا آزمون yos سخت است؟ شانس من برای قبولی در آزمون یوس چقدر است؟ خب جواب این سوال بسیار ساده است . آزمون یوس ترکیه در مقابل کنکور ایران بسیار ساده تر است. آزمون یوس در حالت کلی فقط از دو نوع سوال ریاضی ( هوش ، هندسه و ریاضی ) و زبان تشکیل شده است. متقاضی برای آماده شدن در این آزمون بر روی چند چیز تمرکز می گذارد.

تعداد سوالتی که در این آزمون داده می شود کمتر از سوالات کنکور ایران می باشد و همچنین نسبت وقتی که به تعداد سوالات داده می شود بیشتر است. برخی از دانشگاه ها نمره منفی را در این آزمون لحاظ نمی کنند. یکی دیگر از دلایل مهم در راحت بودن yos این است که توسط حدود ۵۰ دانشگاه در روزهای مختلف برگزار می شود و اگر شما یکی از این آزمون ها را از دست بدهید استرس کمی خواهید داشت و می توانید برای دانشگاه بعدی شانس خودتان را امتحان کنید .

دپارتمان آرتان بورس تاپ در طول سال چندین بار اقدام به برگزاری آزمون آزمایشی یوس می کند. شما می توانید با ثبت نام در این آزمون ها از درجه سختی که آزمون اصلی yos می تواند داشته باشد باخبر شوید.

زبان امتحانی آزمون یوس

زبان امتحانی yos

داوطلبان در آزمون یوس می توانند زبان ترکی استانبولی، زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند.

توجه داشته باشید به دلیل این که سوالات آزمون یوس به صورت کلی ماهیت ریاضی دارند. به همین دلیل شما می توانید با تسلط بر لغات و جملات مهم زبان ترکی استانبولی به تمامی سوالات آزمون yos جواب دهید. اما توصیه می کنیم قبل از شرکت در آزمون یوس نسبت به گرفتن مدرک Tomer اقدام نمایید، زیرا با تسلط حرفه ای به زبان ترکی سرعت بالایی در هنگام پاسخگویی به سوالات خواهید داشت و زمان زیادی را برای فکر کردن درباره مفهوم سوالات نخواهید گذاشت.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره آزمون SAT

تعداد سوالات هر بخش آزمون Yos

تعداد سوالات هر بخش آزمون یوس

در بالا به صورت کامل به بخش های مختلف آزمون yos اشاره کردیم و توضیحات لازم را دادیم. اما تعداد سوالات هر بخش در این آزمون چقدر است ؟

بخش ریاضی، هوش و هندسه که قسمت اصلی آزمون بوده و ملاک قبولی شما در این آزمون حساب می شود. از این بخش حدود ۸۰ سوال می آید که ۴۵ سوال اول آن ریاضی بوده، ۵ سوال هندسه، ۳۰ سوال هوش می باشد. البته باید اشاره کرد که این تناسب سوالات در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد و تعداد کلی سوالات نیز می تواند تا ۱۰۰ سوال نیز برسد. زمان پاسخگویی به این سوالات نیز همانند تعداد سوالات نسبت به دانشگاهی که هنگام ثبت نام انتخاب نموده اید متفاوت می باشد و ممکن است بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه متفاوت باشد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید. 

بخش دوم به سوالات زبان و توانایی فرد در تسلط به زبان ترکی تمرکز دارد. این سوالات به صورت کیفی ارزیابی می شود و نمره به صورت A , B , C تعیین می گردد. تمامی سوالات این بخش ۴ گزینه ای نمی باشد و ممکن است به شما تیتری داده شود و خواسته شود تا در مورد آن مطالبی را بنویسید. زمان پاسخگویی که اکثر دانشگاه ها برای این بخش تعیین می کنند در حدود ۶۰ دقیقه می باشد که بازهم نسبت به دانشگاه های مختلف متفاوت است. همانطور که قبلا اشاره کردیم اگر در این قسمت نمره مورد فبول را کسب ننمایید دانشگاه مد نظر شما را می پذیرد و قبل از شروع کلاس های اصلی در یک دوره ۶ ماهه زبان ترکی را به شما یاد می دهد.

