a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت بورسیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون sat، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود. معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این بورسیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه ۲۰ درصدی، ۵۰ درصدی و یا صد درصدی به وی اعطا می‌کند.

بورسیه ترکیه 2021

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط بورسیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

    • کارشناسی (لیسانس): حداکثر ۲۰ سال تمام
    • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): حداکثر ۲۹ سال تمام
    • دکتری: حداکثر ۳۴ سال تمام

بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگزاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگزاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل ۱۴ می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از ۱۸ نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب بورسیه رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول ۱۸ می باشد، اما در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه این رشته ها را کسب کنند معدل بالای ۱۹ داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۱ باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۱ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱جولای ۲۰۲۱ ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

مقطع تحصیلیحداقل معدل
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. دپارتمان آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته ثبت‌نام بورسیه بسیاری از متقاضیان را با موفقیت کامل انجام داده است. ثبت‌نام توسط افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و ترکی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات به درستی درج می‌شوند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد مکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

مدارک بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر هستند:

   • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
   • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
   • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
   • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
   • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
   • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

   1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
   2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً ۲ تا ۳ ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه ۲۰۲۰ دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.نتایج ترکیه بورسلاری

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۱ اقدام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه‌های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده‌اند را مشاهده نمایید.

https://artanburstap.com/turkish-scholarship-results/

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

ترکیه بورسلاری چیست ؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است از نوع بورس فول فاند می باشد. بورس فول فاند بهترین نوع ترکیه بورسلاری می باشد چرا که علاوه بر در برگرفتن تمام هزینه تحصیل موارد دیگری مانند هزینه های خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب را نیز در بر می گیرد. همچنین علاوه بر تمامی این موارد ماهانه مقداری پول بسته به مقطعی که برای بورسیه درخواست داده اید به شماره حساب دانشجو پرداخت می شود که دانشجو هیچ گونه مشکل مالی نداشته باشد. همچنین اگر شما از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه قبول شوید و تحصیلاتتان را تمام کنید این مورد یک امتیاز برای اپلای و تحصیل در اروپا به حساب می آید. چون در کل دنیا دانشجویان بورسیه را به عنوان نوابغ تحصیلی می شناسند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از ترکیه بورسلاری برای مقاطعی از جمله: دبیرستان، کاردانی ، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده هستند. البته در رشته های کاردانی فقط چند رشته می توانید بورسیه بگیرید که یکی از این رشته ها آشپزی می باشد. به این موضوع دقت نمایید، تعداد افرادی که برای دوره تحصیلات تکمیلی بورسیه می شوند بیشتر از کارشناسی می باشد. در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰۰۰ نفر را بورس خواهند کرد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را برای ما دریافت کند؟

با توجه به سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در زمینه ترکیه بورسلاری، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد، دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند با مشاوره های کاملا تخصصی از طریف افرادی که خود توانسته اند این بورسیه را به دست آورند، شانس شما را برای دریافت این بورسیه بسیار بالا خواهیم برد. کارشناسان آرتان بورس تاپ با بررسی رزومه قبولی ها سال های گذشته هم اکنون می دانند که چه چیزهایی میتواند در قبولی شما تاثیر مثبتی داشته باشد.

آیا پس از دریافت بورسیه می توان تحصیلی نیاز است که از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

روال کاری سازمان ترکیه بورسلاری به این صورت است که در صورت قبول شدن شما، نامه پذیرش و اینکه تمامی هزینه های دانشگاه به عهده سازمان و دولت ترکیه می باشد را به دانشگاهی که قبول شده اید می فرستد. پس از آن شما مانند هر ثبت نامی با در دست داشتن نامه معرفی سازمان ترکیه بورسلاری می توانید به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل کنید.

آیا می توانیم به زبانی غیر از زبان ترکی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

جواب این سوال هم بله هست هم خیر، اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد و تعداد خیلی کمی از این دانشگاه ها فقط برخی رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای مثال شما اگر بخواهید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در ترکیه تحصیل نمایید فقط در چند دانشگاه مانند : حاجت تپه، کاتب چلبی، آتاتورک و چند دانشگاه دیگر تحصیل نمایید. رشته های به زبان فرانسه و آلمانی در رشته های خیلی محدود و فقط در تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها تدریس می شود.

من به زبان ترکی تسلطی ندارم آیا این یک نقض در پرونده ترکیه بورسلاری محسوب می شود؟

خیر- تمامی دانشگاه های ترکیه قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک آزمون زبان ترکی یا انگلیسی نسبت به زبان تحصیلی که انتخاب کرده اید برگزار می کنند. اگر شما نتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایید، دانشگاه یک سال برای شما دوره آمادگی زبان خواهد گذاشت تا به طور کامل به مباحث لازم تسلط یابید. این دوره اصطلاحا حاضرلیک به معنای آماده شدن نامیده می شود. پس از پایان دوره یک ساله دانشگاه دوباره آزمون زبان ترکی برگزار می کند. تمامی هزینه های این دوره به دلیل دریافت ترکیه بورسلاری شما رایگان خواهد بود.

626 دیدگاه

 • فواد نجفی پاسخ سپتامبر 27, 2020 در 12:53 ب.ظ

  سلام خسته نباشد در صورت قبولی کسانی که سال ۱۱ هم هستن انها دوباره این سال و ۱۲ رو تو ترکیه میخونن و یا باید منتظر باشن تا فارغ بشن و بعدش به ترکیه بره ؟؟؟ممنون

 • شاهین کاویانیان پاسخ سپتامبر 27, 2020 در 3:29 ب.ظ

  سلام من و خواهرم هردو دانشجوی سال آخر کارشناسی ناپیوسته معماری هستم یعنی بهمن ماه ترم آخرم میباشد تا الان معدلم ۱۷ میباشد میخواستم ببینم میتونم برای ارشد تقاضای بورس در دانشگاههای ترکیه انجام شود اگه امکان داره راهنمایی کنید

 • مریم صفا پاسخ سپتامبر 27, 2020 در 6:37 ب.ظ

  سلام وقت بخیر در صورت قبولی کسی که سال ۱۱ هم مدرسه است ایا این سال های مدرسه را دوباره در ترکیه میخونه یا باید صبر کنه تا فارغ بشه بفدش به ترکیه بره ؟ لطفا معلومات بدین ممنون

 • سارا ناجی پاسخ اکتبر 1, 2020 در 12:06 ق.ظ

  سلام خسته نباشید…ایا باید الان ثبت نان اولیه‌ای در سایت انجام بشه و بعد در مدت تعیین شده مدارک را بفرستیم؟

 • سولماز قبادی پاسخ اکتبر 2, 2020 در 2:20 ب.ظ

  سلام من پسرم در دانشگاه اسن یورت سال ۹۸ رشته فیزیوتراپی ثبت نام کرد و متاسفانه بعد کرونا برگشت ایران و موند الان هم با این وضعیت قیمت دلار نمیتونم برسونم هزینه هاش رو و ایران هم راضی به ثبت نام نیست معدل ۱۹ و مدرک یوس هم داره الان نمیدونم چیکار کنم تا بورسیه ثبت نام کنم

   • سولماز قبادی پاسخ اکتبر 4, 2020 در 5:36 ب.ظ

    سلام بورسیه نشده
    با ازمون یوس رفته بود
    انصراف هم نداده و کارت دانشجویی هم داره ودانشگاه گفت هرزمان برگردی میتونی انتخاب واحد کنی

 • یاسمین ضیاابادی پاسخ اکتبر 2, 2020 در 4:37 ب.ظ

  سلام ببخشید هنگام ثت نام برای بورسیه ی ترکیه لازمه حتما درازمون یوس قبول شده باشم ? یعنی نمیشه من اول در بهمن ماه بورسیه رو ثبت نام کنم بعد در خرداد ماه در ازمون یوس شرکت کنم ?