بخش مورد نظر تعداد سوالات زمان پاسخگویی
ریاضی – هوش – هندسه ۸۰ تا ۱۰۰ سوال ( ۴۵ – ۵ -۳۰ ) یا ( ۵۵ – ۱۰ – ۳۵ )۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه
زبان نا مشخص ۶۰ دقیقه

زمان آزمون yos ترکیه

همانطور که در بالا اشاره شده است هریک از دانشگاه های ترکیه در زمان های متفاوتی افدام به برگزاری آزمون یوس می کنند. زمان برگزاری آزمون YOS از اواخر فروردین شروع می شود تا اوایل تیر ماه. اکثر دانشگاه های ترکیه در اردیبهشت ماه اقدام به برگزاری این آزمون می کنند.

زمان برگزاری آزمون yos

در ادامه به زمان برگزاری آزمون یوس در دانشگاه های ترکیه پرداخته ایم که هر سال با انتشار زمان های جدید برگزاری آپدیت کرده و همچنین هر هفته دانشگاه جدیدی را به لسیت اضافه می کنیم.

دانشگاه آتاتورک (ارزروم)زمان ثبت نام : ۱۶ بهمن تا ۱۲ فروردین
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری : ۳۰ فروردین 

دانشگاه استانبولزمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۸ اسفند ۹۸
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین

 

دانشگاه آنکارا زمان ثبت نام : ۲۱ اسفند تا ۲۴ فروردین
هزینه ثبت نام : ۱۰۰ دلار زمان برگزاری : ۳۰ اردیبهشت 

 

دانشگاه اژه (ازمیر)زمان ثبت نام : ۱۴ بهمن ۹۸ تا ۸ اردیبهشت ۹۹
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۰ اردیبهشت

 

دانشگاه ۱۹ مایس (سامسون)زمان ثبت نام : ۱۲ دی ۹۸ تا ۵ اردیبهشت ۹۸
هزینه ثبت نام : ۳۵۰ لیرزمان برگزاری : ۱۰ خرداد

 

دانشگاه الوداغ (بورسا)زمان ثبت نام : ۱۱ دی ۹۸ تا ۱ فروردین ۹۸
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر زمان برگزاری : ۱۶ خرداد ۹۹

 

دانشگاه هاتای مصطفی کمال (هاتای)زمان ثبت نام : ۲۶ اسفند ۹۸ تا ۵ اردیبهشت ۹۹
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۰ اردیبهشت ۹۹

 

سلیمان دمیرل (اسپارتا)زمان ثبت نام : ۱۰ آذر ۹۸ تا ۱ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۲۵ لیرزمان برگزاری : ۱۶ فروردین ۹۹

 

دانشگاه بیلجیکزمان ثبت نام : ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۲۷ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۵۰ دلارزمان برگزاری : اعلام خواهد شد 

 

دانشگاه چکوروا ( آدانا )زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۶ اسفند  ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین ۹۹

 

دانشگاه هارران (شانلی اورفا)زمان ثبت نام : ۹ اسفند ۹۸ تا ۸ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۱۵۰ لیرزمان برگزاری : اعلام خواهد شد 

 

دانشگاه قاضی آنتپ (قاضی آنتپ)زمان ثبت نام : ۲۵ آذر ۹۸ تا ۱۳ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیر برای ایران زمان برگزاری : ۱۶ فروردین ۹۸

نکته : آزمون یوس دانشگاه قاضی آنتپ در تهران، تبریز و دیگر شهرهای بزرگ ایران نیز برگزار می شود . 