 • ساناز پاسخ اکتبر 4, 2020 در 10:02 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  برای ارشد لازمه که ازمون gre بدیم یا میشه فقط تومر ترکیه رو بدیم؟
  و اینکه من رشتم معماری واخر امسال فارغ التحصیل میشم میتونم برای بورسیه یا پذیرش از الان اقدام کنم؟

 • Sara پاسخ اکتبر 7, 2020 در 7:52 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ، معدل دیپلم من ۱۷.۹۵ آیا شانس قبولی در رشته فیزیوتراپی یا رشته زبان انگلیسی را از طریق بورس فول فاند در مقطع کارشناسی دارم ؟ و اینکه داشتن مدرک تافل و یا آیلتس الزامی هست؟

 • سارا پاسخ اکتبر 10, 2020 در 8:06 ب.ظ

  سلام خوب هستین؟…ببخشید من دانشجوی زیست جانوری دانشگاه سراسری هستم. معدل دیبلم ام ۱۹٫۳۴ هست و تا الان هم معدل کل ام در دانشگاه ۱۷٫۷۵ بوده و نفر سوم دانشکده مون هستم. می خواستم ازتون ببرسم که من با این شرایطم که گفتم خدمتتون امکانش هست که بتونم از یکی از دانشگاه های ترکیه برای رشته ی “بیوشیمی بالینی” بورسیه بگیرم؟

 • M.m پاسخ اکتبر 11, 2020 در 8:59 ق.ظ

  سلام.با تشکر از سایت خوبتان
  ایا مقاله های فارسی رو هم می توان به عنوان رزومه در ثبت نام بورس ترکیه استفاده کرد؟

 • Amirkhan Akbar پاسخ اکتبر 11, 2020 در 5:37 ب.ظ

  آیا دانشگاه بغازیجی که دانشگاه دولتی درجه یک ترکیه است در بورسیه همه مصارف پرداخت میشود؟

 • Sana پاسخ اکتبر 11, 2020 در 11:58 ب.ظ

  سلام ببخشید کسی که ۱۸ ساله باشه و معدل کلش ۱۸٫۷۲ و معدل کل سه سال راهنماییشم ۱۹٫۹۶ باشه و زبان ترکی بلد باشه شانس قبولی برای رشته ی پزشکی و دندون پزشکی در بورسیه رو داره ؟! واینکه اگر شغل پدر نظامی باشه نمیشه از این بورسیه استفاده کرد یا خیر ؟! ممنون میشم پاسخ بدید .

 • نصیب آبروشن پاسخ اکتبر 12, 2020 در 1:36 ق.ظ

  سلام
  من دیپلم رشتہ تجربئ دارم معدل کل من شدہ ۱۶/۲۹ایا دانشگاھای ترکیہ بورسیہ میکنن

 • مهدی پاسخ اکتبر 13, 2020 در 3:12 ب.ظ

  سلام با دیپلم فنی و حرفه ای هم بورسیه میکنن؟

 • نسترن پاسخ اکتبر 13, 2020 در 8:49 ب.ظ

  سلام
  ببخشید انگیزه نامه برای دانشگاه های ترکیه باید به زبان ترکی باشه؟یا انگلیسی؟

 • سودا مختاری پاسخ اکتبر 15, 2020 در 2:50 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و معدل دیپلمم ۱۹٫۲۹ هستش تو چه رشته هایی شانس قبولیم بیشتره؟

 • محمد امید پاسخ اکتبر 17, 2020 در 3:00 ب.ظ

  سلام. خیلی ممنون برای اطلاعات مفیدتون و سوالم اینه که رشته های هنری یا سینما هم جز بورسیه هستند؟

 • معین فروغی فر پاسخ اکتبر 28, 2020 در 9:06 ق.ظ

  سلام و عرض خسته نباشید واقعیتش من هنوز یک سال شده که وارد دبیرستان شده ام و از الان فکر میکنم برای این موضوع و چند تا سوال داشتم:
  آیا گرفتن بورسیه پزشکی دانشگاه استانبول یا جراحپاشا امکانپذیر است؟
  من برای گرفتن بورسیه در اون موقع، از الان باید چگونه بخونم و چه کارهایی بکنم یعنی مقاله و اینها که گفتید؟
  یکی هم این بورسیه بی رابطه با آزمون یوسه و اگر اونطوریه بنظرتون کدوم بهترن؟
  با تشکر

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 28, 2020 در 3:35 ب.ظ

   سلام دوست عریر نمرات عالی و مقالات علمی و تقدیرنامه ها بسیار تاثیر گزار هستند،امتحان یوس هم یکی از موارد رزومه ی شما به حساب می آید. دپارتمان ما مشاوره ی کامل و ثبت نام بورسیه را انجام می دهد، در صورت تمایل با ما در تماس باشید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • کیمیا پاسخ اکتبر 28, 2020 در 11:10 ق.ظ

  سلام
  من ۱۹ سالمه و امسال فارغ تحصیل شدم در رشته علون تجربی و اینکه معدل راهنماییم ۱۹٫۶۰و معدل کل دیپلمم ۱۸٫۲۷ هستش
  من ترک هستم و زبان استامبولی رو کامل بلدم اما مدرک ندارم و در دوران دبیرستان به عنوان دانش اموز برتر بودم چندین لوح تقدیر از اموزش پرورش شهرمون دارم
  من میخوام برای بورسیه امسال شرکت کنم برای شاخه های پزشکی مثل فیزیوتراپی یا داروسازی …..
  اما نمیدونم واقعا شانس دریافت بورسیه رو دارم یا خیر
  ممنون میشم تو همین سایت جوابمو بدین

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 28, 2020 در 4:59 ب.ظ

   سلام دوست عزیز معدل های بالا و سن پایین تر و تقدیرنامه ها و . . . معیارهای تخصیص بورس است، اگر قصد محک زدن خود را دارید حتما امسال اقدام کنید ،چرا که سال بعد با بالا رفتن سنتون شانس کمتری خواهید داشت. مدرک زبان جز مزیت عا یه حساب می آید، اما ضرورت ندارد.در صورت نیاز با شماره ی ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • علی جاویدی پاسخ اکتبر 31, 2020 در 9:21 ب.ظ

  سلام ببخشید آیا اصلا از بورسیه فول فاند پزشکی دانشگاه هایی مثل استانبول شانس دراومدن داریم؟ اگر قبلا از شما قبول شده اند شرایتشون رو میگید

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 7:18 ق.ظ

   سلام دوست عزیز بستگی به رزومه و سن شرکت کننده دارد ،کسانی که رزومه ی علمی قوی وسن پایینی دارند شانس بیشتری دارند.

 • Mmm پاسخ نوامبر 2, 2020 در 4:29 ب.ظ

  سلام خسته نباشین
  من در پایه دوازدهم تحصیل میکنم و معدلم تا الان ۱۹ به بالا بوده میخواستم بدونم برای دریافت بورسیه ترکیه میتونم امسال اقدام کنم؟ و اینکه من مدرک زبان انگلیسی یا ترکی ندارم شانس قبولی در رشته های پیراپزشکی رو دارم؟و آیا برای دریافت بورسیه باید در آزمون های yos و از قبیل اینها باید شرکت کرد؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 3, 2020 در 12:22 ب.ظ

   سلام دوست عزیز شما می توانید در بورسیه ترکیه شرکت کنید،مدرک زبان الزامی نیست اما امتیاز محسوب میشود ، سن و معدل شما مناسب است و رزومه ی تحصیلی مرتبط بسیار تاثیرگذار است. نیاز یبه شرکت در آزمونها نیست، در صورت نیاز با مشاوران ما در تماس باشید ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵

 • عرشیا پاسخ نوامبر 6, 2020 در 8:09 ق.ظ

  سلام ببخشید اگه ممکنه میتونید شخصی که در دریافت کنندگان بورس گذاشتید پزشکی دانشگاه آنکارا میتوانید شرایط ایشان را بگویید که چگونه بود یعنی ما هم بفهمیم در چه حدی رقابت کنیم و برای آن سطح چگونه رزومه ای خوب است ممنون.