دانشگاه جمهوریت (سیواس)زمان ثبت نام : ۲۳ دی ۹۸ تا ۸ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۲۵۰ لیرزمان برگزاری : ۳۰ فروردین 

 

دانشگاه ساکاریا (ساکاریا)زمان ثبت نام : ۲۵ دی ۹۸ تا ۲۶ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۴۰۰ لیرزمان برگزاری : ۳۱ فروردین

 

دانشگاه کارادنیز تکنیک (ترابزون)زمان ثبت نام : ۱۱ دی ۹۸ تا ۱۷ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۱۴ اردیبهشت ۹۹

 

دانشگاه بیرونی ( استانبول )زمان ثبت نام : ۲۵ دی ۹۸ تا ۲۵ اسفند ۹۸
هزینه ثبت نام : ۱۲۰ لیرزمان برگزاری : ۱۰ فروردین ۹۹ ( ساعت ۱۱:۳۰)
دانشگاه باشکنت ( آنکارا )زمان ثبت نام : تا ۳ روز قبل از آزمون در صورت وجود ظرفیت
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۱۲ فروردین ۹۹ 

 

دانشگاه استانبول کولتور ( استانبول )زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۴ فروردین ۹۹
هزینه ثبت نام : ۴۰ لیرزمان برگزاری : ۰۶ فروردین ۹۹ 

 

دانشگاه توکات قاضی عثمان پاشا (توکات)زمان ثبت نام : اعلام خواهد شد
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۲ فروردین ۹۹ 

 

دانشگاه توکات قاضی عثمان پاشا (توکات)زمان ثبت نام : اعلام خواهد شد
هزینه ثبت نام : اعلام خواهد شدزمان برگزاری : ۲۲ فروردین ۹۹ 

 

دانشگاه چوکورووا (آدانا)زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۶ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین ۹۹ 

 

دانشگاه چوکورووا (آدانا)زمان ثبت نام : ۱۶ دی ۹۸ تا ۱۶ اسفند ۹۹
هزینه ثبت نام : ۳۰۰ لیرزمان برگزاری : ۲۳ فروردین ۹۹ 

برای مشاهده تمامی دانشگاه ها و همچنین مکان برگزاری آزمون و اطلاعات اضافی تر بر روی لینک زیر کلیک نمایید .

زمان های برگزاری آزمون YOS ترکیه

اعتبار بین المللی آزمون یوس چقدر است ؟

همانطور که کنکور در کشور ایران فقط برای قبولی در دانشگاه های ایران می باشد و نمی توان با قبولی نمره بالا در کنکور سراسری در دانشگاه های دیگر ملل تحصیل کرد، آزمون YOS نیز کاملا بومی بوده و مختص کشور ترکیه می باشد. همانطور که اشاره کردیم مهلت زمان استفاده از نتیجه آزمون یوس نیز ۲ سال می باشد. یعنی بعد از این که نتیجه آزمون شما اعلام شد شما ۲ سال وقت دارید تا نسبت به ثبت نام در دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

آزمون yos ترکیه اعتبار جهانی خاصی ندارد و اگر در آن نمره قابل قبولی در دانشگاه مد نظرتان به دست آورید می توانید در آن دانشگاه تحصیل نمایید. آزمون یوس فقط جهت پذیرش دانشگاه های ترکیه و قبرس شمالی برگزار می شود.

محل برگزاری آزمون یوس کجاست؟

محل برگزاری آزمون یوس

مکان برگزاری آزمون یوس نسبت به هر دانشگاه کاملا متفاوت است. هر دانشگاه در زمان مشخصی و در خود دانشگاه اقدام به برگزاری آزمون می کند . متقاضیان باید توجه کنند که نمی توانند در دانشگاه هایی که در شهرهای مختلف قرار دارند و در یک روز اقدام به برگزاری آزمون می کنند شرکت کنند. در هنگام ثبت نام حتما به زمان و مکان برگزاری آزمون دانشگاه مقصد دقت نمایید.

هزینه ثبت نام آزمون YOS

ثبت نام در آزمون یوس همراه با هزینه می باشد. برای اطلاع از هزینه ثبت نان آزمون Yos بهترین کار مراجعه به سایت دانشگاه مد نظر می باشد. دلیل این امر تفاوت قیمت ها در هزینه آزمون دانشگاه ها می باشد. این تفاوت قیمت بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ لیر ترکیه است.پرداخت هزینه آزمون yos برای هر دانشگاه به صورت کاملا مجزا می باشد. مبلغ پرداختی هم فقط باید از طریق حساب بانکی کشور ترکیه پرداخت شود.