   • عرشیا پاسخ نوامبر 24, 2020 در 3:41 ب.ظ

    مثلا رزومه های مثل چی؟ مقاله یا رتبه ای چیزی؟

 • نفس پاسخ نوامبر 6, 2020 در 6:19 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون.
  من متولد شهریور ۸۰ یعنی ۱۹ سال تمام هستم ورشته تجربی و معدل کتبی دیپلمم ۱۷.۷۲ و معدل کل ۱۸‌.۹ است .
  به زبان ترکی مسلطم ولی مدرک ندارم .خواستم ببینم شانسی در قبولی بورسیه در رشته مهندسی کامپیوتر دارم یا نه؟ و میشه در حین تحصیل کار کرد یا نه؟و بعد از تحصیل باید برگشت یعنی اجازه کار یا ادامه تحصیل نمیدن؟

 • علی پاسخ نوامبر 6, 2020 در 8:21 ب.ظ

  سلام خسته نباشید. من دی ماه امسال یعنی دوماهه دیگه ۲۰ سالم میشه و معدل کل دیپلمم ۱۶/۹۴ هستش رشته تجربی. امکانش هست بتونم بورسیه بگیرم برای رشته پرستاری ؟

 • اسماعیل شریفی راد پاسخ نوامبر 12, 2020 در 5:02 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من بهمن ماه ۱۸ سالم تمام میشود کلاس دوازدهم تجربی هستم. معدل کل یازدهمم ۱۴ بوده و میخواستم برای پزشکی بورسیه بگیرم ایا شانس دارم

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 14, 2020 در 5:26 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر با اینکه معدل های بالای ۱۴ اجازه ی شرکت در بورسیه را دارند، اما با توجه به داوطلب های زیاد این رشته امکان قبولی با معدل پایین کم تر است.

 • بهار بزرگی پاسخ نوامبر 13, 2020 در 7:25 ب.ظ

  ممنون از اصلاعات خوبتون🌹
  این که کسی سه سال دبیرستان رو تیزهوشان خونده باشه آیا امتیاز محسوب میشه؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 16, 2020 در 1:44 ب.ظ

   سلام دوست عریر رزومه ی علمی و تحقیقاتی سن و معدل تاثیر گذار است

 • بهار بزرگی پاسخ نوامبر 15, 2020 در 8:46 ب.ظ

  ممنون از مطالب خوبتون
  آیا اینکه من سه سال دبیرستان رو تویه مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی بودم در بورسیه امتیاز حساب میشه؟

 • Sanaz پاسخ نوامبر 15, 2020 در 11:45 ب.ظ

  سلام . ببخشید میشه شرایط افرادی که امسال برای پزشکی و داروسازی و پرستاری قبول شدند رو بگید ؟! اینکه رزومه شون چطور بوده ؟! ممنون میشم جواب بدید .

 • مهسا پاسخ نوامبر 16, 2020 در 1:42 ب.ظ

  با سلام میخاستم ببینم شانس قبولی در بورسیه پزشکی با معدل ۱۹/۸۲ چقدره اگر که رزومه قوی نداشته باشم

 • Mohammad Ashraf Quraishi پاسخ نوامبر 17, 2020 در 10:52 ق.ظ

  سلام بر شما
  من میخواهم که در بورسیه فول فاند ۲۰۲۱ ترکیه ثبت نام کنم آیا کمکی در مرحله ثبت نام کرده میتوانید

 • Safai پاسخ نوامبر 18, 2020 در 9:41 ب.ظ

  سلام وقت بخیر : من محصیل سال دوم دانشگاه هستم آیا من هم میتونم در بورسیه ثبت نام کنم

  واگر میتونم محل ثبت نام بورسیه کجا است

 • Asma پاسخ نوامبر 19, 2020 در 7:13 ب.ظ

  ببخشید برای بورسیه معدل دیپلم مهمه یا معدل کل ؟! یعنی اگه معدل کل ۱۸٫۷۴ ولی دیپلم ۱۵٫۱۵ باشه واسه ی رشته های پزشکی و دندون نمیشه شرکت کرد ؟! البته اگه رزومه قوی هم باشه .

 • سارا صدیق پاسخ نوامبر 20, 2020 در 7:15 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر.ببخشید من دانشجو ترم یک روانشناسی دانشگاه تهران هستم میخوام برای بورسیه روانشناسی ترکیه اقدام کنم آیا امسال برای رشته روانشناسی چنین امکانی هست؟ معدل دیپلمم هم ۱۹.۷۰ هست . و اینکه من دانشگاه تهران درس میخونم آوانتاژی برام داره؟ممنون

 • غزل افشار پاسخ نوامبر 21, 2020 در 5:06 ب.ظ

  لیست رشته هایه قابل بورس رو کجا میتونم پیدا کنم؟ آیا حقوق هم بورسیه می‌کنند؟

 • صالح سلطانی پاسخ نوامبر 22, 2020 در 1:53 ق.ظ

  سلام و عرض ادب .
  ببخشید برای دریافت صد درصدی بورس تحصیلی دندانپزشکی با مدرک دیپلم آیا باید میانگین معدل ۳ سال دبیرستان بالای ۱۸ باشد یا به صورت دیگری هست ؟
  لطفا پاسخ بدین🙏

 • فائزه رسائی پاسخ نوامبر 25, 2020 در 11:45 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من۲۱سالمه
  جمع کل نمرات دبیرستانمبالای۱۵میتونه باشه ولی دیپلمم کمتره
  معدل کل دوره ی کارشناسیم بالای۱۵هست
  و من ۳سال سابقه ی تدریس زبان انگلیسی درمراکز غیردولتی دارم
  میخواستیم شانس بؤرسیه گرفتنمو بدون که چقدره و شرایط چیه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • عطیه تقی زاده پاسخ نوامبر 26, 2020 در 12:59 ب.ظ

  سلام روزتون بخیر
  بورس درصدی هم شرایط سنی داره؟
  اگر بله، تا چه سنی میشه از این بورس استفاده کرد؟
  میشه لطفا راجب بورس در دانشگاه ایدین استانبول در رشته های هنری کمی راهنمایی بفرماید؟

 • مریم.کا پاسخ نوامبر 26, 2020 در 1:08 ب.ظ

  سلام خسته نباشین میشه با مدرک کاردانی گرافیک اقدام کرد به کارشناسی؟؟یا فقط بای مدرک ۱۲ساله باشه اخه معدل دبیرستانم کمه اما مدرک کاردانی ۱۷هستش معدلم میشه از رشته فیزیوتراپی بورسیه گرفت و اینکه من میتونم کارهامو تو رزومه خودم بنویسم یا بی ربط هستن؟؟

 • suraya suraya پاسخ نوامبر 26, 2020 در 1:58 ب.ظ

  نظربه معلومات بالا سن معیارګفته شده اګر دردوره لسانس با نمرات بالای مکتب بخواهم ثبت نام نمایم نظر به سن بازهم پزیرفته نخواهد شد.

 • خان سيرت پاسخ نوامبر 26, 2020 در 4:52 ب.ظ

  سلام دوست عزیز. من تمام موراد بورسیه تحصیلی ترکیه برای سال ۲۰۲۱ را کامل کردیم اما متاسفانه در قسمت انتخاب رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی هیچ گونه برنامه ای ندارد تنها سینمار اموزشی دوره تخصصی و فرهنگ هنر برنامه دارد که همه این سه تا برنامه کوتاه مدت هستش. میشه لطف کنید راهنمایی نماید که چگونه فورم کارشناسی را تکمیل نمایم. پیشاپیش ممنون

 • Zahra پاسخ نوامبر 27, 2020 در 12:32 ق.ظ

  سلام
  من معدل دیپلم ۱۹٫۹۲ دارم و ریز نمرات دوران دبیرستانم همه بالا هستند فارغ التحصیل دبیرستان سمپاد (تیزهوشان) هستم و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم ترک زبان هم هستم اما میخوام برای پزشکی یا دندان ترکیه اقدام کنم متولد ۱۹۹۹/۹ هستم
  با این شرایط که ریز نمراتم خوب هست و تو ایران پذیرش از دانشگاه سطح بالا دارم برای بورس شانسی دارم؟ یا سنم گذشته؟ هیچ راهی نیست که سنم چون ۲۱ سال هست ولی معدل خوبی دارم بورس بگیرم؟