اگر در زمان ثبت نام با مشکل برخورد کردید می توانید از همکاران ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ راهنمایی بخواهید.

 

هزینه آزمون YOS

هزینه دوره های آمادگی آزمون YOS

اگر شما واقعا قصد شرکت در آزمون یوس را داشته باشید حتما با چند موسسه که دوره های آمادگی این آزمون را برگزار می کنند تماس گرفته اید و شرایط را پرسیده اید. همانطور که مشهود است هر موسسه ای می خواهد شما را جذب کند و ممکن است پیشنهاداتی به شما بدهد. مانند : شرکت در کلاس های نرکیه ، خرید پکیج های خودآموز آزمون yos، خرید سوالات آزمون ، شرکت در آزمون های داخل کشور و …. تمامی این موارد را در مقاله ای جداگانه بررسی خواهیم کرد.

اما خبر خوب این است که دوره های آمادگی آزمون یوس در اخل کشور هزینه چندان زیادی ندارد و بسیار به صرفه تر از هر روش دیگری است. فرقی ندارد در کجای کشور هستید برای آگاهی از دوره های آمادگی آزمون yos می توانید با مشاوران آرتان بورس تاپ تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

آزمون YOS اصلی ترین آزمون در کشور ترکیه برای ورود به دانشگاه می باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان ترکی استانبولی را در ترکیه دارند باید در این آزمون شرکت کنند. آزمون یوس از دو بخش ریاضی و زیان تشکیل شده است که بهش ریاضی آن به مراتب مهم تر است. قسمتی از آزمون که ماهیت ریاضی دارد متشکل از ۳ بخش ریاضی ، هندسه و هوش می باشد. برای شرکت در این آزمون بسیار مناسب است که در دوره های آمادگی و کلاس های حل تمرین یوس شرکت نمایید اما اگر به این کلاس ها دسترسی ندارید، دپارتمان آرتان بورس تاپ تمامی کتاب ها، سوالات و منابع مورد نیاز برای گرفتن بهترین نتیجه در این آزمون را برای شما عزیزان فراهم کرده است. زبان امتحانی آزمون یوس به انتخاب متقاضی می تواند ترکی استانبولی یا انگلیسی باشد ولی اکثر متقاضیان ترکی استانبولی را انتخاب می کنند. زمان ثبت نام ، زمان برگزاری، محل برگزاری و هزینه ثبت نام آزمون yos نسبت به هر دانشگاه متفاوت است. یک نکته قابل توجه دیگر این که با نتیجه آزمون یوس برخی از دانشگاه ها می توانید در دانشگاه های دیگر نیز ثبت نام کنید. برای مثال اگر شما نتیجه قبولی را از آزمون دانشگاه استانبول دریافت نمایید، در بیش از ۱۰۰ دانشگاه دولتی و غیرانتفاعی می توانید ثبت نام نمایید.

4 دیدگاه

 • سعید خانی
  پاسخ دسامبر 14, 2019 در 10:01 ق.ظ

  سلام اگه بخوام سال ۲۰۲۰ تو ترکیه داروسازی بخونم کی باید اقدام کنم و این که چه مقدار وقت برای آماده شدن واسه آزمون یوس نیازه ؟

  • moshaversite
   پاسخ ژانویه 8, 2020 در 10:55 ب.ظ

   سلام، هرچه زودتر شروع کردن بهتره
   عموما برای آمادگی دوره یوس ۵ ماه زمان نیازه

 • ahmad khan rahmani
  پاسخ ژانویه 15, 2020 در 1:27 ب.ظ

  سلام علیکم محترم : من میخواهم در برنامه ماستری امتحان بدهم چطور ثبت نام میشود وچی قدر هزینه میشود

  • مشاور سایت
   پاسخ ژانویه 16, 2020 در 10:18 ب.ظ

   با سلام عرض ادب خدمت آقای رحمانی
   دو راه برای ادامه تحصیل از سطح ماستری میباشد
   یک آزمون آلس دو آزمون GRE هر کدام خواستید ثبت نام کنید تبم دپارتمان ما در خدمتتون هستن

دیدگاهتان را بنویسید