 • دین وانگ پاسخ نوامبر 29, 2020 در 8:29 ق.ظ

  ‌ سلام رزومه ی هنری تاثیری برای گرفتن بورسیه دندانپزشکی داره؟
  یعنی یک رتبه اول نقاشی در یک جشنواره بین‌المللی و معدل کل دیپلم ۱۹٫۵۳ و تقدیرنامه های سالانه ولی در زمینه هنر،
  تاثیر داره در گرفتن بورسیه؟
  ولی اصلا مدرک زبان نداریم، اونجا امتحان زبان تومر و یا انگلیسی خودشون میگیرن؟

 • سید احمد جلال پاسخ نوامبر 29, 2020 در 3:58 ب.ظ

  سلام نتایج ۳ سال من فیصدی اش ۹۵٪ است من میتوانم که برای بورسیه تحصیلی اقدام نمایم.

 • عرشیا پاسخ نوامبر 29, 2020 در 8:29 ب.ظ

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم دانش آموزانی که در المپیاد ها مثلا زیست مدال طلا و یا نقره می گیرند و حتی به مسابقات بین المللی هم راه پیدا میکنند شانس دریافت بورسیه پزشکی از دانشگاه های شاخص رو چقدر دارند چون در واقع مدال طلاهای زیست کشوری از کنکور هم معاف می‌شوند و به راحتی میتونن تو دانشگاهی مثل تهران پزشکی بخونن میخواستم بدونم اینا بورسیه میگیرن به خوبی از دانشگاه های در سطح تهران یا نه؟

 • Nassime پاسخ دسامبر 1, 2020 در 1:55 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  به رشته های زبان فرانسه و زبان انگلیسی و در کل رشته های زبان، برای مقطع ارشد و دکترا فول فاند میدن؟
  چه دانشگاه هایی؟
  معدل برای این رشته ها باید چطور باشه تا بشه فول فاند گرفت؟

 • رزیتا نژادیان پاسخ دسامبر 2, 2020 در 9:51 ق.ظ

  سلام . دخترم دانشجوی ترم ۴ دامپزشکی هست . میخواستم بدونم با معدل دیپلم ۱۸/۷۵ و معدل پیش دانشگاهی ۱۶ و بدون داشتن مدرک زبان میتونه بورسیه دندانپزشکی یا داروسازی بگیرم ؟

 • ملیکا حیدری پاسخ دسامبر 5, 2020 در 4:08 ق.ظ

  .سلام مدرک Ielts هم توی شرایط بورسیه شدن تاثیری داره ایا؟؟؟؟؟

 • سروین پاسخ دسامبر 7, 2020 در 12:09 ق.ظ

  سلام وقت بخیر. برای گرفتن بورسیه فول فاند یعنی حتما نیاز نیست تو آزمون یوس یا اس ای تی شرکت کنیم؟؟ یعنی فقط معدل و انگیزه نامه اینا کافیه؟؟؟

 • یاشار پاسخ دسامبر 10, 2020 در 11:52 ب.ظ

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید یه سوال داشتم یکی با معدل دوازدهم ۱۹.۷۵ مدرک آیلتس۷ ، کمربند سیاه و مقام ورزش کاراته کشوری با مدارک ، کتاب ترجمه شده در راستای رشته پزشکی و ۱۸ ساله چقدر شانس بورسیه فول فاند ترکیه رو داره ؟؟؟
  در ضمن چندین سال دانش آموز برتر مدرسه و
  ترک باشه و به زبان ترکی استانبولی هم مسلط باشه البته مدرک نداشته باشه
  ببخشید طولانی شد.

 • آرین میرنظری پاسخ دسامبر 10, 2020 در 11:57 ب.ظ

  سلام
  من امسال ، سال آخر بیرستانم
  معدلم نزدیک ۱۷ اما رزومم قویه
  مدرک b2 زبان انگلیسی دارم
  به چهار زبان برنامه نویسی مسلطم
  نویسنده کتاب اموزش برنامه نویسیم
  نوازنده سنتورم و مقام استانی دارم
  گرافیست اپلیکشین هستم و طراح ui و ux
  شانسی برای بورسیه دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون

باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروزخیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی 
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image